Jump to content

180 Λιτρα Δισκους!!


ScarFace

Recommended Posts

θα προτεινα ενα δευτερο φιλτρο ( για ασφαλεια ) σε περιπτωση που χαλασει το πρωτο .

Σαφως και χρειαζεται παραπανω βιολογια .

Διαφωνω για τα 180 λιτρα με δισκους αλλα επειδη ειναι μικρα τα ψαρια προς το παρων μπορουν να μεινουν εκει ( γνωμη μου )

Θα ελεγα μιας και ειναι μικρα και θελουν φαγητο και συχνες αλλαγες ( πχ 30% 2 φορες τη βδομαδα )

Διαφωνω με τον Νασο στο θεματος της αλλαγης του νερου καθημερινα.... στην περιπτωση αυτη η βιολογια σου θα ειναι ανυπαρκτη ....

και στα 180 λιτρα οι δισκοι χωρανε να στριψουν τα προβληματα ειναι αλλα ...

Φίλε μου leza. Η πρόταση του δεύτερου φίλτρου, γίνεται γιατί το φίλτρο που έχει τώρα είναι μικρο.

Αν είμαστε τις λογικής τις ασφάλειας όπως αναφέρεις, σε κάθε ενυδρείο ( μικρο - μεγάλο ) θα

έπρεπε να είχαμε δυο.

Το να έχεις ένα δεύτερο ( καβαντζα ) το θεωρώ ποιο πρακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου leza. Η πρόταση του δεύτερου φίλτρου, γίνεται γιατί το φίλτρο που έχει τώρα είναι μικρο.

Αν είμαστε τις λογικής τις ασφάλειας όπως αναφέρεις, σε κάθε ενυδρείο ( μικρο - μεγάλο ) θα

έπρεπε να είχαμε δυο.

Το να έχεις ένα δεύτερο ( καβαντζα ) το θεωρώ ποιο πρακτικό.

το να εχεις δευτερο φιλτρο εχεις

περισσοτερη βιολογια

και ασφαλεια ....

οποτε εαν δεν κανει ''καλο'' η ασφαλεια τοτε η περισσοτερη βιολογια δεν εκανε σε κανεναν κακο ;)

Link to comment
Share on other sites

το να εχεις δευτερο φιλτρο εχεις

περισσοτερη βιολογια

και ασφαλεια ....

οποτε εαν δεν κανει ''καλο'' η ασφαλεια τοτε η περισσοτερη βιολογια δεν εκανε σε κανεναν κακο ;)

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο και επαυξάνω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σύντομα εύχομαι αν όλα πανε καλά και έχουμε και δουλεια να πάρω ένα μεγαλυτερο και να κρατήσω και αυτό!τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...