Jump to content

Απορια Για Νερο Αφυγρανσης..


Recommended Posts

καλημέρα! θα ήθελα να ρωτήσω αν κανει να χρησιμοποιήσουμε στο ενυδρείο νερό από

αφυγραντηρα.έχω στο σπίτι μου τη συγκεκριμένη συσκευή και μια μέτρηση που έχω κανει στο νερό έχει ph-7.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασε το.Νερό απο αφυγραντηρα ή κλιματιστικό απαγορεύται.

Link to comment
Share on other sites

συχνά πυκνά γίνετε αυτή η ερώτηση και πάντοτε η απάντηση είναι ότι απαγορεύεται.

Εγώ απλά αναρωτιέμαι γιατί;

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αναρωτιόμουν γιατί Χρήστο μέχρι που την απάντηση μου την έδωσε ο Stormtrooper. Τον γνωρίζουμε ως χομπίστα, τον γνωρίζουμε και ως επαγγελματία ψυκτικό.
Δε θέλω να παίξω χαλασμένο τηλέφωνο και να μεταφέρω λάθος τα λόγια του αλλά αν θέλετε μπορώ να του ζητήσω να μας απαντήσει ή έστω να μεταφέρω εδώ ολοκληρωμένα την απάντηση του. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ποτέ μετρήσεις νιτρικά και αμμωνία σε αυτό το νερό......θα πάθετε πλάκα. Χάρια τι άλλο μαζεύετε από την ατμόσφαιρα των σπιτίών μας.

Άστο καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου είναι ρητορική χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον, ειλικρινά με κούρασαν η απόλυτες απαντήσεις και η απαντήσεις δίχως ίχνος εξηγήσεις ώστε να γνωρίζουμε το γιατί και το πως και τους κινδύνους.

ένα απλό κάνει ή δεν κάνει δεν αρκεί, και δεν απαιτώ πλήρες ανάλυση αλλά μια στοιχειώδες πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ποτέ μετρήσεις νιτρικά και αμμωνία σε αυτό το νερό......θα πάθετε πλάκα. Χάρια τι άλλο μαζεύετε από την ατμόσφαιρα των σπιτίών μας.

Άστο καλύτερα....

εσύ φίλε μου αν έκανες μπορείς να μας πεις τι μέτρησες; όπως είπα ποιο πάνω δεν με καλύπτουν η αόριστες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ποτέ μετρήσεις νιτρικά και αμμωνία σε αυτό το νερό......θα πάθετε πλάκα. Χάρια τι άλλο μαζεύετε από την ατμόσφαιρα των σπιτίών μας.

Άστο καλύτερα....

εισαι σιγουρος οτι αν μετρησεις δεν θα βρεις μηδενικες τιμες?

Μαλιστα εισαι σιγουρος οτι αν μετρησεις ξανα διαφορες παραμετρους δεν θα καταληξεις στο οτι μοιαζει πολυ με απιονισμενο νεορ ή νερο Α/Ο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...