Jump to content

Αλγη..


JOHN1801

Recommended Posts

ναι για το κυανο.σκεφτομαι για ερυθρομυκινη για πιο σίγουρο αποτέλεσμα.απ'οσα έχω διαβάσει αυτές τις μέρες όσοι εχουν κανει συσκότιση δεν είχαν κάποιο τεράστιο αποτέλεσμα,τουλάχιστον η πλειοψηφία!

Link to comment
Share on other sites

Για δειξε μου που το διαβασες...γιατι ενας που του ειπα να το κανει και το εκανε μια χαρα του βγηκε αλλα εκανε λαθος τα βηματα...

Πρωτα ξεκιναμε με τα ηπια οπλα μας και μετα με τα δυνατα...αν ριξεις χημεια και ξαναβγει θα ερθει πιο δυνατο και μετα θα θες μεγαλητερη δοση..δεν διαβαζετε μου φαινεται αυτα που γραφουμε και γραφουμε συνεχεια τα ιδια πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! μετά από 2-3 καλές αλλαγές νερού,αύξηση της φωτοπεριοδου από 8 σε 9 ώρες,μείωση του co2 από 120 σε 90 φυσαλίδες/λεπτό η green beard έχει σχεδον εξαφανιστεί.επίσης χαμηλωσα και τη θερμοκρασία μου από 27 στους 25 βαθμούς!

post-49498-0-16494400-1389963965_thumb.jpg

τελικά ελεγξα και τις πέτρες και το χαλικακι που έχω και είναι ασβεστολιθικά.το ph δεν λέει να πέσει με τίποτα.από 8 το πολύ να πέσει στο 7,5.δεν θα έπρεπε να το ρίχνει το co2?

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι ασβεστολιθικα πως περιμενεις να στο ριξει το co2?Οτι και αν κανεις θα ξανανεβαινουν ολα παλι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα καταφερεις κατι με τα ασβεστολιθικα πετρωματα που εχεις μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Με τι τα τεσταρες και ειδες οτι ειναι ασβεστολιθικα;

Στάλθηκε από το GT-I8160 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...