Jump to content

Ενυδρείο Μεταχειρισμένο..


Recommended Posts

καλησπερα στην ομαδα..εχω βρει στο ricardo καποια μεταχειρισμενα ενυδρεια στο site σε καλες τιμες αλλα δεν ξερω αν τουσ κανωενα καλο καθαρισμο και παρω καποια καινουργια φιλτρα η οτι του λειπει θα εχω καποιο θεμα??

λογικα θα πρεπει να το ξεκινησω απο την αρχη ετσι δεν ειναι??

οποιοσ μπορει ας με κατατοπησει μιλαμε ι για 115 η για 120 λιτρα εκει τα εχω δει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου εκτος απ`το ricardo και εδω στις αγγελιες μπορεις να βρεις φθηνα και σε καλη κατασταση ενυδρεια.το καθαρισμα τωρα ετσι και αλλιως δεν το γλιτωνεις αναλογα βεβαια το ποσο βρωμικο ειναι.με σκετο νερο και λιγο ξυδι εχω καθαρισει ολα μου τα ενυδρεια τα οποια τα εχω αγορασει μεταχειρισμενα και εγω.καλο θα ειναι το ενυδρειο αν ειναι πολυ καιρο ανενεργο να κανεις εναν ελενχο στις σιλικονες και ενα γεμισμα με νερο για να εισαι σιγουρος οτι δεν χανει απο καπου.τωρα οσον αφορα τα φιλτρα αν παρεις μαζι και αυτα με ενα καλο ξεπλυμα στα υλικα και στα σφουγγαρια τους με ζεστο νερο θα εισαι οκ για να τα ξανα χρησιμοπιοισεις..αν τωρα το παρεις σκετο αγοραζεις οτι λειπει απο εξοπλισμο και ξεκινας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου εκτος απ`το ricardo και εδω στις αγγελιες μπορεις να βρεις φθηνα και σε καλη κατασταση ενυδρεια.το καθαρισμα τωρα ετσι και αλλιως δεν το γλιτωνεις αναλογα βεβαια το ποσο βρωμικο ειναι.με σκετο νερο και λιγο ξυδι εχω καθαρισει ολα μου τα ενυδρεια τα οποια τα εχω αγορασει μεταχειρισμενα και εγω.καλο θα ειναι το ενυδρειο αν ειναι πολυ καιρο ανενεργο να κανεις εναν ελενχο στις σιλικονες και ενα γεμισμα με νερο για να εισαι σιγουρος οτι δεν χανει απο καπου.τωρα οσον αφορα τα φιλτρα αν παρεις μαζι και αυτα με ενα καλο ξεπλυμα στα υλικα και στα σφουγγαρια τους με ζεστο νερο θα εισαι οκ για να τα ξανα χρησιμοπιοισεις..αν τωρα το παρεις σκετο αγοραζεις οτι λειπει απο εξοπλισμο και ξεκινας...

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...