Jump to content

Hypancistrus Sp. L070 'zombie Pleco'


Husky_Jim

Recommended Posts

Ποιός θα ενδιαφερόταν να κάνει αναπαραγωγή στο συγκεκριμένο είδος???

http://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=193

Link to comment
Share on other sites

ρητορικη η ερωτηση υποθετω

εαν υπηρχαν τα λιτρα και αλλα προνομια

σιγουρα θα επιθυμουσα την φιλοξενια και την επιτυχη αναπαραγωγη οσο περισσοτερων ειδων loricariidae

αλλα γιατι ρωτας?

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί πρόσφατα έφερα από Γερμανία μία ομάδα, (βέβαια είναι μικρά ακόμη) και θέλω να δώ άν κάποιος το σκέφτεται και θέλει να αφοσιωθεί σοβαρά σε κάτι τέτοιο έτσι ώστε μόλις ξεχωρίσω ζευγάρια να του/τους εμπστευθώ τα συγκεκριμένα για αναπαραγωγή.

Ήδη υπάρχει ένας στην 'λίστα' και εσύ φαντάζομαι επίσης...

Από απαιτήσεις (ανάλογα βέβαια το πώς θα χωριστούν τα ψάρια) ένα ενυδρείο 60 λίτρων είναι υπέρ αρκετό...

τα υπόλοιπα εν καιρό...

ΥΓ.Να σε υπολογίζω τελικά? :)

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτη τη στιγμη δεν ειμαι σε θεση

ειμαι με ενα ενυδρειο 120 λιτρα που απο οτι ξερεις φιλοξενει ενα ζευγαρι κιρχοσους και τον φοβιτσιαρη μακκους που πρεπει να του βρουμε και ταιρι :)

φανταζομαι για να παρω ενα ζευγαρι πρεπει να φυγουν αυτα τα ψαρια και να μετατραπει το ενυδρειο σε species tank

και απο την αλλη ετσι οπως τα περιγραφεις ειναι μεγαλη ευθυνη

Link to comment
Share on other sites

δημήτρη δώσε πληροφορίες και είμαι μέσα .

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΩ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΓΚΙΣΤΡΟΥΣ.

ΕΧΩ ΔΥΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΙΡΧΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ 4ΑΡΩΝ 2 ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΘΥΛΗΚΑ ΑΛΜΠΙΝΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ,ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΑΚΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ.Α ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 25τμ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ 13 ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΘΕΛΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΣΟ ΦΙΛΕ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΩ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΓΚΙΣΤΡΟΥΣ.

ΕΧΩ ΔΥΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΙΡΧΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ 4ΑΡΩΝ 2 ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΘΥΛΗΚΑ ΑΛΜΠΙΝΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ,ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΑΚΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ.Α ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 25τμ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ 13 ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΘΕΛΩ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΣΟ ΦΙΛΕ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

Γεια σου φιλε μου!:)

Θα σε παρακαλεσω να γραφεις με πεζα Ελληνικα γιατι στους κανονισμους του φορουμ.

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη για δώσε στο αλλό και άλλες πληροφορίες.είμαι και εγώ μέσα.

Ρωτάω γιατί πρόσφατα έφερα από Γερμανία μία ομάδα, (βέβαια είναι μικρά ακόμη) και θέλω να δώ άν κάποιος το σκέφτεται και θέλει να αφοσιωθεί σοβαρά σε κάτι τέτοιο έτσι ώστε μόλις ξεχωρίσω ζευγάρια να του/τους εμπιστευθώ τα συγκεκριμένα για αναπαραγωγή.

Από απαιτήσεις (ανάλογα βέβαια το πώς θα χωριστούν τα ψάρια) ένα ενυδρείο 60 λίτρων είναι υπέρ αρκετό...

τα υπόλοιπα εν καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...