Jump to content

Θορυβος Σε Eheim 2213?


karatasis

Recommended Posts

όχι δυστυχώς δεν έχει εγγύηση....δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αλλάζοντας την φτερωτή και το αξονάκι γιατί δεν έχουν πρόβλημα ούτε είχαν γενικά....

απλά ότι έπαιξε ήταν λόγω των πτώσεων του ρεύματος...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ,..........εχει καπου 80-90 ενα καινουργιο .παρε και ενα ups μαζι .εγω σπιτι εχω tv -dvd-playstation -pc και τα φιλτρα μολις σε 2 ups .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με αυτο το φιλτρο?? ειχε σταματησει χθες και σημερα σιγα σιγα ξανααρχισε........... ακουγεται λες και κατι αποκταει μποσικα και κανει εναν θορυβο λες και ακους να δουλευει ψυγειο οχι θορυβος απο αερα...... ο μαγνητης ειναι στη θεση του κολλημενος τι μπορει να κανει ετσι?? να δοκιμασω να λειανω λιγο την πατουρα η θα κανω πατατα....?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι γίνεται με το φίλτρο σου; έβγαλες καμιά άκρη ή τα ίδια κάνει;

Το ελυσα ΟΛΟ...... του καθαρισα και την παραμικρη ακαθαρσια λειανα λιγο με ενα γυαλοχαρτο ψιλο την πατουρα πανω απο το μαγνητη εκει που εφαρμοζει με την κεφαλη το εδεσα ολο το εβαλα σε λειτουργια παλι τα ιδια..... του ριχνω κανα δυο καλες σφαλιαρες απο τα νευρα μου και ελατωθηκε..... το πιανω το κουναω λες και εφτιαχνα καφε αλλες 2-3 σφαλιαρες και ελατωθηκε αρκετα δεν ακουγεται οπως ακουγοταν αλλα ουτε και ειναι αθορυβο οπως ηταν τωρα το χω αφησει ετσι αφου δεν ειναι τοοοοσο ενοχλητικο! Παντως δεν ειναι αερας δεν κανει οπως στην αρχη που το βαζεις σε λειτουργια και πιανει κουφιες.....

Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις ότι είναι και τελείως αθόρυβο έτσι; Δε κάνει δηλαδη το θόρυβο που κάνει οταν έχει αέρα μέσα αν κατάλαβα καλά. Το ότι το κούνησες και το έδειρες και συνήλθε λίγο όμως, κάτι τέτοιο μου κάνει. Αφου μειώθηκε ο θόρυβος καλα είσαι. Στην απόλυτη (νυχτερινή) ησυχία κι εμένα ακούγεται λίγο πάντως. Υπομονή φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις ότι είναι και τελείως αθόρυβο έτσι; Δε κάνει δηλαδη το θόρυβο που κάνει οταν έχει αέρα μέσα αν κατάλαβα καλά. Το ότι το κούνησες και το έδειρες και συνήλθε λίγο όμως, κάτι τέτοιο μου κάνει. Αφου μειώθηκε ο θόρυβος καλα είσαι. Στην απόλυτη (νυχτερινή) ησυχία κι εμένα ακούγεται λίγο πάντως. Υπομονή φιλος

τι να σου πω ρε φιλε.... ενταξει πρωτα εχω την εντυπωση οτι δεν ακουγοταν τοσο.... εκτος και δεν ειναι τα νευρα μου καλα εμενα τωρα τελευταια :bigemo_harabe_net-87: αλλα οπως λεει και ο παππους μου εδω χαλανε οι ανθρωποι που τους εφτιαξε ο θεος και δεν θα χαλασουν οι συσκευες που τις εφτιαξε ο ανθρωπος...? θα το αφησω ετσι και αν δω οτι χειροτερευει σιγα σιγα θα του βαλω μονωση μεσα απο το ντουλαπι και τελος ο θορυβος!

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω καινουργια κεφαλη για το φιλτρο ,ελπιζω να μην ερθει ,την βαλω στη πριζα και ακουσω παλι τα ιδια ..................

Link to comment
Share on other sites

σημερα ελαβα καινουργια κεφαλη για το 2213 και μπορω να πω οτι ειναι 'ταφος'. Δεν ακουω ΤΙΠΟΤΑ .ΤΙΠΟΤΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...