Jump to content

Προτάσεις Για Τύρφη


Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχετε να μου προτείνετε καποια συγκεκριμενη μάρκα τύρφης , την οποία χρησιμοποιήσατε και έχετε μείνει ευχαριστημένοι;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

fluval και sera

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε αυτην βαζω καιρο τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειναι και οικονομικη.... :bigemo_harabe_net-64:http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1954

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε αυτην βαζω καιρο τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειναι και οικονομικη.... :bigemo_harabe_net-64:http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1954

Και εγώ αυτή χρησιμοποιώ, μια χαρά δουλειά κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την τύρφη της sera :)

Link to comment
Share on other sites

Η τύρφη πως χρησιμοποιείται ;

είτε ρίχνεται στο βαρέλι κατα την προετοιμασία του νερου αλλαγής είτε μέσα σε κάλτσα μέσα στο φιλτρο. Δε ξέρω ποια η διαφορα του ενός τρόπου απο τον άλλο όμως. Μπορει και να μην υπάρχει διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στην προετοιμασία του νερού πρέπει να είναι μέσα σε φίλτρο, δεν κάνει τίποτα αν απλά την ρίξεις μέσα στο νερό, το είχα δοκιμάσει :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα ότι κάποιος βάζει τύρφη στο φιλτρο του (όχι σε βαρέλι προετοιμασίας αλλα σε κάλτσα μέσα στο εξωτερικό φιλτρο), η οποία δε σκουραίνει το νερό του. Υπάρχει τέτοια τύρφη; Βασικά δεν επέλεξα την τύρφη για πτώση της σκληρότητας του νερου για το λόγο αυτο. Ξέρει κάνεις κάτι τέτοιο αν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορες τυρφες αλλα δεν ξερω αν υπαρχει καποια που δεν σκουρενει το νερο.

Ολες οι τυρφες του εμποριου ειναι μια χαρα και κανουν καλα τη δουλεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...