Jump to content

Επιτέλους!! Αγοράσαμε Το Νέο Ενυδρείο...


Recommended Posts

Επιτέλους!!! Αγοράσαμε το νέο ενυδρείο μας....

Είναι της hagen και το κουτί του γράφει Marina basic 96. Έχει διαστάσεις γυάλας 80Χ40Χ30 και καπάκι με μία λάμπα Τ8.

Είχε θερμοστάτη elite 100w αλλά τον αλλάξαμε με ένα marina 200w και ένα εσωτερικό φίλτρο marina jet-150 (Qmax 700lt/h).

Σας παραθέτουμε φωτογραφίες με την θέση που θα μπεί και φωτο του φίλτρου..

Όσο αφορά την φίλτρανση έχουμε και ένα εσωτερικό της fluval το U2 που θα μπορούσε να μπεί μαζί με το jet-150 αν χρειαστεί...

Προς το παρόν θα φτιάξουμε βάση για το ενυδρείο (να μην είναι σκέτη γυάλα) και σιδηροκατασκευή για το τραπέζι και μετά θα ξεκινήσει το στήσιμο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!Άντε και γεμάτο!

Link to comment
Share on other sites

Xώρεσε ακριβώς !!

Καλορίζικο λοιπόν, καλογέμιστο και αν χρειάζεστε βοήθεια με την σιδηροκατασκευή . . . φτιάξτε καφεδάκι . . . ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να γεμίσει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε παιδιά... Ελπίζουμε μέσα στα Χριστούγεννα να το έχουμε έτοιμο :bigemo_harabe_net-88: ...

Xώρεσε ακριβώς !!

Καλορίζικο λοιπόν, καλογέμιστο και αν χρειάζεστε βοήθεια με την σιδηροκατασκευή . . . φτιάξτε καφεδάκι . . . ;)

:bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64: Το ετοιμάζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το νεο ενυδρειο.

Θα προτεινα να σκεφτειτε την αγορα ενος εξωτερικου φιλτρου,θα σας γλυτωσει και απο χωρο και θα ειχατε και καλυτερη φιλτρανση απο τα εσωτερικα.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζουμε αλλα δυστηχώς δεν βγαίνει το πρόγραμμα του μνημονίου... το έκοψε η τρόϊκα... :bigemo_harabe_net-87:

Ελπίζω με την ανάπτυξη να έρθει και το εξωτερικό φίλτρο....

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ καταραμενη τροικα!

Να ριχνετε καμια ματια στις αγγελιες,ολο και κατι θα βρειτε.:)

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Καλογέμιστο να είναι ! :) Να το χαρείτε όπως το έχετε φανταστεί !!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγιααααα!!!!!

Καλογεμιστοοοο!!!!

:bigemo_harabe_net-77::bigemo_harabe_net-77::bigemo_harabe_net-77:

Μικρο μου φαινεται το φιλτρο......

Link to comment
Share on other sites

καλογεμιστο να το χαρειτε ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλογεμιστο! Αλλη μια Αμερικανιδα γεννιεται!! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Ευχαριστούμε πολύ παιδιά!!!

Γιώργο το φίλτρο δεν το λές και μεγάλο... αλλά έχει ονομαστική ροή 700λτ/ώρα. Έχω και το fluval που μπορεί να μπεί μαζί του (ή και μόνο του αν λειτουργεί καλύτερα από το marina...)... Όταν έρθει η ώρα θα κινηθούμε με βάση τις μετρήσεις του νερού. Για εξωτερικό φίλτρο θα κοιτάζω αλλά δεν νομίζω στο άμεσο μέλλον να καταφέρουμε να αγοράσουμε κάτι....

Θοδωρή, Κυριολεκτικά γεννημένη Αμερικανίδα.... (Τόπος γέννησης: Ν. Υορκη - ΗΠΑ.....) :bigemo_harabe_net-134: Το ενυδρείο θα γλιτώσει??? :bigemo_harabe_net-66:

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Λέμε να βάλουμε ένα κοπάδι glowlight tetras ξέρω (hemigrammus erythrozonus) και ένα ζευγάρι apistogramma ή ramirezi....

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Μαίρη σου εύχομαι καλορίζικο,καλογέμιστο και φυσικά να το χαρείς με τους με τους ψάρακες που επιθυμείς !!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λέμε να βάλουμε ένα κοπάδι glowlight tetras ξέρω (hemigrammus erythrozonus) και ένα ζευγάρι apistogramma ή ramirezi....

Ωραια ψαρακια αλλα θελουν λιγο μαλακο νερακι,θα πρεπει να επεξεργαζεστε το νερο της βρυσης σας.

Link to comment
Share on other sites

Με δυο εσωτερικα φιλτρα καπως θα το βολεψουμε....

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος το ραμιρεζι της φωτογραφιας που εβαλα πιο πριν αν εχει συγκεριμενη ονομασια και αν θα μπορουσα να το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος το ραμιρεζι της φωτογραφιας που εβαλα πιο πριν αν εχει συγκεριμενη ονομασια και αν θα μπορουσα να το βρω;

Μikrogeophagus Ramirezi αλλα νομιζω δεν ειναι το φυσικο σχεδιο! Οποτε τζιζ!

Link to comment
Share on other sites

Μikrogeophagus Ramirezi αλλα νομιζω δεν ειναι το φυσικο σχεδιο! Οποτε τζιζ!

Συν ένα από εμένα. Θα προτιμούσα την "απλή" έκδοση , μου φαίνεται πιο όμορφο ένα ζωντανό, όταν δεν είναι "πειραγμένο".

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και πειραγμενο να ειναι, τέτοια χρώματα δε θα πετύχεις εύκολα. Οι φωτογραφίες διαφέρουν απο την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φανταστικα και εγω... Αμα δεν ρωτησεις ομως δεν μαθαινεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...