Jump to content

Recommended Posts

Μερικές ερωτήσεις για το συγκεκριμένο φάρμακο:

Ποια θα ήταν μια προληπτική δόση σε ενυδρείο 240 λίτρα?

Πόσο ανεκτό είναι για γαρίδες και σαλιγκάρια στις φυσιολογικές δόσεις? και πόσο ανεκτό σε επιθετικές δόσεις?

Πόσο παραμένει στο ενυδρείο?

Η προληπτική δόση κάθε πότε πρέπει να δίνεται?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η προληπτικη δοση ειναι η διπλη δοση και η θεραπεια ειναι η τριπλη. Οσο γραφει στις οδηγιες!

Ειναι σχετικα ελαφρυ φαρμακο. Δεν ξερω αν θα αντεξουν γαριδες σαλιγκαρια.

Αλλαγες νερου και ανθρακας ειναι το μυστικο.

Εχω ακουσει απο παλιους δισκαδες πως κανανε προληπτικη καθε ανοιξη και φθινοπωρο!

Link to comment
Share on other sites

Η προληπτικη δοση ειναι η διπλη δοση και η θεραπεια ειναι η τριπλη. Οσο γραφει στις οδηγιες!

Ειναι σχετικα ελαφρυ φαρμακο. Δεν ξερω αν θα αντεξουν γαριδες σαλιγκαρια.

Αλλαγες νερου και ανθρακας ειναι το μυστικο.

Εχω ακουσει απο παλιους δισκαδες πως κανανε προληπτικη καθε ανοιξη και φθινοπωρο!

Στο πρώτο μέρος μετά την θεραπεία.

Στο δεύτερο ισχύει, το έκανα κι εγώ Πανο.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη μπορείς να μου πεις τι δοσολογία έβαλες και κάθε πότε για την προληπτική εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

1 μέρα 6 ml, 2 μέρα 3 ml, 3 μέρα 3ml 4 κενή, 5 μέρα αλλαγή νερού 1/3 συν άνθρακα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι ασφαλές για τις γαρίδες αν και έχουν μετρηθεί (υποτίθεται γιατί το τί γράφεται στο ίντερνετ δεν ειναι ελεγχομενο) απο χομπίστες μερικές φορές ίχνη χαλκού, ποτέ ομως σε επικίνδυνη για τα ασπόνδυλα συγκέντρωση. Συγκεκριμένα η ίδια η εταιρία αναφέρει στο site της οτι μπορεί να χρησιμοποιηθεί άφοβα σε ενυδρείο με γαρίδες. Οπότε μην σε ανησυχεί.

Η μπορείς απλά να κάνεις σαγανάκι τους μούλικους τους δίσκους και να βάλεις σκαλάρια να χαρείς το ενυδρείο :P :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μπορείς απλά να κάνεις σαγανάκι τους μούλικους τους δίσκους και να βάλεις σκαλάρια να χαρείς το ενυδρείο :P :P

Έχεις καμιά καλή συνταγή? :)

Link to comment
Share on other sites

για 4 μερες ριχνεις 2 χουφτες αλατι στο ενυδρειο καθε μερα, ειναι και ανοστοι οι ατιμοι. :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

για 4 μερες ριχνεις 2 χουφτες αλατι στο ενυδρειο καθε μερα, ειναι και ανοστοι οι ατιμοι. :bigemo_harabe_net-74:

Σαγανάκι είπαμε οχι παστούς !!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο Θοδωρής αποφασίσει να βγάλει και αυτός τους δικούς του θα τους σερβίρουμε όλους στην συνάντηση, συνταγή θα βρω κάτι εκλεκτό. :D

Έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα στο παρελθόν και σκέφτεται την προληπτική θεραπεία;

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο Θοδωρής αποφασίσει να βγάλει και αυτός τους δικούς του θα τους σερβίρουμε όλους στην συνάντηση, συνταγή θα βρω κάτι εκλεκτό. :D

Έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα στο παρελθόν και σκέφτεται την προληπτική θεραπεία;

Ισως είχα πρόβλημα με ένα δίσκο με λευκά κόπρανα που δεν έτρωγε. Σήμερα 3 ημέρα θεραπείας δείχνει πολύ καλύτερα αλλά ακόμα δεν τρώει :(

Πάντως τους δικούς μου δεν τους βγάζω Αννα . Κανά δύο όμως που μάς σπάνε τα νεύρα τα δικά μου και των υπολοίπων στο ενυδρείο το συζητάμε :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο Θοδωρής αποφασίσει να βγάλει και αυτός τους δικούς του θα τους σερβίρουμε όλους στην συνάντηση, συνταγή θα βρω κάτι εκλεκτό. :D

Έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα στο παρελθόν και σκέφτεται την προληπτική θεραπεία;

Ε, ο Θοδωρης ηδη εχει αρχισει τις διαδικασιες! Ελπιζω μεχρι την επομενη συναντηση να μην τους εχει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...