Jump to content

Pleco Να Αγορασω?


nikolas makris

Recommended Posts

Νικολάκη σκοπός των ανθρώπων- μελών εδώ είναι να βοηθάν άλλους που δεν γνωρίζουν κάποια πράγματα γύρω από τα ενυδρεία . Μέσα σε αυτούς και εγώ , μη νομίζεις ότι ξέρω και πολλά .

Λάβε υπόψιν σου όμως ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα πολλές φορές . Προσωπικά δεν δικαιολογώ κανένα αλλά κατά την δική μου άποψη δεν σου επιτέθηκε κανείς , αλλά και από την άλλη λαμβάνω υπόψιν μου και το νεαρό της ηλικίας σου , έχω περάσει και εγώ από αυτό :)

Μη τα λαμβάνεις λοιπόν τοις μετρητοίς και μη στεναχωριέσαι :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικολάκη... καλό είναι όταν κάνουμε εγγραφή σε ένα φόρουμ να γράφουμε και την ηλικία... από την άλλη σαν νέο μέλος εδώ δεν έχεις μπει ακόμη στο "κλίμα της παρέας" του ΑΖ, και γιαυτό κάποια πράγματα τα είδες πιο "απότομα" απ ότι πραγματικά ήταν.... που μπορεί να ήταν κιόλας.

Όταν "παλιώσεις" και εσύ στην παρέα θα δεις ότι υπάρχει καλή διάθεση απ όλους ώστε να σε βοηθήσουν, και ότι αυτά που γράφονται (με τον τρόπο που γράφονται), δεν κρύβουν κάποια κακία από πίσω.

Καλή διαμονή και "εγκλιματισμό" !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι εμπειρότεροι λοιπόν τώρα ας δώσουν μια απάντηση στον πιτσιρικά σχετικά με τα λίτρα του , με αυτά που έχει μέσα και για τον pleco που ρώτησε με λίγο πιο επιεικές ύφος :)

Ξανά λοιπόν από την αρχή , να βάλει pleco ή όχι ; :)

Έγινε επεξεργασία - Juwell - Guppy 60
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικολακη πραγματικα δεν υπάρχει κάποιος εδώ μεσα που έγραψε και να θέλει το κακό σου!

Εγώ αναφέρθηκα στα ατομα που με κατηγόρησαν χωρίς λογο απο δικη τους απερισκεψία..

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ , αντιπαράθεση βλέπω . ( Έκανα καφεδάκι , άναψα και ένα davidoff ) και παρακολουθώ το θέμα :matrix:

Μη χάσεις εσύ... αμέσως καφεδάκι και ποπ κορν... :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Είδες, όλα μια χαρά είναι και χωρίς προβλήματα !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μη χάσεις εσύ... αμέσως καφεδάκι και ποπ κορν... :bigemo_harabe_net-74::bigemo_harabe_net-74:

Είδες, όλα μια χαρά είναι και χωρίς προβλήματα !!!

Το καφεδάκι φίλε συνέπεσε απλά . Ήταν on time που λέμε :)

Link to comment
Share on other sites

ok eyhaeisto ehete dikio

Νικολα μην αποθαρρυνεσαι,και να μπαινεις στο φορουμ για να μαθαινεις,γιαυτα τα ομορφα πλασματακια.

Κοιτα αυτο το θεμα,ποσοι απο εμας εκαναν και χειροτερα πραγματα στην αρχη που δεν ξεραμε τιποτα.Απλα οι φιλοι δεν μπορουν να ξερουν ολα τα δεφομενα και καμια φορα ειναι λιγο ακομψοι,αλλα πιστεψε μαι ,ολοι θελουν πραγματικα να σε βοηθησουν.Καλο διαβασμα. :Dhttp://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=63151&hl=

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, προφανώς έκανες την εγγραφή στο forum για να μάθεις γύρω από το χόμπι, να ενημερώνεσαι, να δέχεσαι και να δίνεις συμβουλές και κατ' απέκταση να γίνεσαι όλο και καλύτερος. Επιμένω οτι κανείς από όσους απάντησαν στο θέμα σου δεν έγραψε κατι ασχημο, προσβλητικό ούτε γέλασε με τις επιλογές σου. Ισα ίσα που είδαμε τα λάθη σου και σου τα επισημάναμε γιατί αυτός είναι ένας από τους λόγους ύπαρξης του forum. Λάθη κάναμε και θα κάνουμε όλοι μας σε όλους τους τομείς της ζωής μας και επιβάλλεται να βρεθεί κάποιος για να μας διορθώνει κάθε φορά. Να ξέρεις οτι ακόμα και οι πολύ έμπειροι κάνουν λάθη και εγώ προσωπικά απολαμβάνω τις διαφωνίες τους :bigemo_harabe_net-72: :bigemo_harabe_net-72: :bigemo_harabe_net-72: . Κανένας εδώ μέσα δε θέλει το κακό σου ή κάποιου άλλου, σε μια όμορφη παρέα αυτά δε χωράνε, αλλιώς το forum δε θα λεγόταν AquaZone αλλά ..... TwilightZone :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

.......... αλλιώς το forum δε θα λεγόταν AquaZone αλλά ..... TwilightZone :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

ΕΓΡΑΨΕΣ!!! :)

στο θέμα μας τώρα....όχι να μην πάρεις πλέκο αλλά να μας πεις πως θέλεις να στηθεί το ενυδρείο σου ξεκινώντας με το τι αρέσει σε εσένα και μπορεί να υπάρχει μέσα σε αυτό. Μετά όλοι μαζί θα βάλουμε ένα χεράκι να βοηθήσουμε (κυρίως οι παλιοί και έμπειροι) :)

Link to comment
Share on other sites

παντως ,(αν και ολοι απο οτι βλεπω το αρνηστε,Η δεν το βλεπετε)υπαρχει ενα αναποδο κλιμα καλοσωρισματος και σχεδον ολοι αποπερνουμε συνηθως(βαζω και τον εαυτο μου προς αποφυγη παραξηγησεων)καποιον που απλα κανει μια ερωτηση....ΠΧ ερωτηση----στο 50 λτ ενυδρειο μου εχω ενα γλυφτη ,κανει να συνηπαρχει με 5 χρυσοψαρα? απαντηση1-------δεν υπαρχουν γλυφτες,,,,,απαντηση2------ποιος σου ειπε οτι τα 5χρυσοψαρα ζουν σε 50λτ?,,,,,,απαντηση3-----συμπληρωσε την φορμα ,για να δουμε την κατασταση του ενυδρειου σου,γιατι απο οτι βλεπω εχεις κανει ψαροσουπα---------και υπαχουν πολλες ακομα απαντησεις του ειδους που εχω συναντησει............................................φανταζεσται να ρωτηση καποιος απο εσας σε ενα μαγαζι με tv ,αν μπορει να βαλει στο σαλονι του 32ιντσες τηλεοραση led και η απαντησεις που θα παρει να ειναι ,εμαθες τωρα και τις led,ειχες και στο χωριο σου led,πρωτα πανε ρωτα τι τηλεωρασεις βαζουμε στα σαλονια και μετα ελα να ρωτησεις κ.α........φιλικα........

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι , αλλά δεν είναι και πάντα έτσι φίλε linglong :)

δεν ειναι ο κανονας ,αλλα σιγουρα δεν ειναι και η εξαιρεση.........πολυ συχνο το φαινομενο.......εντομεταξη αν δεν κανω λαθος,οσο περισσοτερα γνωριζει καποιος ,τοσο λιγοτερο κομπλεξικες απαντησεις δινει......αυτο σημαινει,αν δεν ξερεις ,μην απαντας(γιατι ή μα.....κια θα πεις ,ή κακος θα γινεις----------ΚΑΝΟΝΑΣ)και οπως λεει η διαφιμιση ,καλυτερα να μασας παρα να μιλας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ο κανονας ,αλλα σιγουρα δεν ειναι και η εξαιρεση.........πολυ συχνο το φαινομενο.......εντομεταξη αν δεν κανω λαθος,οσο περισσοτερα γνωριζει καποιος ,τοσο λιγοτερο κομπλεξικες απαντησεις δινει......αυτο σημαινει,αν δεν ξερεις ,μην απαντας(γιατι ή μα.....κια θα πεις ,ή κακος θα γινεις----------ΚΑΝΟΝΑΣ)και οπως λεει η διαφιμιση ,καλυτερα να μασας παρα να μιλας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε αυτό δεν έχω απάντηση να δώσω , ούτε ναί θα πώ ούτε όχι . Ξεφύγαμε όμως από το θέμα του μικρού :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα θεωρείται λήξαν.... μην το συνεχίζεται με τηλεοράσεις και άλλα. Αρκεστείτε στο θέμα βοήθειας.

Την επόμενη φορά ας είμαστε πιο τυπικοί στα νέα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

νικολακη εψαξα και βρηκα αυτα τα βιντεο που μπορεις να δεις και να παρεις ιδεες για το στησιμο του ενυδρειου σου με ομορφα κοπαδακια με ψαρια για στα λιτρα του ενυδρειου με πολυ ομορφα και φυσικα aquascape.με λιγη βοηθεια απο τον ξαδερφο σου giannakis 27 πιστευω θα δεις διαφορα στο ενυδρειο σου.μην μασας παντως ολοι μας καναμε τετοια λαθη στην αρχη χωρις να σκεφτουμε τις ζωες των ψαριων μας.ορεξη να εχεις μονο και ολοι εδω ειμαστε.


http://www.youtube.com/watch?v=qMV6-MCl6k4


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια σα υπερευχαριστο μονω που ασχολιθικατε εχεται απολιτο δικιο επισεισ ευχαριστο πολι τον ξαδερφο μου εχω ιδη ξεφορτοθει τα μεγαλα ξαρια και τα εχω αντικαταστιση με (μαγευτικα χρωματα) αν καταλαβενεται τι ενοω τελικα υπαρχουν μικρα ψαρακια οπου είναι πραγματικα υπεροχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικολάκη πολύ καλή κίνηση και σωστή παρόλο το μικρό της ηλικίας σου... αυτό δείχνει ότι στη πορεία θα γίνεις καλό χομπίστας.

Άλλωστε σαν μικρούλης που είσαι ακόμη με μικρά ψαράκια να ασχοληθείς.... έχεις μέλλον για τα μεγάλα !!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και να ξερεις οτι εδω κανενας δεν σε κατακρινει. Οτι απορια εχεις ρωτα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σα υπερευχαριστο μονω που ασχολιθικατε εχεται απολιτο δικιο επισεισ ευχαριστο πολι τον ξαδερφο μου εχω ιδη ξεφορτοθει τα μεγαλα ξαρια και τα εχω αντικαταστιση με (μαγευτικα χρωματα) αν καταλαβενεται τι ενοω τελικα υπαρχουν μικρα ψαρακια οπου είναι πραγματικα υπεροχα

:bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια σα υπερευχαριστο μονω που ασχολιθικατε εχεται απολιτο δικιο επισεισ ευχαριστο πολι τον ξαδερφο μου εχω ιδη ξεφορτοθει τα μεγαλα ξαρια και τα εχω αντικαταστιση με (μαγευτικα χρωματα) αν καταλαβενεται τι ενοω τελικα υπαρχουν μικρα ψαρακια οπου είναι πραγματικα υπεροχα

Χαιρομαι πολυ για σένα Νικόλα!

Οτι χρειαστείς ρώτα εδώ χωρίς κανενα φόβο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...