Jump to content

Φυτεμένο Και Προτάσεις.


souits

Recommended Posts

Νέα φώτο(επεξεργασμενη) με τα νέα αποκτήματα και με την εξέλιξη του ενυδρείου για όποιον ενδιαφέρετε. Προσθήκες: 5 tetra pristella, 2 scalaria και ο μαϊντανός(Hydrocotyle tripartita μάλλον).

79262e5b-916c-4774-ae5d-5a73b76db599_zps

Έγινε επεξεργασία - souits
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε εναταξει οριακα εισαι! Τα φυλλα που σαπιζουν ειναι τα εξωτερικα ετσι; Αυτα θα σαπισουν τελειως! Αστα θα επανελθουν μονα τους!

Βεβαια μπορει απλα να μην σου "καθεται" το φυτο! Εγω ας πουμε δεν εχω αξιωθει ποτε να μεγαλωσω βαλισνερια και μικροσοριουμ!

Γειά σου δάσκαλε! Βρε κ εγώ που νόμιζα πως μόνο εγώ δεν προκόβω τις βαλισνέριες..

Ντρεπόμουνα να το πω! Έχω ξετινάξει τουλάχιστον 5 κομμάτια.. και δεν αγοράζω άλλες!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και το ενυδρείο και ο "μαϊντανός"! Τον ήθελα κ εγώ αλλά δεν μου έκατσε..!

Link to comment
Share on other sites

Νέα φώτο(επεξεργασμενη) με τα νέα αποκτήματα και με την εξέλιξη του ενυδρείου για όποιον ενδιαφέρετε. Προσθήκες: 5 tetra pristella, 2 scalaria και ο μαϊντανός(Hydrocotyle tripartita μάλλον).

79262e5b-916c-4774-ae5d-5a73b76db599_zps

Πολυ ομορφο το ενυδρειο αδερφε απλα κοιτα λιγο να φτιαξεις τους αριθμους των ψαριων!

Γειά σου δάσκαλε! Βρε κ εγώ που νόμιζα πως μόνο εγώ δεν προκόβω τις βαλισνέριες..

Ντρεπόμουνα να το πω! Έχω ξετινάξει τουλάχιστον 5 κομμάτια.. και δεν αγοράζω άλλες!

Χεχεχε μην ντρεπεσαι! Αυτη ειναι η αληθεια, ψεμματα να πω!

Link to comment
Share on other sites

Sturm φίλε μου εάν εννοείς να αυξομειωθούν τα κοπάδια από κάθε είδος, ναι έχεις δίκαιο αλλά δύσκολο, για δικούς μου λόγους. Αισίως είμαι στα 40 ζωντανά και δεν επρόκειτο να συμπληρώσω τίποτα άλλο. Εάν υπάρξουν (κακός βεβαία) απώλειες τότε θα διορθωθούν τα κοπάδια. Εάν εννοείς κάτι άλλο πες μου.

Link to comment
Share on other sites

40;;;;;;;;;; Παρα πολλα! Εννοεις μαζι με τους ροδοστομους, νεον, πλεκο εχεις και αυτα που αναφερεις πιο πανω;

Αφου το ξερεις και μονος σου σεβομαι τους λογους σου!

Απλα ειναι παρα πολλα σε λαθος αναλογιες ( οχι ολα ) και δεν θα δεις τις συμπεριφορες που θα εβλεπες αν ηταν σωστα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε, το ενυδρείο είναι πάρα πολύ ωραίο και μπράβο σου γιατί έχεις μεράκι... αλλά αν πρόσεξα καλά εξέχει από την βάση του? Αν όντως δεν πατάει όλο, είναι μεγάλο ρίσκο...

Link to comment
Share on other sites

40;;;;;;;;;; Παρα πολλα! Εννοεις μαζι με τους ροδοστομους, νεον, πλεκο εχεις και αυτα που αναφερεις πιο πανω;

Αφου το ξερεις και μονος σου σεβομαι τους λογους σου!

Απλα ειναι παρα πολλα σε λαθος αναλογιες ( οχι ολα ) και δεν θα δεις τις συμπεριφορες που θα εβλεπες αν ηταν σωστα!

Ναι 40 εννοώ όλα μαζί, μαζί με τις γαρίδες. Μέχρι πριν τα pristella όλα οκ, αλλά και μετά την προσθήκη τους συνεχίζουν να κυλούν όλα ομαλά.

καλησπέρα φίλε, το ενυδρείο είναι πάρα πολύ ωραίο και μπράβο σου γιατί έχεις μεράκι... αλλά αν πρόσεξα καλά εξέχει από την βάση του? Αν όντως δεν πατάει όλο, είναι μεγάλο ρίσκο...

Το ενυδρείο προεξέχει 2 εκατοστά από κάθε πλευρά όχι όμως και στο πλάτος του. Βασικά τρέχει εδώ και 4,5 χρόνια έτσι όπως το βλέπεις(μάλλον είμαι τυχερός).

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια αλλά και για τις παρατήρησης-συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια φώτο της εξέλιξη.

th_1cae975f-5953-483f-a3c2-25e48646ff15_

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο εχει γινει!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Και μια ακόμα φώτο από τον αγαπημένο μου τύπο.(Για τον οποίο ακόμα δεν ξέρω τι ράτσα είναι).

th_2014311220313_zpsed31f3fb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το εχεις κανει,μπραβο σου!

Εγω αν ειμουν στη θεση σου,θα εβγαζα το πολυσπερμα που ειναι μπροστα απο τη ριζα (2-3 κλαδακια βλεπω) και την egeria densa που εχεις μπροστα θα την εβαζα πισω γιατι ειναι φυτο που μεγαλωνει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο άρχοντας.

th_53ec934c-6c95-4b63-a9e2-7ce6b1b6dc90_

Αλλά που να δείτε και τον βασιλιά(στον pleco αναφέρομαι) όμως δεν με αφήνει να τον φωτογραφίσω, μόνο το βράδυ κάνει εμφανίσεις, δεν ξέρω πόσο έχει αναπτυχθεί αλλά είναι σίγουρα πάνω από 15cm.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το σκαλαρι αλλα μονο του ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Όχι Sturm, είναι με ένα ακόμα θηλυκό. Το μέγεθός του είναι από το κάτω ιστίο του μέχρι το πάνω ιστίο κάπου στα 18-20cm. Το θηλυκό είναι 11-12cm.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ζόρι τον έβγαλα 2 όσο ποιο καλές μπορούσα.

th_IMG_0517_zpsc74ed7d8.jpgth_IMG_0519_zps8d53557e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μία που τον πρόλαβα εκτεθειμένο.

th_392c1aef-e8d0-42c4-ab39-7b4062470d2d_

Παίζει να είναι άρρωστος;

Έγινε επεξεργασία - souits
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...