Jump to content

Ενα Ζευγαρι Green Terror Μπορει Να Μπει Σε Κοινονικο Ενυδρειο;


Recommended Posts

Αφορμή για την ερώτηση που κάνω, είναι αυτά τα ψαράκια. Green Terror Συγκεκριμένα σε ένα rio 400 που στήνω, με 6 σκαλαρια 12 SAE και μερικά corydoras αν θα μπορούσα να έβαζα ένα ζευγάρι; Το ενυδρείο προορίζεται για φουλ φυτεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.

Είναι σχετικά επιθετικό ψάρι.Αλλά είναι ανάλογα τον χαρακτήρα.

Σκαλάρια και SAE τα έχεις ή θες να τα βάλεις?

Πάντως εγώ που έχω Green terror εδώ και ένα μήνα τα ψάρια είναι απίστευτα και ειδικά ο αρσενικός.

Και συμπεριφορά και σε χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα σκαλαρια και τα Sae και όλα τα υπόλοιπα ψάρια υπάρχουν είδη. Όντος είναι υπέροχα ψάρια. Σε μερικά βίντεο που είδα τα έχουν σε κοινωνικά ενυδρεία και σκευτικα να βάλω ένα ζευγάρι. Εσύ τα έχεις μόνα τους;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα το εκανα.Αυτα τα ψαρια απ οτι εχω διαβασει ειναι επιθετικα και ειδικα οταν ειναι να γεννησουν.Καλυτερα να τα εχεις μονα τους σε ενα δικο τους ενυδρειο.

Επισης να πω και κατι αλλο,οτι βλεπουμε στα βιντεο στο youtube δεν σημαινει οτι ειναι σωστο,εχουμε δει σημεια και τερατα σε βιντεο ειδικα απο ξενους χομπιστες που βαζουν οτι ναναι,μη βασιζεστε σ αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα το εκανα.Αυτα τα ψαρια απ οτι εχω διαβασει ειναι επιθετικα και ειδικα οταν ειναι να γεννησουν.Καλυτερα να τα εχεις μονα τους σε ενα δικο τους ενυδρειο.

Επισης να πω και κατι αλλο,οτι βλεπουμε στα βιντεο στο youtube δεν σημαινει οτι ειναι σωστο,εχουμε δει σημεια και τερατα σε βιντεο ειδικα απο ξενους χομπιστες που βαζουν οτι ναναι,μη βασιζεστε σ αυτα.

Συμφωνώ!

Αν θες βάλε τα μόνα τους.Μια χαρά είναι και έχουν ωραίες συμπεριφορές.

Είναι και λαίμαργα και τώρα πια όταν πάω στο ενυδρείο έρχονται και κάνουν σαν τρελά,βγάζουν και έξω από το νερό το στόμα τους να φανταστείς και με τσιμπάνε.

Όλα αυτά σε έναν μήνα.

Δες τα εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=88183&page=12

Link to comment
Share on other sites

Για ένα ακόμα ενυδρείο δεν με παίρνει. Υπάρχουν στο σύνολο τρία ενυδρεία. Οπότε παραμένουμε ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αδερφε απο προσωπικη εμπειρια που ειχα θα σου ελεγα οχι,πανεμορφο ψαρι με φοβερα χρωματα αλλα σε τετοιο κοινωνικο ενυδρειο δεν παει μετα απο λιγο αν το παρεις μικρουλι και μεγαλωσει θα κανει την ζωη κολαση σε ολα τα υπολοιπα...ασε που αν ειναι και ζευγαρι και τυχει γεννα τα υπολοιπα θα την κανουν απτο ενυδρειο για βολτα στο σαλονι.....επισης τα φυτα τα ξεχνας εγω κατι valisneries ειχα και ποτε δεν ηταν στο βυθο με το green παντα εκοβαν βολτα στην επιφανεια.....αν πας σε κοινωνικο με τετοια ψαρια μονο πχ oscar,jack demsey,convict και αλλα σαν και αυτα με τεραστιο ενυδρειο βεβαια μιας και ενα ζευγαρι green θελει πολυυυυυ νερο απο μονο του...

Link to comment
Share on other sites

΄Δεν σου λέω για άλλο ενυδρείο...

Βγάλε τα σκαλάρια και τα υπόλοιπα και βάλε αυτά! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

΄Δεν σου λέω για άλλο ενυδρείο...

Βγάλε τα σκαλάρια και τα υπόλοιπα και βάλε αυτά! :bigemo_harabe_net-134:

Τα σκαλαρια μου, ΠΟΤΕ, Τα λατρεύω Για αυτά τα σκαλαρια έχω αλλάξει ένα σκασμό ενυδρεία. Έκανα την μ******* όταν τα πείρα μωρά και έφτιαξα μικρό ενυδρείο. Μετά έφτιαξα ένα μεγαλύτερο, και τώρα αυτό. Όχι πως δεν μπορούσα μετά το πρώτο ενυδρείο να πάω κατευθείαν σε μεγάλο, αλλά ήταν μια καλή δικαιολογία για να φτιάξω και τρίτο ενυδρείο.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

και εγω σιγα σιγα χωρις να το καταλαβω λεμε τωρα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: εφτασα να εχω 6 ενυδρεια και να χανω το μπουσουλα με αλλαγες νερου ταισματα ασε και την δεη μου αλλαζε τα φωτα... :bigemo_harabe_net-87: :bigemo_harabe_net-87: και ειπα τελος..τωρα ειμαι ο χρηστος και ειμαι καλα :bigemo_harabe_net-111: :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καλά από γεωφάγους...

Ψάξε το λίγο νομίζω δεν είναι τόσο επιθετικοί.!

Και έχουν και αυτοί ωραία χρώματα και συμπεριφορές!

Link to comment
Share on other sites

και εγω σιγα σιγα χωρις να το καταλαβω λεμε τωρα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: εφτασα να εχω 6 ενυδρεια και να χανω το μπουσουλα με αλλαγες νερου ταισματα ασε και την δεη μου αλλαζε τα φωτα... :bigemo_harabe_net-87: :bigemo_harabe_net-87: και ειπα τελος..τωρα ειμαι ο χρηστος και ειμαι καλα :bigemo_harabe_net-111: :bigemo_harabe_net-111:

Έτσι είναι αλλά…….. Σσσσσσσσσσσς να μην μας ακούσουν. :bigemo_harabe_net-82: :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καλά από γεωφάγους...

Ψάξε το λίγο νομίζω δεν είναι τόσο επιθετικοί.!

Και έχουν και αυτοί ωραία χρώματα και συμπεριφορές!

Τώρα μου ανάβεις φωτιές. Για κάτι τέτοιο λες; https://www.google.gr/search?q=geophagus+surinamensis&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HRiXUsawEIfW7Qa0vIDICg&sqi=2&ved=0CDMQsAQ&biw=1280&bih=639

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!Και εγώ για τέτοιους σκεφτόμουν αλλά τελικά πήρα green terror.

Δεν έχω κάτσει να ψάξω συμπεριφορές κ.τ.λ αλλά έχω δει ωραίες ψαροσυνθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο ψαρί, αλλά σκάβει συνέχεια για την τροφή του. Δεν θα μείνει φυτό για φυτό στη θέση του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα συμφωνησω με τα παιδαι οσον αφορα την επιθετικοτητα και τα λιτρα των green terror αλλα και για το σκαψιμο. Βεβαια το ιδιο κανουν και αρκετοι γεωφαγοι! Πιο κατω σου παραθετω μερικα προφιλ και οτι αλλο θες για συγκατοικους το συζηταμε!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=80524&p=732585

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=80524&p=759942

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...