Jump to content

Fluval 406


katsar

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι. Καταρχήν ειμαι αρχάριος οποτε ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για την απειρία μου. Εχω το Dubai 80 της ferplast, το οποίο το εχω άδειο και σιγά σιγά βάζω μεσα πράγματα ετσι ώστε να μην κανω κάποια χαζομάρα και κλαίω τα λεφτά μου. Για φίλτρο εχω το fluval 406. Ξερω οτι ειναι λιγο μεγάλο αλλα θα δημιουργήσει πρόβλημα σε 125 λίτρα ενυδρείο; Αν έχει πολυ ροή δεν μπορώ να το γυρίζω προς το τζαμί ετσι ώστε να μην γίνει πλυντήριο; Γενικά θέλω να στήσω το ενυδρείο απο την αρχή και σωστά οποτε βήμα βήμα πάμε. Ποια ειναι η γνώμη σας; Μελλοντικά ίσως παρω και πιο μεγάλο ενυδρείο οποτε το φίλτρο το κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φίλτρο είναι και δεν είναι καθόλου μεγαλο ουτε θα στο κανει πλυντήριο

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι! Αν δεις οτι εχεις προβλημα με την ροη κανε καποια πατεντα οπως αυτη που αναφερεις, σπρει μπαρ, μπουκωμα με βιολογικο κτλ! Οτι αλλο θες να ρωτησεις για το τι θες να βαλεις μεσα ρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει το χερουλακι που από εκεί ρυθμίζεις τη ροή του και θα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

fluval και ξερο ψωμι. δωστου νερο να γυριζει ......

εαν δεν σου κανη.... εδω ειμαστε εμεις....

πολυ καλο το ενυδρειο σου.η ferplast βγαζη ωραια ενυδρεια.

πεσμας τι ψαρια θα βαλεις μεσα?πως το εχεις φανταστη το ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το φιλτρο σου καθαρη ροη(900~ λιτρα),χαμηλωνεις αν θες απο το διακοπτη οχι πιο κατω απο τη μεση ομως!μπορεις να σπασεις τη ροη στο τζαμι η φτιαχνοντας ευκολα ενα σπρευ μπαρ!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι οι απαντήσεις σας με κάλυψαν πολυ. Σας ευχαριστω πολυ. Τωρα μένει να δώ τι ψάρια θα παρω για να φτιάξω το υπόλοιπο ενυδρείο σύμφωνα με τις ανάγκες τους. Τωρα την επόμενη φορά που θα σας χρειαστω ξερω που θα σας βρω.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαση εχεις κανει με το υπαρχον;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...