Jump to content

Σαν Ασπρο Σκουλικι Πισω Απο Το Βραγχιο


dikaios

Recommended Posts

Οχι αυτο που ειναι στο αριστερο πτερυγιο οπως βλεπεις την φωτο.Δεν μπορεσα να βγαλω καλυτερη.ειναι πισω απο το πτερύγιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτο, εχει κι αλλα στιγματα το ψαρι στην ουρα! Απο την εμπειρια μου με τα δικα μου ψαρια ειναι σημαδια σαν τα σπυρακια που φευγουν με καλο νερο και καλη διατροφη. Δοκιμασε κανα 4ημερο σπιρουλινα με σκορδοζομο!

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτο, εχει κι αλλα στιγματα το ψαρι στην ουρα! Απο την εμπειρια μου με τα δικα μου ψαρια ειναι σημαδια σαν τα σπυρακια που φευγουν με καλο νερο και καλη διατροφη. Δοκιμασε κανα 4ημερο σπιρουλινα με σκορδοζομο!

Αυτό ακριβός!

Κάθε πότε κάνεις αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με τις αλλαγες τελικα δεν ξερω αλλα ειναι μεγαλη μουφα(χωρις παρεξηγηση δεν αναφερομαι σε εσας)..Οποτε θελουν οι δισκοι αρρωσταινουν.Εχω κανει εκατο τις εκατο αλλαγη πριν τεσσερις μερες.Οι αλλαγες μου ειναι εβδομαδιες και κραταω νιτρικα και φωσφορικα σε πολυ χαμηλα επιπεδα ως μηδαμινα .Τελοσπαντων -πιστευω και εγω θα φυγει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με τις αλλαγες τελικα δεν ξερω αλλα ειναι μεγαλη μουφα(χωρις παρεξηγηση δεν αναφερομαι σε εσας)..Οποτε θελουν οι δισκοι αρρωσταινουν.Εχω κανει εκατο τις εκατο αλλαγη πριν τεσσερις μερες.Οι αλλαγες μου ειναι εβδομαδιες και κραταω νιτρικα και φωσφορικα σε πολυ χαμηλα επιπεδα ως μηδαμινα .Τελοσπαντων -πιστευω και εγω θα φυγει...

Σε αυτό που λες μπορεί να μην έχεις άδικο.

Αν όμως και εσύ δεν τους παρέχεις την απετούμενη καθαριότητα τότε θα έχεις μεγαλύτερο

πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διαφωνω.Απλα το λεω γιατι εχω μιλήσει και με συμφορμιτη που ειχε 10 δισκους σε 350 λιτρα και εκανε 50% αλλαγη καθε δυο μερες.Ε και αυτος ειχε τα ιδια προβληματα οπως και ολοι μας..Ειναι περιεργα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διαφωνω.Απλα το λεω γιατι εχω μιλήσει και με συμφορμιτη που ειχε 10 δισκους σε 350 λιτρα και εκανε 50% αλλαγη καθε δυο μερες.Ε και αυτος ειχε τα ιδια προβληματα οπως και ολοι μας..Ειναι περιεργα ψαρια

Καλα αυτο δεν το συζηταμε! Κομπλεξικα θα λεγα αλλα το θεμα ειναι να τους παρεχεις καθαρο νερο με συνδιασμο υγιους περιβαλλοντος! Καμια φορα το προβλημα ειναι το περιβαλλον που ζουνε και το στρες που τραβανε σε αυτο το περιβαλλον! Δηλαδη λιγα λιτρα, καθολου κρυψωνες, λιγα ψαρια, ξυλο απο αλλα ψαρια κτλ!

Επισης παιζει και η διατροφη μεγαλο ρολο!

Link to comment
Share on other sites

οι δισκοι δεν ειναι περιεργα ψαρια,,,,ειναι δισκοι,,,,αν τους παρεχεις ΣΩΣΤΟ νερο και ΣΩΣΤΗ τροφη δεν προκειται να παθουν τιποτα,,,

ουτε οι εκτροφης ουτε οι αγριοι,,,,αν τους ριχνεις ενα εκατομυρριο φαρμακα,,,ανεβοκατεβαζεις θερμοκρασιες,,,ριχνεις ενα σωρο ματζουνια και μαγικους ζωμους και δεν εισαι τακτικος ,,,οι δισκοι θα αρρωσταινουν συνεχεια,,,,,,,,,,,,,,,,,,

προσωπικα πιστευω οτι οι δισκοι σου δεν εχουν τιποτα απολυτως και ειναι μια χαρα πλην των εντερικων,,,απλα τους εχεις παραστρεσαρει με ολες τις θεραπειες και ολα τα φαρμακα οπως και με την καχυποψια σου,,,οποτε θελεις μπορουμε να βρεθουμε καπου και να τα πουμε οχι μονο μεσω ενος υπολογιστη,,

καλη συνεχεια,,,

ασε τα ψαρακια σου να ηρεμησουν,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,αλλαγες καλο φαι και μην στρεσαρεσε εσυ περισσοτερο απο αυτους(σε καταλαβαινω γιατι ολοι οι κατοχοι δισκων εχουν την τρελλα τους)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

.....,,οποτε θελεις μπορουμε να βρεθουμε καπου και να τα πουμε οχι μονο μεσω ενος υπολογιστη,,..............

Μη ξεχνάμε .......... έχουμε και τις συναντήσεις μας !!!

Και γίνονται καλές κουβέντες και εκεί λαμβάνοντας μέρος αρκετοί . ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε τις εχουμε ρε παιδια και που? :bigemo_harabe_net-82:

καθε δευτερο Σαββατο καθε μηνα :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...