Jump to content

Παρουσίαση Νεου Aquascape


eja

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ Μιχάλη

Τώρα για αυτό που λες ισχύει αλλά εχω αρκετά μεγάλο φίλτρο οπότε πιστεύω ότι θα έχω καλή κυκλοφορία ειναι 1400 λίτρα την ώρα φαντάσου έχω βάλει όλο το spray bar γιατί άμα βάλω το μισό το κάνει πλυντήριο

Έγινε επεξεργασία - eja
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το βλεπω ψιλοστασιμο το νερο. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαμηλά το spray bar στις Φώτο γιαυτό

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομη κιολας...το ζευγαρι εχει δωσει γεννες ? βγηκε απο ομαδα ψαριων η απλα ενα αρσενικο και θυλικο?

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι Αντώνη δεν έχει δώσει την κυνηγάει ο αρσενικός αλλά του το παίζει δύσκολη αυτός είναι και ο λόγος που σκέφτομαι να βάλω ακόμα 1-2 θηλυκές

Έγινε επεξεργασία - eja
Link to comment
Share on other sites

εγω στο κοπαδακι που εχω εδω και ενα 6μηνο δεν εχω παρατηρησει καποιο ειδος φλερτ! μονο εδαφικες διεκδικησεις...

παντως ειναι περιεργος ο διαχωρισμος του φιλου οποτε τσεκαρε το καλα....αναλογα με το τελειωμα του ραχιαιου τα διαχωριζεις?

Link to comment
Share on other sites

Όχι Αντώνη δεν έχει δώσει την κυνηγάει ο αρσενικός αλλά του το παίζει δύσκολη αυτός είναι και ο λόγος που σκέφτομαι να βάλω ακόμα 1-2 θηλυκές

Ποσο καιρο τα εχεις, τι τα ταιζεις και σε τι θερμοκρασια; Πλατωματα οπως λειες πετρες και πλατιες ή κομματια κορμων πλατια εχεις;

 

εγω στο κοπαδακι που εχω εδω και ενα 6μηνο δεν εχω παρατηρησει καποιο ειδος φλερτ! μονο εδαφικες διεκδικησεις...

παντως ειναι περιεργος ο διαχωρισμος του φιλου οποτε τσεκαρε το καλα....αναλογα με το τελειωμα του ραχιαιου τα διαχωριζεις?

 

Ιδιες ερωτησεις με τον απο πανω εκτος του ποσο καιρο τα εχεις;  :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ταΐζω 5 διαφορετικές τροφές αλλά ξηρές όλες δεν τις εχω μπροστά μου να σου δώσω ονόματα

Τα κρατάω σε 25 βαθμούς

Έχω τέτοια σημεία απο ξύλο κυρίως πέτρες δεν έχω μέσα

βλέπω πολύ φλερτ κυρίως αυτές τις μέρες και τα έχω κάνα 2μηνο (θα τους αρέσει η καινούργια διακόσμηση)

Απο τα πτερύγια ναι το αρσενικό έχει όλα του τα πτερύγια μακριά ενω το θηλυκό κανένα επίσης ο αρσενικός έχει πολύ πιο έντονα χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές χθεσινές από τα ψαράκια 

ο μικρός μεγάλωσε λίγο

 71a71ff4-0bd6-453b-aabd-4881ad7c8fab_zps

η κοπέλα  σε 3 πόζες

 20150430_221757_zpsf866vcuf.jpg

20150430_221827_zpshvzsgwzn.jpg

20150430_220854_zpsqckwtjcf.jpg

 

ο αρσενικός 

20150430_220949_zpswsojd3yl.jpg

 

και μια αποτυχημένη selfie 

20150430_221811_zpsmrurisgj.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο ενυδρείο, όμορφα ψαράκια και αρκετά λίτρα!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε μου   :bigemo_harabe_net-64:

Έγινε επεξεργασία - eja
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα τα ψαρακια σου!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αντώνη

το φίλο τους πως το κόβεις έχω πέσει μέσα ?

Έγινε επεξεργασία - eja
Link to comment
Share on other sites

Αυξηστε θερμοκρασια γυρω στους 28 και ταιστε bloodworms! Αν εχετε ζευγαρι θα ξεκινησουν!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω ν καταλαβω απο τις φωτο ...τσεκαρε μια τι λεει ο τυπας εδω!

Link to comment
Share on other sites

Τω πρώτο είμαι σχεδόν σίγουρο πως είναι θυληκό και το δεύτερο μάλλον αρσενικό. Αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα κάνουν και χωριό - ζευγάρι! Μπορεί να μη ταιριάξουν ποτέ, ακόμα και αν είναι του αντίθετου φίλου!

 

Διάβασε και εδώ...

 

Αν γίνουν ζευγάρι, θα βγάλουν όμορφα χρώματα!

Link to comment
Share on other sites

Αυξηστε θερμοκρασια γυρω στους 28 και ταιστε bloodworms! Αν εχετε ζευγαρι θα ξεκινησουν!

Ξέρεις που μπορώ να βρω γιατί εδώ επαρχία δύσκολο
Link to comment
Share on other sites

Τω πρώτο είμαι σχεδόν σίγουρο πως είναι θυληκό και το δεύτερο μάλλον αρσενικό. Αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα κάνουν και χωριό - ζευγάρι! Μπορεί να μη ταιριάξουν ποτέ, ακόμα και αν είναι του αντίθετου φίλου!

Διάβασε και εδώ...

Αν γίνουν ζευγάρι, θα βγάλουν όμορφα χρώματα!

Το αρσενικό παίρνει πολύ ωραία χρώματα το θηλυκό Όχι και τόσο γιαυτό λέω να βάλω κάνα 2 ακόμα Έγινε επεξεργασία - eja
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως αυτο μικροσορουμ μου αρεσει εκει...

 

Μπορει στη φυση οντως να μην φυτρωνε εκει αλλα θα ειναι και πολυ βολικο στο κλαδεμα χωρις να χρειαζεται να βγαλεις ολο το ξυλο εξω.

Γενικα μου αρεσει πολυ το ενυδρειο σου αλλα νομιζω οτι εχεις πηξει αρκετα τις δυο ακρες και φοβαμαι για νεκρα σημεια στον βυθο σου με ελαχιστη ροη.Τα πλατανοφυλλα επισης πολυ ομορφα και με ευεργετικες ιδιοτητες αλλα προσεχε γιατι δυαλιονται μετα την τριτη ημερα και βρωμιζουν πολυ.

 

Το ζευγαρι αψογο!

Δεν έχεις δίκιο εδώ φίλε μου, μετά τον τρίτο μήνα ίσως, αλλά όχι και μετά την τρίτη ημέρα.....Εχω πολλά μεσα στο ενυδρείο μου και το γνωρίζω. Ακόμη δεν βρωμίζουν και τραγικά, τα catappa είναι πιο μαλακά και δυαλύονται γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για του πλάτανου 1 μήνα τον βγάζουν καρυδιά που έχω δοκιμάσει αντέχει μερικές μέρες

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις που μπορώ να βρω γιατί εδώ επαρχία δύσκολο

Σχεδον σε ολα τα καταστηματα που πουλανε ενυδρειακα! Τωρα για επαρχια δεν ξερω αλλα δεν μηπως μπορεις να βρεις απο δω!

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον σε ολα τα καταστηματα που πουλανε ενυδρειακα! Τωρα για επαρχια δεν ξερω αλλα δεν μηπως μπορεις να βρεις απο δω!

Οκ θα κοιτάξω να πάρω
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...