Jump to content

Κίμωνας Και Νέαρχος .


Jin Kazama

Recommended Posts

Μάγκα τον κόβω αυτόν στην τελευταία φωτό. Σου κλείνει και το μάτι;

Πολύ όμορφα και τα δύο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι τις ψαρούκλες σου !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όσο και να αφήσω το νερό της προετοιμασίας δεν πιάνει την θερμοκρασία του ενυδρείου, και υποτίθεται ότι και τα δύο είναι σε θερμοκρασία δωματίου. Γι'αυτό ζεσταίνω το νερό με θερμαντήρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όσο και να αφήσω το νερό της προετοιμασίας δεν πιάνει την θερμοκρασία του ενυδρείου, και υποτίθεται ότι και τα δύο είναι σε θερμοκρασία δωματίου. Γι'αυτό ζεσταίνω το νερό με θερμαντήρα. ;)

Βαλε και την θερμοτητα των λαμπτηρων! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσθεσα δύο ανούμπιες στο ενυδρείο μου . Δεν τις έδεσα στα ξύλα μου , κατάφερα και τις στερέωσα και είναι μια χαρά . Αύριο θα αλλάξω και την αφίσα και θα ανεβάσω νέες φωτό από το update που θα γίνει :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eίπα να δώσω λίγο πράσινο στο ενυδρείο που δεν είχα αλλά ίσως το παράκανα   : 

 

image.jpg

 

 

    Δέχομαι συγχαρητήρια    :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή νόμιζα ότι εννοούσες πως πρασίνισε λόγω του φαρμάκου που έλεγες στο άλλο σου θέμα. Μετά είδα την αλλαγή της πλάτης! :D Είναι πιο ωραίο από την προηγούμενη αφίσα! Ωστόσο νομίζω πως τα πράσινα φυτά θα χάνονται σε ένα πράσινο φόντο.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχαχαχαχαχαχαχαχα , μα φυσικά εννοώ το omnipur που έριξα και πρασίνισε ο τόπος . Ωστόσο άλλαξα την αφίσα σε μονόχρωμη μαύρου χρώματος καθώς πρόσθεσα και δύο ανούμπιες .

Πιστεύω ότι αυτή την στιγμή είμαι πιο πράσινος και από τους φυτεμένους :hysterical:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη προσωπικά πιστεύω ότι μια σκούρα αφίσα θα ήταν καλύτερη. Αυτο το χρωμα το "θαμπώνει" κάπως το ενυδρειο. Πράγματι τα φυτά χάνονται όπως λέει και η Kalliroi παραπάνω ενώ ενα σκούρο φόντο θα τονίζει το πράσινο χρωμα τους αλλα και των ψαριών σου.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη , θές μια ενεσούλα και εσύ να γιάννεις ; :bigemo_harabe_net-103:

Μαύρη είναι πίσω η αφίσα απλά από το omnipur έχει πρασινίσει ο τόπος :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη , θές μια ενεσούλα και εσύ να γιάννεις ; :bigemo_harabe_net-103:

Μαύρη είναι πίσω η αφίσα απλά από το omnipur έχει πρασινίσει ο τόπος :lmao:

Αχαχαχαχαχα...δεν είχα διαβάσει το παραπάνω ποστ σου γιατι μάλλον γράφαμε μαζί. Είπα κι εγω τι έκανε ο άνθρωπος, τι του 'ρθε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι μαύρη και φαίνεται πράσινη από το φάρμακο ή την άλλαξες αφού έβγαλες την φωτογραφία; :huh:

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε για πολύ πράσινο!!!1 Χαχαχαχα

Δεν μπορώ να διακρίνω καλά, τις ανούμπιες τις φύτεψες;

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά δεν φυτεύονται γιατί σάπίζουν. Ο οριζόντιος κορμός πρέπει να είναι εκτός. Γι' αυτό και πάντα προτείνεται να δένονται κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι μαύρη και φαίνεται πράσινη από το φάρμακο ή την άλλαξες αφού έβγαλες την φωτογραφία; :huh:

Eίναι μαύρη αλλά φαίνεται πράσινη από το φάρμακο .

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε για πολύ πράσινο!!!1 Χαχαχαχα

Δεν μπορώ να διακρίνω καλά, τις ανούμπιες τις φύτεψες;

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά δεν φυτεύονται γιατί σάπίζουν. Ο οριζόντιος κορμός πρέπει να είναι εκτός. Γι' αυτό και πάντα προτείνεται να δένονται κάπου.

Οι ανούμπιες είναι στερεωμένες στα ξύλα μου , δεν είναι ούτε φυτεμένες ούτε δεμένες . Κατάφερα και τις στερέωσα όπως και αυτή που φαίνεται μπροστά δεξιά . Την στερέωσα με την άκρη του ξύλου και φαίνεται λές και είναι φυτεμένη αλλά δεν είναι .

Link to comment
Share on other sites

Όταν τις αγόρασα τα φύλλα τους είχαν πράσινο σκούρο χρώμα , παρατήρησα ότι τα φύλλα τους έχουν πάρει ένα πιο ανοιχτό χρώμα . Αυτό είναι καλό φαντάζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα update από την τωρινή κατάσταση  :  

 dead links removed

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα ψαράκια Βαγγέλη ! :)

Έβαλα τις φωτογραφίες και απευθείας για να φαίνονται χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις στο link. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλε μωρε κανα διακοσμητικο! Τα χτυπησε η κριση τα ψαρια;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ Δημήτρη . Θοδωρή θα προσθέσω δύο - τρία ακόμα ξύλα με φυτάκια :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...