Jump to content

Τι Ψαρια Προτεινεται


Recommended Posts

γεια σας παιδια εχω ενα ενυδρειο το οποιο οι διαστασεις του ειναι 40υψος 100πλατος 30βαθος 120λιτρα

τι ψαρια θα μπορουσα να βαλω εκτος απο κιχλιδες αφρικης?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε

αρχικά θα πρέπει να μας πεις της μετρήσεις σου για να σε καθαδηγησουμε αναλόγως και ύστερα τα βρίσκουμε υπάρχει μεγάλη ποικιλία

Link to comment
Share on other sites

Πρωτ απ όλα εσύ τι θα ήθελες και πως το σκέφτεσαι να το κάνεις,

Να μας δώσεις μια πρώτη σκέψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας κάποια στοιχεία για να πιαστουμε και να ξεκινήσει η κουβέντα :)

Link to comment
Share on other sites

η μονη μετρηση που εχω κανει ειναι ph7.5 το οποιο βγαζει η βρυση.βασικα δεν θελω να παιζω με ph και σκληροτητες οτι βγαζει η βρυση αυτο να βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτ απ όλα εσύ τι θα ήθελες και πως το σκέφτεσαι να το κάνεις,

Να μας δώσεις μια πρώτη σκέψη σου.

Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια τα οποια μου αρεσουν ειναι τα κοπαδια πχ νεον. τωρα κατι αλλο δεν ξερω ρε παιδια.με συχωριται κι ολας :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο το στυλ ψαρια με ενδιαφερουν να ειναι κοπαδι μεχρι ποσα σε αριθμο μπορω να βαλω 25 ειναι καλα η λιγοτερα

Link to comment
Share on other sites

ουτε θερμοστατη δε θελουν :D

μια σωστη ρουτινα ωστε να εχεις καθαρο νερακι και τελος :)

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι θα μπορει να εχεις θεμα μ αυτα τα ψαρακια,θελουν χαμηλη θερμοκρασια γιατι ειναι κρυου νερου,θα πρεπει να βαλεις ανεμηστηρακια στο ενυδρειο σου.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι θα μπορει να εχεις θεμα μ αυτα τα ψαρακια,θελουν χαμηλη θερμοκρασια γιατι ειναι κρυου νερου,θα πρεπει να βαλεις ανεμηστηρακια στο ενυδρειο σου.

Οπως και αν ηταν τροπικα θα ηθελαν θερμοστατη το χειμωνα.Και με τα ανεμιστηρακια στην τελικη δεν θα εχει την ιδια καταναλωση με τον θερμοστατη.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και αν ηταν τροπικα θα ηθελαν θερμοστατη το χειμωνα.Και με τα ανεμιστηρακια στην τελικη δεν θα εχει την ιδια καταναλωση με τον θερμοστατη.

Στρατο,δεν μιλαω απο θεμα καταναλωσης βρε συ αλλα για θεμα συνθικων,μπορει ο ανθρωπος να μην ξερει οτι ειναι κρυου νερου αυτα τα ψαρια και οτι πρεπει να κανει τα κουμαντα του για το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

ουτε θερμοστατη δε θελουν :D

μια σωστη ρουτινα ωστε να εχεις καθαρο νερακι και τελος :)

Το εχω αναφερει Κωστα :)

Link to comment
Share on other sites

Εσυ λες οτι απλα δεν θελουν θερμοστατη Στρατο,εγω λεω οτι το καλοκαιρι θελει κατι για να κρατα τη θερμοκρασια χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε κουβεντα να βρισκομαστε.Εγω λεω δε θελουν θερμοστατη,εσυ οτι ειναι κρυου νερου και οτι το καλοκαιρι θελουν ανεμιστηρακια.Λογικο και αυτονοητο δεν ειναι ρε Κωστα;Εδω σε ψαρια που δεν ειναι κρυου νερου και βαζουμε ανεμιστηρια............

:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Στρατο,δηλαδη ειναι λαθος που το τονισα?Μπορει ο ανθρωπος να μη το πιασε,να μη του το πω?

Αν στα αλλα ψαρια βαζουμε ανεμηστηρια,φαντασου εδω ποσο τα θελει που ειναι κρυου νερου..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...