Jump to content

Με Λένε Δημήτρη...και Σκοτώνω Ψάρια


Recommended Posts

Δηλαδή Σταμάτη π.χ. άν έβγαινε ένα μέλος και έλεγε όπως πολλές φορές στο παρελθόν ότι στρώνει το ενυδρείο του με υγρή αμμωνία θα έπρεπε ο αντμίν να το αφήσει?¨οταν ξέρουμε πόσο επικύνδυνο είναι κάτι τέτοιο.

Τί θα πρέπει να κάνει μιά συντονιστική ομάδα?ΦΥΣΙΚΑ και θα σβήνονται πόστ και φυσικά θα μπανάρετε κόσμος ΠΟΤΕ όμως χωρίς ΛΟΓΟ....

Tι το τοσο επικινδυνο εχει το στρωσιμο ενυδρειου με υγρη αμμωνια που θα πρεπει ο ADMIN να παρεμβαίνει και να διαγραφει το θεμα?

*Αν ειναι spam επι του θεματος να διαφραφει παρακαλω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...κι εμένα μου έχουν διαγράψει ποστ το οποίο όχι μονο επικίνδυνο δεν ήταν αλλα κάποιος θα μπορούσε να το χαρακτηρίζει και αστείο. Εγινε σε δημοσίευση άρθρου που αφορούσε θεμα άσχετο με το χόμπι που είχε ανεβάσει ενα μέλος. Δε γνωρίζω το λόγο για τον οποίο εγινε, έστειλα μήνυμα σχετικά με το θεμα σε εναν απο τους διαχειριστές και εκείνος εξεπλαγην επίσης με τη διαγραφή. Θεωρω πιθανό να ζήτησε ο δημοσιεύσας το θεμα τη διαγραφή γιατι πολύ πιθανόν του χάλασε την αισθητική επειδη ίσως ειναι πολυ σοβαρός σαν άνθρωπος και δεν ανέχεται γελοιότητες ή αστειότητες (εστω κι αν αλλα μελη επίσης σχολίασαν με χιούμορ και αστειότητες κάτω απο το άρθρο) αλλα δικαιολογία δεν υπήρχε μιας και δε παραβιάστηκε απο μέρους μου κανένας μα ΚΑΝΕΝΑΣ κανόνας του φόρουμ. Ορισμένοι γνωρίζετε για ποια περίπτωση θα μιλάω πιθανώς γιατι το συζητήσαμε και με άλλους. Απάντηση τελικά για το λόγο της διαγραφής, ποτε δε πήρα!

Ειναι το μοναδικό μου παράπονο απο την ημέρα εγγραφής μου στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

...κι εμένα μου έχουν διαγράψει ποστ το οποίο όχι μονο επικίνδυνο δεν ήταν αλλα κάποιος θα μπορούσε να το χαρακτηρίζει και αστείο. Εγινε σε δημοσίευση άρθρου που αφορούσε θεμα άσχετο με το χόμπι που είχε ανεβάσει ενα μέλος. Δε γνωρίζω το λόγο για τον οποίο εγινε, έστειλα μήνυμα σχετικά με το θεμα σε εναν απο τους διαχειριστές και εκείνος εξεπλαγην επίσης με τη διαγραφή. Θεωρω πιθανό να ζήτησε ο δημοσιεύσας το θεμα τη διαγραφή γιατι πολύ πιθανόν του χάλασε την αισθητική επειδη ίσως ειναι πολυ σοβαρός σαν άνθρωπος και δεν ανέχεται γελοιότητες ή αστειότητες (εστω κι αν αλλα μελη επίσης σχολίασαν με χιούμορ και αστειότητες κάτω απο το άρθρο) αλλα δικαιολογία δεν υπήρχε μιας και δε παραβιάστηκε απο μέρους μου κανένας μα ΚΑΝΕΝΑΣ κανόνας του φόρουμ. Ορισμένοι γνωρίζετε για ποια περίπτωση θα μιλάω πιθανώς γιατι το συζητήσαμε και με άλλους. Απάντηση τελικά για το λόγο της διαγραφής, ποτε δε πήρα!

Ειναι το μοναδικό μου παράπονο απο την ημέρα εγγραφής μου στο φόρουμ.

Παναγιωτη,δεν ξερω για ποιο θεμα σου μιλας,αλλα υπαρχει και κατι αλλο φιλε,το spam!Σε πολλα θεματα.εκτος του καφε,βλεπω πολλα spam με αποτελεσμα να χανετε η ουσια του θεματος.Δεν λεω καλο ειναι το αστειο,αλλα για εναν που μπαινει για να διαβασει καταντα κουραστικο να διαβαζει μεσα σε ενα θεμα 10 σπαμ και 2 απαντησεις πανω στο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε φάει διαγραφές . Εκεί κολλάτε ; Σιγά το πράγμα .

Ίσως θα ήταν πιο σωστό και πιο αντρίκιο, να ενημερώνεται το μελος που δέχεται τη διαγραφή για το λόγο. Όχι μονο για να ειναι πιο προσεκτικός την επόμενη φορά και για να του δοθεί η δυνατότητα της δικαιολογίας αν θέλεις. Τέτοιου είδους ενέργειες στα "μουλοχτά", εμένα μου θυμίζουν άλλες εποχές. Εσυ μπορει να έχεις φάει διαγραφές και να γελουσες. Εγω το εξέλεξαν ως προσβολή απο τη στιγμη που το σχόλιό μου δεν ενόχλησε κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη,δεν ξερω για ποιο θεμα σου μιλας,αλλα υπαρχει και κατι αλλο φιλε,το spam!Σε πολλα θεματα.εκτος του καφε,βλεπω πολλα spam με αποτελεσμα να χανετε η ουσια του θεματος.Δεν λεω καλο ειναι το αστειο,αλλα για εναν που μπαινει για να διαβασει καταντα κουραστικο να διαβαζει μεσα σε ενα θεμα 10 σπαμ και 2 απαντησεις πανω στο θεμα.

ήταν σε θεμα του καφέ, άσχετο με το χόμπι και που όλοι το σχολίασαν όπως εγω. Δεν ήταν θεμα προς συζήτηση και αν θέλεις ήταν αδιάφορο για εναν μέσο άνθρωπο. Ειναι απο τα άρθρα που λέμε " Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας". Θέλω να πιστεύω πως η διαγραφή εγινε απο λάθος. Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σου εγραψα πιο πανω,εκτος του καφε,γιατι εκει επιτρεπεται το σπαμ,ενω στα αλλα θεματα οχι,ασχετα αν ειμαι αφηνουμε μερικα και στα αλλα θεματα.Εχω πιασει θεμα που ειχε μονο σπαμ μεσα και αν το αφηνα καταλαβαινεις τι θα γινοταν και νομιζω οτι ειχε γραψει και ο Βαγγελης πιο πανω και του ειχα κανει παρατηρηση.Βαγγελη ειμαι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη , χαμογέλασε φίλε και μην τα παίρνεις όλα τοις μετριτοίς :) . Αλλά μια και το αναφέρεις πρίν καιρό με αφορμή ένα τροχαίο που έγινε στην εθνική Αθήνα - Θεσσαλονίκη , πήρα την είδηση από την newsbeast.gr και άνοιξα θέμα το οποίο αφορούσε τα τροχαία στην Ελλάδα αλλά και την παιδεία που θα έπρεπε να έχουν οι Έλληνες οδηγοί . Ούτε εγώ έθιξα κάποιον αλλά αυτόματα διεγράφη ..

Δεν χαλάστηκα φίλε , ούτε έκατσα να βρώ την άκρη . Ποιός , τί , γιατί . Απλά είπα ότι προφανώς δεν ενδιαφέρονται για κοινωνικά θέματα εδώ . Thats all . Για αυτό σου λέω , χαμογέλα :)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σου εγραψα πιο πανω,εκτος του καφε,γιατι εκει επιτρεπεται το σπαμ,ενω στα αλλα θεματα οχι,ασχετα αν ειμαι αφηνουμε μερικα και στα αλλα θεματα.Εχω πιασει θεμα που ειχε μονο σπαμ μεσα και αν το αφηνα καταλαβαινεις τι θα γινοταν και νομιζω οτι ειχε γραψει και ο Βαγγελης πιο πανω και του ειχα κανει παρατηρηση.Βαγγελη ειμαι λαθος?

Όχι Κώστα , το έχω κάνει αλλά δεν νομίζω πώς είναι και τόσο κακό . Αναλόγως βέβαια την έκταση .

Link to comment
Share on other sites

Τα σπαμ φυσικα και θα διαγραφονται.Δεν ξερω σε τι αναφερεστε και φυσικα λαθη παντα γινονται.

Τωρα οσο αφορα την αμμωνια θα χαρω να σηζητησουμε φιλε Ντιμη το γιατι "ο χειρισμος ενός απο τα δυνατοτερα δηλητηρια που υπαρχουν, απο ενα χομπιστα (και ποσο μαλλον αρχαριο) ειναι επικινδυνος ή οχι" σε ξεχωριστο θεμα

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη,κανονικα ειχαμε πει να μην αφηνουμε σπαμ σε θεματα εκτος του καφε γιατι καταντα κουραστικο,αλλα τελικα αποφασισαμε να αφηνουμε αλλα μεχρι ενος σημειου,Μπηκα σε θεμα και 2 σελιδες ηταν σπαμ και αν το αφηνα δεν ξερω που μπορει να εφτανε.Και πες οτι εσυ εισαι ενα μελος που διαβαζει και δεν ποσταρει,αν εμπαινες σε ενα τετοιο θεμα δεν θα σε κουραζε ολο αυτο το σπαμ?Θα το διαβαζες η θα το παρατουσες?Μ αυτο τον τροπο χανονται πολλα αξιολογα θεματα απο το φορουμ.

Μη τα παρεις προσωπικα,απλα θυμωμουν οτι ειχα κανει παρατηρηση σ εσενα γι αυτο και σε ανεφερα.Ολοι μας κανουμε σπαμ και εγω ο ιδιος,δεν βγαζω την ουρα απ εξω,αλλα μεχρι ενος σημειου γιατι μετα χαλανε τα θεματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το πανω ποστ με εκφραζει

πριν απο 2 λεπτα διαβαζα ενα θεμα και πολυ απλα τα παρατησα γτ δν εβλεπα κατι σχετικο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω τίποτα προσωπικά Κώστα , καλά έκανες και με ανέφερες δημόσια ως παράδειγμα . Στην ερώτηση σου ναί , θα το βαριόμουν και δεν θα το διάβαζα . Αλλά να σου πώ κάτι ; Δές την επικεφαλίδα του θέματος και δές τι λέμε και εμείς εδώ . Μήπως και εμείς σπαμάρουμε αυτή την στιγμή ; Μήπως το κάνουμε και άθελα μας ;

Link to comment
Share on other sites

το πανω ποστ με εκφραζει

 

πριν απο 2 λεπτα διαβαζα ενα θεμα και πολυ απλα τα παρατησα γτ δν εβλεπα κατι σχετικο

Ετσι ειναι.οπως ειπε και ο ραστα, τα σπαμ πρεπει να καθαριζινται αμεσα γιατι χανετε η ουσια....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη , χαμογέλασε φίλε και μην τα παίρνεις όλα τοις μετριτοίς :) . Αλλά μια και το αναφέρεις πρίν καιρό με αφορμή ένα τροχαίο που έγινε στην εθνική Αθήνα - Θεσσαλονίκη , πήρα την είδηση από την newsbeast.gr και άνοιξα θέμα το οποίο αφορούσε τα τροχαία στην Ελλάδα αλλά και την παιδεία που θα έπρεπε να έχουν οι Έλληνες οδηγοί . Ούτε εγώ έθιξα κάποιον αλλά αυτόματα διεγράφη ..

Δεν χαλάστηκα φίλε , ούτε έκατσα να βρώ την άκρη . Ποιός , τί , γιατί . Απλά είπα ότι προφανώς δεν ενδιαφέρονται για κοινωνικά θέματα εδώ . Thats all . Για αυτό σου λέω , χαμογέλα :)

Βάγγο, ο rastafarian κάποτε μου ζήτησε να διαγράψει θέμα που είχα ανοίξει εξηγώνατς μου τους λόγους οι οποίοι με βρήκαν απόλυτα συμφωνο και μάλιστα με αυτό που έκανε με προστάτευσε κι ολας. Τι θα σκεφτόμουν αν διέγραφε το θέμα χωρίς να μου πει τίποτα; ...... ρε τον φασίστα!!! κάτι τέτοιο ε; είδες λοιπόν διαφορά; αντρες είμαστε ρε, πες μου γιατί το κάνεις, τι φοβάσαι, μη σε δαγκώσω;

Τέλος πάντων το θέμα για άλλο λόγο το άνοιξε Δημήτρης και αλλού πάει να καταλήξει.

.....οσο για τα χαμόγελά Βάγγο, μην ανησυχείς, μου περισσεύουν!

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

     Δεν παίρνω τίποτα προσωπικά Κώστα , καλά έκανες και με ανέφερες δημόσια ως παράδειγμα . Στην ερώτηση σου ναί , θα το βαριόμουν και δεν θα το διάβαζα . Αλλά να σου πώ κάτι ;  Δές την επικεφαλίδα του θέματος και δές τι λέμε και εμείς εδώ  . Μήπως και εμείς σπαμάρουμε αυτή την στιγμή ; Μήπως το κάνουμε και άθελα μας ; 

Δεν πειραζει.το συγκεκειμενο θεμα ειναι φιλοσοφικο οποτε χωρανε καποια "σπαμαρισματα"

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το highλίκι και το ξερολίκι που είναι προσόν όλων μας και δεν πιστευω ποτέ μα ποτέ να το νικήσουμε!!

Τόσο στον πραγματικό κόσμο και πολύ περισσότερο πίσω από μια οθόνη!!

Από εκεί και πέρα το spam,τα μεγάλα quotes με 5 φωτό μεσα και 40 γραμμές παρουσίαση,ναι ναι αυτά που σκρολάρεις μέχρι να πιαστεί το δάχτυλο σου

για να δεις στο τέλος "μπράβο φίλε ωραίο",και τα απανωτά replies ανα 1-2 λεπτά είναι ακόμα χειρότερα!!Βλέποντας αυτά το μόνο που μπορώ να σκεφτώ

είναι η αυξηση του post counter!!Δεν υπάρχει όμως λόγος μιας και υπάρχει πολύ πιο ευκολος τρόπος να γίνει αυτό με ενα απλό pm!!

Το θέμα είναι οτι αυτά συμβαίνουν καθημερινά εδώ μέσα και ενώ είναι πράγματα που με ένα προειδοποιητικό μήνυμα ή εστω μια επίπληξη για λίγες μέρες,όχι ban,

μπορούν να αλλάξουν υπάρχει μεγάλη ανοχή από την συντονιστική ομάδα!!

Ας μην θιγόμαστε λοιπόν αν μας διαγράφουν μια δημοσιευση αν και σιγουρα δεν είναι σωστό χωρίς ενημέρωση από τον αρμοδιο συντονιστή!!

Τόση ώρα που μου πήρε να το γράψω τα είπατε όλα :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω τίποτα προσωπικά Κώστα , καλά έκανες και με ανέφερες δημόσια ως παράδειγμα . Στην ερώτηση σου ναί , θα το βαριόμουν και δεν θα το διάβαζα . Αλλά να σου πώ κάτι ; Δές την επικεφαλίδα του θέματος και δές τι λέμε και εμείς εδώ . Μήπως και εμείς σπαμάρουμε αυτή την στιγμή ; Μήπως το κάνουμε και άθελα μας ;

Βρε ναι,δεν ειπα οτι εχεις αδικο οτι ξεφυγαμε απο το θεμα του Δημητρη,αλλα αφου πηγε εκει επρεπε να απαντηθει.Το θεμα του Δημητρη ειναι στο καφε,σκεψου τωρα να ειχε κανεις κανενα προβλημα με ασθενεια και να μπει την επομενη μερα περιμενοντας να δει λυση στο προβλημα του και αντι γι αυτο να βρει 2 σελιδες σπαμ...Ειδες τι ειπε και η Λενια πιο πανω?Φαντασου ποσοι ακομα το εχουν κανει,μπορει και επισκεπτες του φορουμ που τελικα δεν κανουν εγγραφη.

Βάγγο, ο rastafarian κάποτε μου ζήτησε να διαγράψει θέμα που είχα ανοίξει εξηγώνατς μου τους λόγους οι οποίοι με βρήκαν απόλυτα συμφωνο και μάλιστα με αυτό που έκανε με προστάτευσε κι ολας. Τι θα σκεφτόμουν αν διέγραφε το θέμα χωρίς να μου πει τίποτα; ...... ρε τον φασίστα!!! κάτι τέτοιο ε; είδες λοιπόν διαφορά; αντρες είμαστε ρε, πες μου γιατί το κάνεις, τι φοβάσαι, μη σε δαγκώσω;

Τέλος πάντων το θέμα για άλλο λόγο το άνοιξε Δημήτρης και αλλού πάει να καταλήξει.

.....οσο για τα χαμόγελά Βάγγο, μην ανησυχείς, μου περισσεύουν!

Ουτε που το θυμαμαι αυτο Παναγιωτη..

Link to comment
Share on other sites

Βάγγο, ο rastafarian κάποτε μου ζήτησε να διαγράψει θέμα που είχα ανοίξει εξηγώνατς μου τους λόγους οι οποίοι με βρήκαν απόλυτα συμφωνο και μάλιστα με αυτό που έκανε με προστάτευσε κι ολας. Τι θα σκεφτόμουν αν διέγραφε το θέμα χωρίς να μου πει τίποτα; ...... ρε τον φασίστα!!! κάτι τέτοιο ε; είδες λοιπόν διαφορά; αντρες είμαστε ρε, πες μου γιατί το κάνεις, τι φοβάσαι, μη σε δαγκώσω;

Τέλος πάντων το θέμα για άλλο λόγο το άνοιξε Δημήτρης και αλλού πάει να καταλήξει.

.....οσο για τα χαμόγελά Βάγγο, μην ανησυχείς, μου περισσεύουν!

Δεν θέλω να απαντήσω Παναγιώτη γιατί θα τσατιστώ ! Αλλά αυτό που μπορώ να πώ εγώ είναι ότι κατά καιρούς έχω δεί πράγματα που δεν συμφωνώ αλλά δεν θα κάτσω και να ασχοληθώ ιδιαίτερα και να έρθω σε αντιπαράθεση με τον κάθε ένα χομπίστα εδώ .

Στην τελική δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανένα και όσοι με ξέρουν από κοντά γνωρίζουν τι άνθρωπος είμαι . Κάποιοι από εδώ με έχουν γνωρίσει και από κοντά .

Μία ιντερνετική σελίδα είναι που απαρτίζεται από ανθρώπους με nick names .

Δεν βρίσκω λοιπόν το λόγο της διαμάχης

:)

Link to comment
Share on other sites

εριχνα μια ματια στα μυνηματα μου και θυμηθηκα καποτε κτ π μ ειχε στειλει ενας φιλος:

σ στελνω κατι γιατι δεν μπορω τα δηθεν..καταλαβαινεις

αυτο με ειχε στενααχωρησει

ολο αυτο μας φερνει πιο μακρια απο το χομπυ

Link to comment
Share on other sites

εριχνα μια ματια στα μυνηματα μου και θυμηθηκα καποτε κτ π μ ειχε στειλει ενας φιλος:

 

σ στελνω κατι γιατι δεν μπορω τα δηθεν..καταλαβαινεις

 

 

 

αυτο με ειχε στενααχωρησει

 

ολο αυτο μας φερνει πιο μακρια απο το χομπυ

Γιαυτο λοιπον ολοι μας θα πρεπει να δειχνουμε μεγαλυτερη υπευθηνοτητα και προσοχη οταν κανουμε ενα ποστ.

Το χομπι που επιλεξαμε και λεγετε ενυδρειο θα πρεπει να λειτουργει αγχολυτικα και οχι το αντιθετο.

Μεσα απο το φορουμ στοχος μας πρεπει να ειναι η βελτιωση των γνωσεων μας και η βελτιωση του χομπι μας....Κανεις δεν επωφελειται απο το μπουλινγκ τα σπαμ και τους καβγαδες....παμε λοιπον μπροστα, παμε να κανουμε κατι που μας ηρεμει, μας κανει καλυτετους και οχι το αντιθετο....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι όσοι απομακρήνθηκαν από το φόρουμ δεν οφείλετε στην συμπεριφορά των φτασμένων ή ξερολων ή όπως αλλιώς τους λένε αλλά οφείλετε στην ανεπαρκή η λάθος αντιμετώπιση της συντονηστικής ομάδας προς τους ξερόλες και προς του θιγμένους.

Από την δική μας μεριά ως μέλη πρέπει να καταγγέλλουμε τέτοιου είδους συμπεριφορές με πμ στους σηντονηστες ώστε να λάβουν τα μέτρα τους.

Όσο δεν γίνετε κάτι επώνυμα (έστω και σε πμ από την συντονιστική ομάδα) θα συνεχίζουν οι ξερόλες να είναι ξερόλες γιατί λόγο εγωισμού δεν αντιλαμβάνονται το πρόβλημα τους.

Η αόριστες αναφορές ποτέ δεν είδα να φέρνουν αποτελέσματα διαρκείας.Συμφωνω απολυτα χρηστο!

Το πρόβλημα λοιπόν δεν το εστιάζω στους ξερόλες αλλά στο γενικό σύνολο που αποτελείτε από τα μέλη και τους συντονιστές.

Αυτη φιλε χρηστο ειναι μια θεση(κοκκινα γραμματα) την οποια προσωπικα δεν δεχομαι και διαφωνω καθετα...{εστω και αν δεν αναφερεσαι προσωπικα σε μενα}

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ....Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!

Δεν εχει αναλαβει κανενας συντονιστης το εργο και την υποχρεωση να κανει τον δικαστη...τον αστυνομικο...τον πυροσβεστη η'.... τον νηπιαγωγο.

Οι συντονιστες ειναι εκει για να μεταφερουν θεματα,να σβηνουν διπλα ποστ κτλ κτλ.

Απο εκει και περα ειναι απλα μελη και εκεινοι.....με ενυδρεια,που κανουν και αυτοι το χομπυ τους!

Εναν ξερολα δεν μπορει η διαχειριστικη ομαδα να τον "τιμωρησει" η' "απομακρυνει" επειδη κανει το "παγωνι" η' το "λαμπατερ"!!!!!Δεν υπαρχει τετοιος κανονισμος ουτως η αλλως.

Θα "τιμωρηθει" η' θα "απομακρυνθει" αν παραβει καποιους κανονες(προσωπικες επιθεσεις,βωμολοχιες κτλ κτλ)

Κατα συνεπεια το κομματι αυτο,αφορα σε ολους μας και ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης του εκαστοτε "ξερολα" ειναι η αδιαφορια και η απομονωση του προσπαθωντας να τον αγνοουμε!!

Δεν ειναι ωραιο να γινεται κριτικη(εξω απο το χορο) ουτε στον τροπο λειτουργιας των συντονιστων αλλα ουτε και υποδειξεις για τον τροπο αντιμετωπισης των "ξερολων".

Και εσυ παλαιοτερα ησουν μερος αυτης της ομαδας και ξερεις πολυ καλα τις δυσκολιες.

Offtopic...

Βλεπω να γινονται διαχωρισμοι σε συντονιστες και μελη,σε παλιους και νεους κτλ κτλ.

...ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΟΜΠΥ.....ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΧΑΡΙΟΙ...ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.....ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥΣ.....απλα πραγματα...

Εαν καποια στιγμη ΟΠΟΙΣΔΗΠΟΤΕ συντονιστης πηγε να εκμεταλευτει την ιδιοτητα του---να σβησει κατι που δεν επρεπε,να εχει καποιο κερδος οικονομικο ' αλλης φυσης,να επιβαλει την αποψη του κτλ κτλ----....ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...ειτε αυτο εγινε στο μακρινο παρελθον ειτε...στο πολυ κοντινο...

Αλλωστε και στο ενυδρειακο κομματι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ οι φορες σε ολα αυτα τα χρονια λειτουργιας του φορουμ που ενα απλο μελος εβγαλε λαθος καποιο συντονιστη με επιχειρηματα....

"Ενυδρειακοι" σκοτωμοι μεσα στα ορια,επιτρεπονται μεχρι τελικης πτωσεως....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Χρήστο, τι γίνεται όμως στην περίπτωση που η συντονιστική ομάδα δεν αντιδράει ή δεν αντιμετωπίζει επί τούτου τον "ξερόλα" επειδή τυγχάνει να είναι και αυτός μέρος της συντονιστικής ομάδας (είτε τη δεδομένη στιγμή είτε είχε αυτό το αξίωμα παλιότερα), φοβούμενη - η συντονιστική ομάδα - μην ξεσπάσουν ανεπιθύμητες γι αυτούς καταστάσεις εντός του κύκλου τους ???

Το λέω γιατί ξέρω τρια διαφορετικά άτομα που ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες (τωρινοί συντονιστές ή πρώην συντονιστές) οι οποίοι ταιριάζουν ακριβώς με την "καταγγελία" του Δημήτρη....

.....οι οποίοι συνεχίζουν να παραμένουν στο απυρόβλητο, προσβάλλοντας ευθέως (και με την άνεσή τους) κόσμο, όντας ειρωνικοί μέχρι εκεί που δεν πάει, επιβάλλοντας δικτατορικά την απόλυτη άποψή τους χωρίς να αποδέχονται ότι στο χόμπι μας όλα ισχύουν και όλα δεν ισχύουν, και το χειρότερο..... επειδή είναι από τη φύση τους κλειστόμυαλοι, αμετακίνητοι και στενοκέφαλοι!!

Τι γίνεται λοιπόν σε αυτήν την περίπτωση?? Ποιος θα υπερασπιστεί την πλευρά των "θιγμένων" (με αμερόληπτο και αξιοκρατικό τρόπο) ????

Φίλε Δημήτρη, δεν αφορά ούτε προσωπική μου αντιπαράθεση ούτε το έλαβα ως αφορμή για να "κράξω" έτσι απλά κάποιον...

Εκφράζω όπως κι εγώ τους προβληματισμούς μου για το κοινό ώφελος του φόρουμ

Φιλε παναγιωτη πριν 10 μηνες που ξεκιναγες το χομπυ και πραγματικα ησουν ενα παιδι-αντρας-αθρωπος συνεσταλμενος ενυδρειακα καθως εκανες τα πρωτα σου βηματα.....ησουν ενα απο τα δυο μολις μελη(αφου εγινε προσκληση σε ολους) που εμεινα και εφαγαν σε ενα μεγαλο τραπεζι το οποιο αποτελουνταν απο συντονιστες,διαχειριστες,πρωην συντονιστες και μελη πολλων ετων....

Αυτο το αναφερω για να δεις οτι δεν υπαρχουν κλικες και διακρισεις....ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.....γιατι κανουμε ΕΝΑ ΧΟΜΠΥ!!!

Οσον αφορα στα κοκκινα γραμματα.....

Για ολους ισχυει οτι ειναι ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ για τα γραφομενα τους...αρα κανεις δεν εχει αναγκη να υπερασπιστει κανεναν.....ο καθενας ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ τον εαυτο του και τη θεση του ΜΟΝΟΣ του και με απτα επιχειρηματα...ενυδρειακα μιλαω παντα.

Οποιοι συμφωνουν η' διαφωνουν το σημειωνουν....χωρις ομως να ειναι υποχρεωμενοι!!

Οι συντονιστικη ομαδα δεν ειναι ουτε οι ghostbusters,Ουτε oi thundercats,oυτε oι fantastic 4 για να υπερσπιστει θιγμενους και κατατρεγμενους!!!!Μην το παρεις σαν ειρωνεια...χιουμορ κανω.

Οταν αναλαμβανουμε την ευθυνη να γραψουμε κατι αυτοματως αναλαμβανουμε και την ευθυνη-χρεος να το υποστηριξουμε και να το υπερασπιστουμε!!Εμεις....οχι οι αλλοι!!!

Τους προβληματισμους σου για το κοινο ωφελος του φορουμ θα τους δεχομουν εαν δεν εκανες πικροχολα σχολια σε αλλο φορουμ,για το προσωπο με το οποιο εχεις τις διαφωνιες σου αλλα και το ιδιο το aquazone.

Ακομα και εδω πριμ μερικους μηνες ειχες προβει σε βαριες κατηγοριες.

Εαν δεν σου κανει καποιο προσωπο μην ασχολεισαι...εαν δεν σου κανει το aquazone μην μπαινεις....!

Σε περιπτωση που σου βαζει καποιος το πιστολι στο κεφαλι και σε υποχρεωνει να κανεις login η' να δεις τα τεκτενωμενα στο az....αλλα και να παιρνεις θεση σε αναλογα ζητηματα....τοτε παω πασο....

Ολα αυτα στα αναφερω σαν παντελως ασχετος ενυδρειακα οσον αφορα στο γλυκο....δε ξερω φιλε πανο αν ειχες δικιο η' αδικο!

Στην συμπεριφορα εστιαζω και οχι στο ενυδρειακο κομματι

Ρε παιδια....επιτελους ας κανουμε το χομπυ μας με σωστη συμπεριφορα εκτος σπιτιου μας και ας χρησιμοποιουμε το ιντερνετ και τα φορουμ με την απαιτουμενη παιδεια,τροπο,συμπεριφορα και συνεση!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...