Jump to content

Νεο 70 Λιτρα


Αγγελος B.

Recommended Posts


Γενική κατηγορία ενυδρείου
Κοινωνικό

Γενικές Πληροφορίες
Διαστάσεις Ενυδρείου 60 x 30 x 40
Συνολικά Λίτρα:70
Sump (λίτρα):

Οργανισμοί
Φυτά: 1 ανουμπια 1 καμπομπα 1 υγροφιλια και αλλα 2 που δεν θυμαμαι .................!!
Ψάρια: -
Άλλα είδη: σαλιγκαρια λαθρεπιβατες

Διακοσμητικά υλικά
Φόντο: αφισα μπλε
Πέτρες:4
Ξύλα: -
Άλλα διακοσμητικά :-
Υπόστρωμα: ναι fluval flourite
Βυθός:λευκο χαλικι

Φωτισμός
Πηγές φωτισμού (πλήθος και τύπος): 1 λαμπα 15 watt
Διάρκεια φωτισμού:8 ωρες

Υποστήριξη οργανισμών
Φίλτρανση: fluval u3 εσωτερικο
Θέρμανση/ Ψύξη: θερμοστατης sera 100 watt
Λίπανση: -
Παροχή CO2: -
Άλλες τεχνικές ευκολίες ή/και παρεμβάσεις: -
Διατροφή: -


Παράμετροι
pH:
Γενική σκληρότητα (GH):
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):
Αμμωνία (ΝΗ3):
Νιτρώδη (ΝΟ2):
Νιτρικά (ΝΟ3):
Φωσφορικά (PΟ4):
Μέση Θερμοκρασία (°C): 26

Συντήρηση
Αλλαγές νερού:
Προετοιμασία νερού/πρόσθετα:
Άλλες ρουτίνες συντήρησης:

Φωτογραφίες:

P1000646_zpsd79d3bb4.jpg

P1000645_zps98eb3aa3.jpg

P1000644_zps6ae7898f.jpg

P1000643_zps1adfe193.jpg

P1000642_zpsbd0901dc.jpg

P1000641_zps3f65099b.jpg

P1000640_zps8cc8161d.jpg

Γεια σας το ενυδρειο μου το εκανα ανακαινιση το ειχα πολυ διαφορετικα και δεν μου αρεσε !!!

το εστησα παλι απο την αρχη μαζι με τον ξαδερφο μου , που με εβαλε στο Φορουμ !!!!!!!!!!!!

Εχουμε βαλει πετρες και φυτα και το μονο που μενει ειναι να κανουμε τις μετρησεις για να βαλουμε τα ψαρακια !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα. Ωραία προσπάθεια ! :)

Έχετε καταλήξει σε ψαράκια ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Αγγελε! Το φτιαξες μια χαρα βλεπω. Μια παρατηρησουλα αν θες, τα φυτα που εχεις μπροστα βαλτα πισω και φερε την ανουμπια στην μεση! Η καμπομπα αριστερα και η χιγκροφιλια δεξια και στο κεντρο αν πιασουν θα σου φουντωσουν και θα σου κρυψουν το ενυδρειο!

Το πισω δεξια μου φαινεται ειναι μπακοπα!

Αντε καλογεμιστο!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας !!Όμορφο το φτιάξατε αλλά μου αρέσουν και οι προτάσεις του Sturm!! ;)

Eπίσης την ανούμπια αν δεν την έχεις δεμένη καλό θα είναι να το κάνεις γιατί θα σου σαπίσει. . .

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε....καλη προσπαθεια...μια παρατηρηση κ απο εμενα την ανουμπια που εχεις πισω γιατι δεν την πιανεις στον βραχο που εχεις μεσα?νομιζω πως θα ηταν καλητερα...θα σου πουν κ οι ποιο εμπηροι βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Η ανουμπια ειναι δεμενη πανω σε μια πετρουλα αλλα δεν φαινεται καλα!

Δεν θα μου αρεσε να ειναι πανω στο βραχο....

Ευχαριστω Θοδωρη,ναι το πισω δεξια μαλλον ειναι μπακοπα....τα αλλα λεω να τα αφησω προς το παρον που ειναι μικρα για να φαινονται....

αργοτερα θα δουμε....!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα. Ωραία προσπάθεια ! :)

Έχετε καταλήξει σε ψαράκια ;

Ευχαριστω!!!

Λεω για γκαπυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες ξαδερφε!!!

Ωραιο το φτιαξαμε το ενυδρειο τελικα!!!!

Αμα φουντωσουν και τα φυτα θα δειξει πολυ πιο ομορφο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ανουμπια ειναι δεμενη πανω σε μια πετρουλα αλλα δεν φαινεται καλα!

Δεν θα μου αρεσε να ειναι πανω στο βραχο....

Ευχαριστω Θοδωρη,ναι το πισω δεξια μαλλον ειναι μπακοπα....τα αλλα λεω να τα αφησω προς το παρον που ειναι μικρα για να φαινονται....

αργοτερα θα δουμε....!

Οκ μαζι σου αλλα καλυτερα αυτα να τα κανεις τωρα που δεν εχεις ψαρακια και που τα φυτα ακομη δεν εχουν πιασει. Μετα θα ειναι πιο δυσκολο!

Η ανουμπια να ξερεις καποια στιγμη θα αρχισει να περπαταει και το μικρο βραχακι που την εχεις δεν θα φτανει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

Λεω για γκαπυ!

'Αγγελε κι εγώ νέος είμαι και ξεκίνησα με gubby!!Είναι τέλια στα προτείνω ανεπιφύλακτα !!!!Ειδικά όταν ξεκινήσουν και οι γέννες :bigemo_harabe_net-138:

Link to comment
Share on other sites

'Αγγελε κι εγώ νέος είμαι και ξεκίνησα με gubby!!Είναι τέλια στα προτείνω ανεπιφύλακτα !!!!Ειδικά όταν ξεκινήσουν και οι γέννες :bigemo_harabe_net-138:

συμφωνω μαζι σου ειναι τελεια ψαρακια ευκολα και εχουν τρομερα χρωματα !!!!! :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Οκ μαζι σου αλλα καλυτερα αυτα να τα κανεις τωρα που δεν εχεις ψαρακια και που τα φυτα ακομη δεν εχουν πιασει. Μετα θα ειναι πιο δυσκολο!

Η ανουμπια να ξερεις καποια στιγμη θα αρχισει να περπαταει και το μικρο βραχακι που την εχεις δεν θα φτανει!

ναι ενοητε οτι θα φτιαχτουνε ολα αυτα να μην εχω προβλημα μετα .....

Link to comment
Share on other sites

Οκ!

Αν ειναι θα κατσουμε να κανουμε τις αλλαγες πριν βαλουμε ψαρακια μεσα....ετσι ειναι και το πιο σωστο! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

P1000645_zps98eb3aa3.jpg

Ωραιος αυτος ο βραχος που τον βρηκες ρε φιλε??????

:bigemo_harabe_net-77::bigemo_harabe_net-77::bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα Άγγελε και καλως ήρθες!!! Μια χάρα είναι το ενυδρείο σου. Καλογέμιστο! Α... και τα φυτάκια σου είναι μια χαρά, αστα να μεγαλώσουν ή τουλάχιστον να αρχίσουν να παίρνουν τα πάνω τους και μετά να δείς (δούμε) για αλλαγές... :bigemo_harabe_net-134:

Βρε κάτι μου Θυμίζει αυτό το ενυδρείο....κάτι μου θυμίζει.... :bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα Άγγελε και καλως ήρθες!!! Μια χάρα είναι το ενυδρείο σου. Καλογέμιστο! Α... και τα φυτάκια σου είναι μια χαρά, αστα να μεγαλώσουν ή τουλάχιστον να αρχίσουν να παίρνουν τα πάνω τους και μετά να δείς (δούμε) για αλλαγές... :bigemo_harabe_net-134:

Βρε κάτι μου Θυμίζει αυτό το ενυδρείο....κάτι μου θυμίζει.... :bigemo_harabe_net-88:

σ'ευχαριστω Παρασκευα να εισαι καλα !!!! οσο για τις αλλαγες ναι το βλεπουμε !!!

αυτο που σου θυμιζει μηπως ειναι το ενυδρειο που ειδες προχθες στο σπιτι μου ;;;; :bigemo_harabe_net-66::bigemo_harabe_net-66::bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94:

Ελα ρε Άγγελε αυτό είναι!!!!! :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94:

Ελα ρε Άγγελε αυτό είναι!!!!! :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot: :wootwoot:

ναι ναι ναι ναι !!!!!! αυτο ειναι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες φιλε μου!

Πολύ καλη προσπαθεια!μου αρεσει πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες φιλε μου!

Πολύ καλη προσπαθεια!μου αρεσει πολυ!!

καλησπερα σ'ευχαριστω πολυ !!! πραγματικα η αλλαγη ηταν ριζικη 2 ολοκληρες μερες μου πηρε αλλα τα καταφερα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...