Jump to content

Απορία


PanaGreco

Recommended Posts

Το παρακάτω είναι ένα από τα πολλά video που κυκλοφορούν στο internet και η απορία μου είναι πως υπάρχει τόση ηρεμία και αρμονία μέσα στο ενυδρείο? Εντάξει το συγκεκριμένο είναι μεγάλο ενυδρείο αλλά έτσι και αλλιώς έχει πολλά ψάρια μέσα.

Βλέπεις όμως και μικρότερα ενυδρεία με απόλυτη ηρεμία.

Γιατί οι δικοί μου είναι συνεχώς τσαμπουκαλεμένοι? Μπας και τους ρίχνουν τίποτα στο νερό και είναι έτσι ήρεμοι? :)

Οι δικοί σας οι δίσκοι είναι έτσι ήρεμοι ή όχι?

Λύστε μου αυτή την απορία γιατί θα σκάσω όσο τα βλέπω !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαστουρωμενοι ειναι χαχα.......

Ειναι απασχολημενοι με το φωτακι της καμερας τωρα, σιγουρα θα υπαρχουν και τσαμπουκαδες

Σαφως παιζουν και τα λιτρα μεγαλο ρολο αλλα και η συνηπαρξη του κοπαδιου απο μικρα

Link to comment
Share on other sites

και εδω ηρεμια εχει :P

http://www.youtube.com/watch?v=iFInXYVxobk

Και εδώ και σε πολλά άλλα . Η απορία παραμένει !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν το καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω συγκεκριμένα για τους δίσκους και αν ισχύει όπως και στις Αμρικάνες..

Αλλά όταν είναι πολλά ψάρια σε ένα ενυδρείο και το καθένα δεν εχει τον δικό του χώρο και δεν έχει κάτι να υπερασπιστεί τότε δεν υπάρχουν τόσοι τσαμπουκάδες..!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αυτό που έχει αναφερθεί πολλές φορές, το κοπαδιασμα.

Στα βίντεο που έχετε παραθέσει μετρήστε πόσους δίσκους έχει το κάθε ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

ακομα και το κοπαδιασμα να υπαρχει σε μεγαλο ενυδρειο , μολις σχηματιστει ενα ζευγαρι αυτη η ηρεμια δεν κραταει για πολυ .....

Link to comment
Share on other sites

Παιζουν ρολο και οι συγκατοικοι και τα λιτρα και τα ζευγαρια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ σε δίμετρο ενυδρείο (1000 λίτρα) είχα μια περίοδο 16 δίσκους και γινόταν χαμός ,

εκτός ότι κυνηγιόντουσαν μεταξύ τους, υπήρχαν φορές που κυνήγαγαν μέχρι και τα cory!!!

Μόνο κάθε βράδυ μαζεύονταν όλα μαζί, σχηματίζοντας ένα ειρηνικό κοπάδι…

Εξάλλου οι δίσκοι είναι κιχλίδες με ότι συνεπάγεται ...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ σε δίμετρο ενυδρείο (1000 λίτρα) είχα μια περίοδο 16 δίσκους και γινόταν χαμός ,

εκτός ότι κυνηγιόντουσαν μεταξύ τους, υπήρχαν φορές που κυνήγαγαν μέχρι και τα cory!!!

Μόνο κάθε βράδυ μαζεύονταν όλα μαζί, σχηματίζοντας ένα ειρηνικό κοπάδι…

Εξάλλου οι δίσκοι είναι κιχλίδες με ότι συνεπάγεται ...!

Ακριβώς. Αρα αυτά που βλέπουμε στα video τι είναι? Πως είναι τόσα ήρεμα? Θα σκάσω αν δεν μάθω !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μην καθεσαι και σκας με τετοια πραγματα! Ειναι βιντεο. Μπορει τα ψαρια του τυπου να ειναι χρονια μαζι, μπορει να ειναι αυτος απ εξω και να νομιζουν οτι θα φανε, μπορει να ειναι μια στιγμη ηρεμιας και πολλα αλλα. Αυριο μεθαυριο μπορει να το δεις και στο δικο σου αυτο ή μπορει και να το βλεπεις ηδη!

Ασχολησου με το ενυδρειο σου και ασε τους αλλους! Ετσι κι αλλιως το ενυδρειο ειναι για να γελας, οχι μπελας!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μην καθεσαι και σκας με τετοια πραγματα! Ειναι βιντεο. Μπορει τα ψαρια του τυπου να ειναι χρονια μαζι, μπορει να ειναι αυτος απ εξω και να νομιζουν οτι θα φανε, μπορει να ειναι μια στιγμη ηρεμιας και πολλα αλλα. Αυριο μεθαυριο μπορει να το δεις και στο δικο σου αυτο ή μπορει και να το βλεπεις ηδη!

Ασχολησου με το ενυδρειο σου και ασε τους αλλους! Ετσι κι αλλιως το ενυδρειο ειναι για να γελας, οχι μπελας!

:bigemo_harabe_net-117::bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...