Jump to content

Παραγγελία Ψαριών Από Εξωτερικό


Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα για να μου πείτε αν υπάρχουν αξιόπιστα καταστήματα εξωτερικού για την αγορά σπάνιων ψαριών (ενδιαφέρομαι για σπάνια είδη Betta και Apistogramma).Τα ελληνικά όπως έχουν τα πράγματα δεν μπορούν να με εξηπηρετήσουν ή μου ζητάνε να πληρώσω τα ψάρια σε χρυσό.

Προσωπικά δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο εκτός του Aquabid το οποίο πια δεν έχει τα είδη που με ενδιαφέρουν.

Ευχαριστώ πολύ,

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς; Δεν στέλνουν Ελλάδα, μόνο μπλούζες και μαγνητάκια. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένο το νέο έτος!

Δεν ξέρετε καμία σελίδα, Φώτη ούτε εσύ;

Σκεφτόμουν και για κάποιο μεγάλο κατάστημα σε Ευρώπη που να στέλνει Ελλάδα αλλά δεν....

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς; Δεν στέλνουν Ελλάδα, μόνο μπλούζες και μαγνητάκια. :)

ΔΕΝ το προσεξα αυτο για να ειμαι ειλικρινης :bigemo_harabe_net-99::bigemo_harabe_net-99:

Link to comment
Share on other sites

Για τί ψάρια ενδιαφέρεσαι συγκεκριμένα (ποιά betta και ποιά apistogramma)?

Από Ευρώπη δέν υπάρχει πρόβλημα εκτός της ταλαιπωρίας να τα παραλάβεις στο Cargo του Ελ. Βενιζέλος

Το μεγάλο μειονέκτημα κάποιου τέτοιου εγχειρήματος είναι ότι τα μεταφορικά ανά κούτα είναι ΠΑΡΑ πολλά (περίπου 200€+) οπότε ακόμα και άν βρείς κάποιο ψάρι που σε ενδιαφέρει σε καλή τιμή μαζί με τα μεταφορικά θα παέι 'πολύ ακριβά'.

Γιατί δέν ζητάς από κάποιο ελληνικό πετσόπ που κάνει εισαγωγές?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε 3 μαγαζιά που είχα ρωτήσει ζηταγανε να γίνει μαζική παραγγελία. Έψαχνα για black orchid betta και υπήρξε μαγαζί που μου είπε πως πρεπει να φέρει 20αδα στα 40 ευρώ το κομμάτι. Καταλαβαίνω την θέση του κάθε καταστηματάρχη αλλά το βρήκα υπερβολικό για την τσέπη μου.

bbetta έχεις μιλήσει με siamimbellis ? Μέσω του γερμανού που συνεργάζεται μου έβγαζε 75ευρώ μεταφορικά (αλλά δεν έχει apistos).

Μια άλλη λύση είναι αν έχεις κάποιον στο εξωτερικό, να το συνδυάσεις να στο φέρει όταν έρθει (για διακοπές πχ) αλλά δεν θυμάμαι τι έπαιζε με τα αεροπλάνα ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν έβρισκα φ0 blue Zaire Frontosa πολύ ευχαρίστως να έμπαινα σε μια ομαδική αγορα

Sent from my iPad using Tapatalk

Εχεις ακριβά γούστα μανούλαμ εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα εχεις ρωτησει

κανα μαγαζι?

η αβυσσος

ειχε κανει προπαραγκελια πιο παλια

με πολλα ειδη betta

αν θυμαμαι καλα

αλλα παρε ενα τηλεφωνο να εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά καταστήματα (πλην της αββύσου που περιμένω ενημέρωση) με γράψανε να μην πω που.Απο καταστήματα εξωτερκού δεν ξέρω για αυτο όσοι ξέρετε ονόματα τα γράφετε εδώ ή με πμ.Ενδιαφέρομαι κυρίως για Betta Channoides και Betta Albimarginata.

Ευχαριστώ πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...