Jump to content

Καλησπέρα! :)


araXne

Recommended Posts

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου φίλε μου, καλώς ηρθες:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου φίλε μου, καλώς ηρθες :)

Φίλε μου Μιχάλη!

Κι εσύ έπεσες στην παγίδα όπως οι περισσότεροι από εμάς.

Έχουμε συνηθίσει να το πω ( αντροπαρεα ) και ξεχνιόμαστε να κοιτάξουμε εάν είναι θηλυκού γένους :bigemo_harabe_net-59: .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Μιχάλη!

Κι εσύ έπεσες στην παγίδα όπως οι περισσότεροι από εμάς.

Έχουμε συνηθίσει να το πω ( αντροπαρεα ) και ξεχνιόμαστε να κοιτάξουμε εάν είναι θηλυκού γένους :bigemo_harabe_net-59: .

Χαχα! Συγνωμη λοιπον:) Καλώς ήρθε η φίλη μας τότε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα!

ΦΙΛΗ είμαι για όσους μου χουν κάνει αλλαγή φύλλου! χαχχα!

Τι πειράζουν 2 φυτά πλαστικά;

Δεν θα είχα κανένα, αλλά επειδή οι ανούμπιες είναι λίγο κοντοστούπες και δεν αρκούν για να καλύψουν τα σωληνάκια...και επειδή τα βρωμοψαρα δεν αφήνουν τα πιο ψηλά φυτά να προκόψουν, γιαυτό τα βαλα.

Επίσης δεν είδα κανένα να σχολιάζει τα 2 φυτά ΓΛΑΣΤΡΑΣ (2 Syngonium podophillum) που χω βάλει μέσα και διαπρέπουν. :Ρ

Έγινε επεξεργασία - araXne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και στην παρουσίαση ενυδρείων.

Θα παρουσιάσω και το πιο μικρό ενυδρείο που έχω, όταν θεραπεύσω το άρρωστο οράντα μου.

Α!..αν δεν το χετε καταλάβει, ΛΑΤΡΕΥΩ τα χρυσόψαρα, οποιοδήποτε είδος, ιδίως fancy με ουρίτσες νεραϊδένιες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα!

ΦΙΛΗ είμαι για όσους μου χουν κάνει αλλαγή φύλλου! χαχχα!

Τι πειράζουν 2 φυτά πλαστικά;

Δεν θα είχα κανένα, αλλά επειδή οι ανούμπιες είναι λίγο κοντοστούπες και δεν αρκούν για να καλύψουν τα σωληνάκια...και επειδή τα βρωμοψαρα δεν αφήνουν τα πιο ψηλά φυτά να προκόψουν, γιαυτό τα βαλα.

Επίσης δεν είδα κανένα να σχολιάζει τα 2 φυτά ΓΛΑΣΤΡΑΣ (2 Syngonium podophillum) που χω βάλει μέσα και διαπρέπουν. :Ρ

Κούκλα μου τα πλαστικά εκτός από ένα απλό αισθητικό αποτέλεσμα δεν προσφέρουν τίποτε άλλο.

Ενώ τα αληθινά, εκτός του ότι θα τα βλέπεις να μεγαλώνουν και θα σε ευχαριστεί το αποτέλεσμα,

αυτό που έχουν να σου προσφέρουν είναι να σου τραβάνε τα νιτρικά.

Γι αυτό το λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα μου τα πλαστικά εκτός από ένα απλό αισθητικό αποτέλεσμα δεν προσφέρουν τίποτε άλλο.

Ενώ τα αληθινά, εκτός του ότι θα τα βλέπεις να μεγαλώνουν και θα σε ευχαριστεί το αποτέλεσμα,

αυτό που έχουν να σου προσφέρουν είναι να σου τραβάνε τα νιτρικά.

Γι αυτό το λόγο!

Βρε κούκλε μου, αληθινά είναι όλα τα φυτά αν διαβάσεις τι γράφω (και γράφω ότι έχω προσθέσει κι άλλα, αληθινά).

Μόνο τα 2 ψηλά στο βάθος είναι ψεύτικα (που τα έχω για να κρύβουν σωλήνες, αν και χρειάζονται λίγο φτιάξιμο τώρα). Ο λόγος που τα βαλα ψεύτικα είναι ότι τα χρυσόψαρα τα κόβουν τα φυτά και δεν τα αφήνουν να φτάσουν σε τέτοιο ύψος. :)

Νόμιζα ότι κάνουν 'κακό' για κάποιο λόγο, γιαυτό ρωτάω 'γιατί να τα βγάλω'.

Αρα ουσιαστικός λόγος δεν υπάρχει, αφού αυτά που γράφεις τα καλύπτω με την υπόλοιπη βλάστηση.

Link to comment
Share on other sites

Στις τροφές σου πρόσθεσε και μια φυτική να την συνηθίσουν να μην σου τα φάνε..

Link to comment
Share on other sites

Στις τροφές σου πρόσθεσε και μια φυτική να την συνηθίσουν να μην σου τα φάνε..

Τι προτείνεις;

Διαβάζω αρκετά για αρακά βρασμένο. Επειδή δεν είχα, είχα ρίξει καρότο βρασμένο και δεν το τίμησαν! Μετά δεν ξαναριξα τίποτα φρέσκο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο αρακάς είναι κυρίως για το εντεράκι τους και όχι για να μην τρώνε τα φύλλα των φυτών . Δημήτρη ;

Link to comment
Share on other sites

Για φιλαράκια μιλάω.

Εριξα μέσα το πρωί κομματάκια μαρουλόφυλλου και στα 2 ενυδρεία. Να δω αν θα τα τιμήσουνε! :)

Για την άλγη έχει κανείς καμία πρόταση;

Στο ενυδρείο με τον πλέκο δεν εχω ίχνος άλγης. Το άλλο είναι γεμάτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...