Jump to content

Sos Ερωτηση Για Μονομαχο


Recommended Posts

Μια φιλη μου μολις με ενημερωσε ότι ο ενας της μονομαχος μπολι,δεν είναι καλα…εψαξε στο ιντερνετ τι μπορει να εχει και καταλαβε ότι εχει βακτηριο velvet.πηγε σε καποιο μαγαζι που παιρνει πραγματα και πηρε το EXIT το μωβ που είναι για velvet.ο κυριος της ειπε ότι θα πεθανει γιατι είναι σε γυαλα και όχι σε ενυδρειο,την θεραπεια την αρχισε παντως

Τι μπορει να κανει?υπαρχει περιπτωσει να σωθει το ψαρακι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου! καταρχας καλο θα ειναι θα συμπληρωσεις τη φορμα ασθενειων για καλυτερη κατανοηση του προβληματος! την ασθενεια δεν την ξερω ουτε το φαρμακο που λες αλλα εφοσον το ψαρακι ειναι σε γυαλα φανταζομαι οτι δεν θα υπαρχουν μετρησεις που ειναι πολυ σημαντικο για να βρεις την ασθενεια αλλα και την αιτια της! Ανεβασε αν μπορεις καμια φωτο να δουμε τι ειναι και να σε κατατοπισουν και οι πιο εμπειροι!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ θα την ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη ειναι πριν το προβλημα

και 2 επομενες με το προβλημα....

post-43473-0-47060500-1384543957_thumb.jpg

post-43473-0-22075900-1384543968_thumb.jpg

post-43473-0-29107700-1384543982_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο που το καταλαβε η ξαδερφη σου οτι ειναι velvet; Τι συμπτωματα δειχνει το ψαρι; Γι απες μας τι βλεπεις, γιατι απ την φωτο δεν φαινεται καλα. Ειναι παρομοιο με ick; Οταν λες ο ενας της μονομαχος τι εννοεις; Τον εχει μαζι με αλλο μονομαχο;

Link to comment
Share on other sites

εψαξε στον ιντερνετ με τα συμπρωματα που εχει ο μονομαχος και καταλαβε απο αυτα που ειδε οτι εχει αυτο το προβλημα

δυστυχως εγω μενω αθηνα και εκεινη ειναι θεσσαλονικη για να σας πω περισσοτερες πληροφοριες εκτος απο τις θολες φωτος....

οχι ξεχωριστα ειναι 2 μονομαχοι

Link to comment
Share on other sites

H velvet ειναι μια ασθενεια που εχει σχεδον τα ιδια συμπτωματα με το ick! Χρειαζεται ψιλοεμπειρο ματι για να την καταλαβει κανεις! Εγω προσωπικα δεν βλεπω κατι στις φωτο αυτες πλην το κεφαλι που εχει γινει καφε!

Ποσο χρονων ειναι το ψαρι; Μπορει να μας πει η ξαδερφη σου τι παρατηρει;

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα εχω νεα θα την ενημερωσω.... σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον

¨ελπιζω να βρεθει λυση

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ενα απο τα πολλα θεματα με την ασθενεια που αναφερεις! http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=43329&p=396764

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ

θα τα διαβασψ και θα τις στα στειλω

σε ευχαριστω πολυ πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε ich δεν ειναι γιατι εχει χρυσοχαλκινα σημαδια.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο τις φωτό δεν μπορώ να διακρίνω τίποτα άλλο πέρα απο κάποια μικρά λευκά σημαδάκια τα οποία δεν ξέρω αν οφείλονται στην ποιότητα της φωτογραφίας ή αν όντως ειναι πάνω στο ψάρι. Το ψαράκι είναι ταλαιπωρημένο και αυτό οφείλεται στο γεγονός οτι είναι σε γυάλα. Μιας και εσύ είσαι μέλος εδώ και ξέρεις κάποια πράγματα, κάνε της μια κουβέντα σχετικά με την περίπτωση αγοράς ενυδρείου. Προβλήματα υγείας θα προκύπτουν συνέχεια οσο καιρό δεν δίνει τις σωστές συνθήκες στο ψάρι (το λέω αυτό γιατί βλέπω στα πτερύγια του κάτι που φαίνεται σαν αρχή fin rot, δεν είμαι σίγουρη όμως), τα φάρμακα είναι ακριβά, και σίγουρα δεν πρόκειται να χαρεί ούτε τα πραγματικά του χρώματα ούτε την συμπεριφορά του.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ

ναι εχει σκοπο να το κανει για αγορα ενυδρειου ασχετα με το προβλημα της

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...