Jump to content

Μπορει Η Απταιζια Να Μετακινειται?


Recommended Posts

εχω διαβασει οτι μπορει να μετακινηθει μια απταιζια,ισχυει ομως? αν ναι εχω μια και θα πρεπει να την ξεφορτωθω...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πάνω σε βράχο είναι λίγο δύσκολο… να πολλαπλασιαστεί όμως είναι πιο εύκολο και πρέπει να πάρεις μέτρα τώρα που είναι νωρίς!

Link to comment
Share on other sites

ειχα καποια φαση αλλα την εφαγε η πεπερμιντ....και τωρα βρηκα μια η οποια ειναι μεγαλη κιολας ,μοιαζει με απταιζια αλλα μετακινειται,καθε μερα την βλεπω και σε διαφορετικο σημειο....γι αυτο και αναρωτηθηκα...αν ειναι να βγαλω μια φωτο να την ποσταρω να μου πειτερ,βεβαια αν ηταν δεν θα την ειχε φαει και αυτη η γαριδα???

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η aiptasia είναι ανεμώνη οπότε σαν όλες τις ανεμώνες όταν την ενοχλεί το φως ή η κυκλοφορία τότε μετακινιέται. Το χειρότερο είναι στις μεγάλες αν μετακινηθούν και τις πιάσει κάποιος κυκλοφορητής… κομμάτια και πάνε παντού!!

Link to comment
Share on other sites

και η γαριδα μου αυτην δεν την τρωει...εφαγε μια αλλη που ειχα αλλα αυτην οχι

Εδώ παίζουν δύο σενάρια.... ή είναι μεγάλη, ή το άλλο που διάβασα κάπου αλλά δεν ξέρω αν ισχύει, ότι μια την κρατάνε για να αναπαράγεται ώστε να υπάρχει τροφή.... κάτι σαν καλλιέργεια δηλαδή !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να κανω τωρα?την ξεφορτωνομαι οπως και να χει? η γαριδα τρωει και φαγητα απο αυτα που βαζω στα ψαρια..παιζει απλα να ειναι συνεχως χορτατη? αν ειναι μεγαλη η ανεμωνη λογικα υποθετω σωστα? και αν ναι για ποιο λογο δε μπορει να την φαει?

Έγινε επεξεργασία - kuriakos-margarita
Link to comment
Share on other sites

Οι γαρίδες συνήθως τις μεγάλες δεν τις πειράζουν παρά μόνο τα αυγά τους.

Πρέπει να την βγάλεις χθες!! Η να την καταπολεμήσεις με κάποιο φάρμακο.

Το καλύτερο είναι αν μπορείς να βγάλεις όλο το κομμάτι βράχου έξω και να την κάψεις με κανένα καμινέτο….

Link to comment
Share on other sites

θα κατσω να βγαλω το βραχο να την καψω αν ειναι,ευτυχως ειναι απο τα κομματια που δεν εχει και κατι ουαου επανω...μονο κατι ξενιες που εχουν φυτρωσει σε ενα σημειο εχει και κατι πολυποδακια....θα παρω αλλη μια γαριδα βεβαια και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...