Jump to content

Εχινόδορος Και Ανουμπια


toykaki

Recommended Posts

στο ποσο καιρο και μετα μπορω να ασχοληθω με μεταφύτευση?Τα εχω μια εβδομαδα τωρα,σαφος και ειναι νωρις τι εννοει μισχους??

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Θα αργησεις πολυ να μεταφυτευσεις,ειναι φυτα αργης αναπτυξης.

Μισχοι=κοτσανι.

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι μου τα τρωνε τα φυλλα οι clown,απιστευτο,κι ομως ,Για πιο λογο γινετε αυτο?μπορω να το αποφύγω καπως?εκτος απο τα φυλλα υπαρχει περιπτωση να καταστραφη και το φυτο??

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτογραφια,,την ειχα κλαδεψει μπας και εφτεγε αυτο,αλλα οχι..για πειτε καποια λυση?ειναι κακο μοιπως και για το ψαρι?

dbnz.jpg

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

μοιπως δεν χορτενουν??Ειναι βλαβερο για το φυτο (περα οτι δεν ειναι ομορφο) αυτο και για το ψαρι?και η μεγαλυτερη δουλεια την κανουν το βραδυ τα ατιμα...

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Αν σου τα τρωνε οντως οι κλοουν (δεν το εχω ξανακουσει,ξερω μονο για τους πλεκο) τοτε το φυτο μαλλον δεν θα τη βγαλει καθαρη,θα το ξεπαστρεψουν.Πες μου λιγο τι ψαρια εχεις στο ενυδρειο σου και ποσα λιτρα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

απιστο ηθελα να πω...οχι ραμιρεζι,κατι διαβαζα για αυτα και εκ παραδρομης..αλλα 1000% τα τρωνε οι κλοουν..τι μπορει να γινει??ενω τις ανουμπιας οχι...

Link to comment
Share on other sites

και δεν ξερω τι φυτο μπορω να παρω αλλο...Δηλαδη λες εσυ να τα βγαλω τα φυτα,για να μην σαπισουν κιαι οι ριζες κιολας?τα φυτα ειναι περιπου δυο εβδομαδων...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ξανακουσει κλοουν να τρωνε φυτα..Αν τα αφησεις το φυτο δεν θα μεινει,μολις πεταει νεο φυλλο θα το τρωνε.Τις ανουμπιες δεν τις τρωνε γιατι εχουν πιο σκληρα φυλλα.

Link to comment
Share on other sites

κριμα......ετσι ειναι μολις πεταει νε φυλλο το τρωνε...Θα τα αφησω,και οσο πανε...

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,τωρα που διαβαζω το προφιλ τους λεει οτι θελουν λαχανικα και φυτικες τροφες,ισως εσυ δεν τους τα προσφερεις αυτα και τρωνε τα φυτα σου.Μπορει αν ξεκινησεις να τους βαζεις κανενα λαχανικο να κοψουν τη συνηθια να σου τρωνε τα φυτα.Για δοκιμασε το.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σπιρουλινα δωσε! Αλλα αν τα δοκιμασουν μια φορα τα φυτα δυσκολο το βλεπω να τα αφησουν!

Link to comment
Share on other sites

Λαχανικα οπως??Eπισεις ρωτησα και το πως να τα δινω και ποση ώρα να τα αφηνω??σπιρουλινα?τροφη εννοεις??τα δινω και σε φλακεσ την jbl novo bel και την tetra pro vegetable,αλλα δεν βλεπω να ενθουσιαζονται και τοσο

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Οχι χαπακια! Τροφη σπιρουλινα! Τα λαχανικα οπως, κανα αγγουρι ή κανα αρακα! Αστο γυρω στο 40λεπτο! Αλλα η σπιρουλινα ειναι πιο ευχρηστη!

Link to comment
Share on other sites

Αγγουρακι,κολοκυθακι ειναι μια χαρα.Τα πιανεις με οδοντογλυφιδες στο βυθο σου.Εγω πανω απο 5-6 ωρες δεν τα αφηνα μεσα οταν ταιζα τους Οτοκυκλους και τις γαριδες μου.

Link to comment
Share on other sites

τα καθαριζες? η εσι τα εριχνες μεσα?τα εβραζες?επισεις τα κουκουτσια τα εβγαζες?sorry αν λεω χαζομαρες απλα το προλαβανιν καλυτερο του θεραπεύειν

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ναι ετσι την εχω και επανω σε ξυλο,εσυ λες οτι ειναι Καφέ Διατομικη άλγη

και δηλαδη δεν ειναι κατι ανυσηχητικο?

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανησυχητικό. Μετέφερε την σε ενα πιο σκιερό μέρος.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω :( ειναι απο τα πρωτα φυτα που εβαλα,να αναβω λιγοτερες ωρες το φως?

Έγινε επεξεργασία - toykaki
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...