Jump to content

Κατασκευη Diy Ενυδρειου 500Λιτρων


xenakisteo

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα ειμαι κατοχος ενος diy ενυδρειου 200 λιτρων και....

και ξαφνικα απο το πουθενα πεσανε στην κατοχη μου 6 τζαμια ενα εκατοστο παχος και διαστασεις 1,80x0,67 τερατα

και τωρα εχω μπει παλι στο τρυπακι να κανω ενα diy ενυδρειο με διαστασεις 1,50μ x 0,50π x 0,67υ

με εσωτερικο sump 1,50μ x 0,10π x 0,67υ

τωρα για αρχη λεω να κοψω τα τζαμια.....

ξεκιναμε και βλεπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο τζάμια 1,80 χ 0,67 ας τα όπως ειναι και βάλε ένα πάτο και δυο πλαϊνα και θα είσαι σούπερ. Να δεις που δεν θα ξανά πας σε πιο μεγάλο.

Το κακό ειναι ότι θα παίξει πολύ κόντρα πάνω κάτω.

Αλλά.....

Το καλό ειναι ότι θα έχεις ένα πολύ μεγάλο ενυδρείο.

Βγάλε όσες φωτό μπορείς να γουστάρουμε και μεις μαζί σου.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο τζάμια 1,80 χ 0,67 ας τα όπως ειναι και βάλε ένα πάτο και δυο πλαϊνα και θα είσαι σούπερ. Να δεις που δεν θα ξανά πας σε πιο μεγάλο.

Το κακό ειναι ότι θα παίξει πολύ κόντρα πάνω κάτω.

Αλλά.....

Το καλό ειναι ότι θα έχεις ένα πολύ μεγάλο ενυδρείο.

Βγάλε όσες φωτό μπορείς να γουστάρουμε και μεις μαζί σου.

Καλή συνέχεια.

+1 συμφωνώ απόλυτα .θα γίνει φοβερό το τέρας .χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο τζάμια 1,80 χ 0,67 ας τα όπως ειναι και βάλε ένα πάτο και δυο πλαϊνα και θα είσαι σούπερ. Να δεις που δεν θα ξανά πας σε πιο μεγάλο.

Το κακό ειναι ότι θα παίξει πολύ κόντρα πάνω κάτω.

Αλλά.....

Το καλό ειναι ότι θα έχεις ένα πολύ μεγάλο ενυδρείο.

Βγάλε όσες φωτό μπορείς να γουστάρουμε και μεις μαζί σου.

Καλή συνέχεια.

Τα τρία τζάμια άστα όπως είναι! 180 χ 67 και κόψε το 4 τζάμι σε 2 κομμάτια 67 χ 66 και το υπόλοιπο κόψε το για πλαϊνές κόντρες πάνω και κάτω στο ενυδρείο, σε 10 χ 67(3 τουλάχιστον τεμ, ή 4) για πάνω και 47 χ 10 για κάτω(3 με 4), , από το 6 τζάμι βγάλε κόντρες για μπρος και πίσω στο ενυδρείο 178 χ 10(4 τεμ). θα βγει ενυδρειάρα με προοπτική..... :bigemo_harabe_net-134:

Έγινε επεξεργασία - sammy
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαγα ακυρο πηρα να κοψω το πρωτο τζαμι και δεν κοβετε με τιποτα το εκανα ολο μικρα μικρα κοματακια

οπως γινετε ενα τζαμι απο το αυτοκινητο φανταστητε τι εγινε ετσι? 187 x 67 τριμα μαζευα για ωρες μιλαμε λεω γιατι ρε συ

και πηγα ρωτησα εναν τζαμτζι και μου λεει το τζαμι αυτο δεν κοβετε εχει γινει σκληρινση (ψημενο)

και τον λεω τι να τα κανω τοτε και η απαντησει απλα τα πετας.... :bigemo_harabe_net-86: τα νευρα μου βγηκαν πανω απο το κεφαλι μου!!!

το να κανω ενα τετοιο τερας δεν θα εχω που να το βαλω οχι οτι δεν το θελω εδω για να κανω αυτο που ειπα συμφωνησα με την γυναικα

οτι το επιπλο απο το ενυδρειο θα γινετε και τραπεζι κουζινας για να τρωμε καθος για να το χωρεσω θα διωξω το τραπεζι μας

δεν με παιρνει εκατοστο παραπανω δυστηχος μονο στο πλατος μπορω να βαλω 5 ποντους ακομα.

εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω με τα τζαμια εκτος του να τα πεταξω? δεν το χωραει το μυαλο μου μιλαμε...

Link to comment
Share on other sites

Να τα πετάξεις! τα securit δεν έχουν ελαστικότητα και όταν σπάνε γίνονται κομματάκια! σκέψου να το κολλήσεις και σε ένα μικρό χτύπημα ή αν δεν αντέξει την πίεση τί θα γίνει στο σαλόνι! Απλά πέτα τα ή χρησιμοποίησε τα αλλού!

Link to comment
Share on other sites

Να τα πετάξεις! τα securit δεν έχουν ελαστικότητα και όταν σπάνε γίνονται κομματάκια! σκέψου να το κολλήσεις και σε ένα μικρό χτύπημα ή αν δεν αντέξει την πίεση τί θα γίνει στο σαλόνι! Απλά πέτα τα ή χρησιμοποίησε τα αλλού!

Τα εβαλα ορθεια μεσα στον καδο ανακυκλωσης και πετουσα πετρες με ολη μου την δυναμη :bigemo_harabe_net-72:

τουλαχιστον φυγαν τα νευρα!!!

ο ηχος και το θεαμα ηταν κατι μοναδικο... :bigemo_harabe_net-88: γυαλια καρφια που λενε....

κριμα παντος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να 'μουνα από μια πλευρά να σε βλέπω! ωραίο ξέσπασμα! " τα σπασες" :bigemo_harabe_net-74: τουλάχιστον κάτι είναι και αυτό! φαντάσου να τα άφηνες έξω από τον κάδο και να τα έβρισκε κάποιος άλλος και να έβλεπε και αυτός ένα ενυδρείο με αυτά τα τζάμια! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...