Jump to content

Moss Στη Πλατη Ενυδρειο


thoba

Recommended Posts

Εχω εδω και αρκετο καιρο moss στη πλατη του ενυδρειου το προβλημα μου ειναι ενω πολλαπλασιαζετε το φυτο δεν καληπτη την πλατη του ενυδρειου και πευτη μεγαλο μερος απο αυτο στο πατω η αναπτησετε παραλλη με το τον βυθο και οχι καθετα η κατασκευη που εχω η ειναι η παρακατω αν εχεις καποιος κατι ενναλακτικος καλοδεχουμενο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η μος θελει καπου να πιασει για να αρχισει να απλωνει! Την σιτα την βαζεις απο πανω για να στην κραταει κατω και να μην φυγει! Για ριξε μια ματια και εδω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η μος θελει καπου να πιασει για να αρχισει να απλωνει! Την σιτα την βαζεις απο πανω για να στην κραταει κατω και να μην φυγει! Για ριξε μια ματια και εδω!

εγω εχω βαλει 2πλη και εβαλα την μοσσ στη μεση σαν ''τοστ'' κατι αρχικα την τοποθετησα σε χαμηλο υψος αλλα αυτη τηνστιγμη εχει συσορευτη στα ψιλα προς την μια πλευρα ποιο εντονη απο οτι ειναι στο βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πιασει καπου προκοπη δεν νομιζω να δεις! Επισης υπαρχει και ο κινδυνος καποιο απ τα ψαρακια να εγκλωβιστει απ την αλλη μερια και να το χασεις.

Αν δες θες να βαλεις κατι εκει πισω, βαλε την μος σε ενα ξυλο να πιασει και να απλωσει και μετα, αφου εχει γινει μπολικια, παρτην και δεστην πανω στην σιτα. Αλλα και παλι αν δεν πιασει καπου αυτα τα προβληματα θα εχεις. Θελει δεσιμο ακομη και αφου εχει πιασει γιατι μολις μεγαλωενι ξεκολλανε τα καινουρια κομματια!

Την δικια μου την εχω δεσει 3 φορες μεχρει στιγμης!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πιασει καπου προκοπη δεν νομιζω να δεις! Επισης υπαρχει και ο κινδυνος καποιο απ τα ψαρακια να εγκλωβιστει απ την αλλη μερια και να το χασεις.

Αν δες θες να βαλεις κατι εκει πισω, βαλε την μος σε ενα ξυλο να πιασει και να απλωσει και μετα, αφου εχει γινει μπολικια, παρτην και δεστην πανω στην σιτα. Αλλα και παλι αν δεν πιασει καπου αυτα τα προβληματα θα εχεις. Θελει δεσιμο ακομη και αφου εχει πιασει γιατι μολις μεγαλωενι ξεκολλανε τα καινουρια κομματια!

Την δικια μου την εχω δεσει 3 φορες μεχρει στιγμης!

Οταν λες πιασιμο λες στα πλαγια η την μοσσ η και τα 2 γιατι σε εχασα

Link to comment
Share on other sites

H μος να πιασει καπου! Εσυ πχ την εχεις δεμενη σε ενα μπρατσακι απ την σιτα. Οταν το φυτο αναπτυσσεται, πεταει μικρους δρομεις ας το πουμε οι οποιοι πρεπει να κολλησουν και αυτοι καπου. Ετσι απλωνει και φουντωνει. Εκει που την εχεις εσυ, δεν εχει που να πιασει και γιαυτο πεφτει κατω και δεν προχωραει. παραμονο εκει που την ειχες δεσει αρχικα!

Link to comment
Share on other sites

Σε σιτα δεν την εχεις δεμενη;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω ειναι αυτο το προστατευτικο που βαζουν στα καγκελα για μην υπαρχει κινδυνος για τα μωρα να σφηνοσουν στα καγκελα η το βαζουμε στο κηπο η για να περιφραξουμε φυτα .εγω απο οτι καταλαβα ειναι ποιο αποτελεσματικο να υυπαρχουν μικροτερα να ανοιγματα αρα σαν σιτα ειχα στο μυαλο αυτη που μπενει στα παραθυρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω ειναι αυτο το προστατευτικο που βαζουν στα καγκελα για μην υπαρχει κινδυνος για τα μωρα να σφηνοσουν στα καγκελα η το βαζουμε στο κηπο η για να περιφραξουμε φυτα .εγω απο οτι καταλαβα ειναι ποιο αποτελεσματικο να υυπαρχουν μικροτερα να ανοιγματα αρα σαν σιτα ειχα στο μυαλο αυτη που μπενει στα παραθυρα

Κι εγω θα πρότεινα όσο πιο μικρές τρύπες τόσο το καλύτερο αλλά κοίτα αν ειναι μεταλλική να ειναι ανοξείδωτη, αυτή για τα παράθυρα πιστεύω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια εδω http://www.dsltools.gr/index.php?cPath=143 περισσοτερο για να δεις τους τυπους που υπαρχουν!! :CarolSingers:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω ειναι αυτο το προστατευτικο που βαζουν στα καγκελα για μην υπαρχει κινδυνος για τα μωρα να σφηνοσουν στα καγκελα η το βαζουμε στο κηπο η για να περιφραξουμε φυτα .εγω απο οτι καταλαβα ειναι ποιο αποτελεσματικο να υυπαρχουν μικροτερα να ανοιγματα αρα σαν σιτα ειχα στο μυαλο αυτη που μπενει στα παραθυρα

Προσωπικα δεν το εχω δει αλλα εχω ακουσει απο παιδια εδω μεσα πως τοσο ψιλη σιτα μαζευει μπιχλα απο κατω. Τωρα εσυ επειδη το χεις στην πλατη δεν ξερω να σου πω! Παντως πιστευω κι εγω πως μια πολυ ψιλη σιτα θα εδινε περισσοτερη επιφανεια στο φυτο να πιασει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...