Jump to content

Ξεκινημα Με Θαλασσινο Ενυδρειο!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΗΚΩ ΣΤΗΝ ΧΙΟ!ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΝΟΣ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ!ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΖΩΝΤΑΝΟ ΒΡΑΧΟ ΑΜΜΟ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΝΤΙΚΟΥΣ ΕΛΕΝΓΧΟΥΣ?

Link to comment
Share on other sites

Καλωορισες στο aquazone! :) Αν σου ειναι εύκολο γράφε με μικρα γιατι ειναι κανονισμός του φορουμ.

Αν η παραλια ειναι καθαρή τότε μπορεις να παίρνεις νερο και άμμο απο κει, τι πιο φυσικό. Τα υπόλοιπα θα στα πουν τα παιδια μιας και δεν ξερω πολλα σε αυτη τη κατηγορία :)

Έγινε επεξεργασία - hms
Link to comment
Share on other sites

Κοντογείτονα καλωσήρθες στη παρέα μας....

Για το μεσογειακό ότι χρειαστείς....εδώ είμαστε.....

Αυτό που πρέπει να βρείς πρώτα απ'όλα όμως πριν ξεκινήσεις είναι.....υπομονή και διάβασμα πολύ....

Έγινε επεξεργασία - Samian
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΤΑΣΕΥΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ!ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΕΤΗ....

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πολύ να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, ειδάλλως θα διαγραφούν οι αναρτήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να κατασκευαστεί μεσογειακό ενυδρείο χωρίς sumb?

γιατί οχι .......

άλλα θα σου κάνει την ζωή πιο δύσκολη θα σε περιορίσει σε επιλογές εξοπλισμού και το ενυδρείο ΠΟΛΥ πιο άσχημο

Link to comment
Share on other sites

Εξοπλισμό που μπορείς να κρυψεις στο sump θα φαίνεται στο ενυδρείο όπως

Αισθητήρας αναπλήρωσης

Θερμαντικό σώμα

Τυχόν ριακτορες άνθρακα κ αντιφωσφορου

Αυτά στο αισθητικό κομμάτι , όσο για το λειτουργικό ειναι αλλά ποσά και πιο σημαντικά.

Τα φίλτρα πως σκέφτεσαι να τα χρησιμοποιήσεις , με τι υλικά μέσα τους ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...