Jump to content

Ανταλακτικο Για Flouval 206


fotislol

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιαια ψαχνω για ενα καλαθακι εκει που μπενουν τα σφουγκαρια και τα βιολογικα υλικα για το Flouval 206

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Media-Basket-for-Fluval-106-206-Filter-Canister-/330756989795?pt=Fish_Filters&hash=item4d02a72363

Ακριβω λιγο...

Έγινε επεξεργασία - xrys24
Link to comment
Share on other sites

κατι απο Greece που λεμε χαχαχ :)

Έγινε επεξεργασία - fotislol
Link to comment
Share on other sites

Δηστιχος ουτε εκει βρικα οποτε φαινεται πως πρεπει να κανω καμια πατεντα χωρις 1 καλαθι εχω σκεφτι κατι! στο κατο καλαθακι να αφισο τα κεραμικα που εχει στο μεσεο να βαλω κατι βιολογικα που θελο και πανω πανω που λειπι το καλαθακι να βαλω σφουγκαρι αν δεν βρω εχει κανις κατι αλλο να μου προτινι??

Link to comment
Share on other sites

O φίλος εδώ που έθεσε το ερώτημα περιμένει απάντηση από τα καταστήματα!!

Δεν νομίζω πως είναι σωστό να του απαντάμε εμείς δίνοντας μάλιστα links από καταστήματα που δεν έχουν

βήμα στο forum!

Δεν απαγορευτε να δίνουμε links αλλά δεν νομίζω πως είναι σωστό στην συγκεκριμένη κατηγορία :)

Φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο, δεν ειδα την κατηγορια σορυ......

Απλα τον αντιπροσωπο του εδωσα να βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνομι για την ανακατοσουρα αν γινεται καποιος να το μεταφερι στην σωστη κατυγορια

Link to comment
Share on other sites

To θέμα μεταφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Και απο εμενα συγνωμη παιδια,δεν προσεξα!

Link to comment
Share on other sites

Δηστιχος ουτε εκει βρικα οποτε φαινεται πως πρεπει να κανω καμια πατεντα χωρις 1 καλαθι εχω σκεφτι κατι! στο κατο καλαθακι να αφισο τα κεραμικα που εχει στο μεσεο να βαλω κατι βιολογικα που θελο και πανω πανω που λειπι το καλαθακι να βαλω σφουγκαρι αν δεν βρω εχει κανις κατι αλλο να μου προτινι??

Δεν θα στο πρωτίνο, γιατί το τελευταίο καλαθάκι εφάπτεται με τη κεφαλή για να τραβάει από εκεί το

νερό να περνάει μέσα από τα υλικά!

Link to comment
Share on other sites

Tο καπάκι που μπαίνει στο άνω καλάθι πριν την κεφαλή το έχεις;

Link to comment
Share on other sites

ναι το καπακι το εχω τορα με το ενα καλαθακι που μου λιπι τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Βρες ένα σκληρό τάπερ ή κάτι παρόμοιο , κόψε το στο ίδιο ακριβώς ύψος και πλάκωσε το από κάτω στις τρύπες.Βάλε το κάτω κάτω και είσαι έτοιμος.

Άλλη λύση προς το παρόν δε μου έρχεται.Αν πάλι δεν το έχεις πάρε το τάπερ αγκαλιά και έλα για καφέ να το φτιάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μέτρησε λίγο τις διαστάσεις του και γράψτες μου. Τις μέγιστες, στη μέση που κάνει κοιλιά και το μέγιστο μήκος. Κάτι βλέπω απέναντι μου που μου κάθεται στο μάτι......

Link to comment
Share on other sites

μηκος 14 πλατο 6,9 αλλα στις γωνιες κανι λιγο κοιλια οπως το ειπες τωρα για το ταπερ καλη ειδεα αλλα απο κατο πρεπι να κανο τριπες σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα, οτι πρέπει να γίνουν τρύπες από κάτω. Πες μου και μία το ύψος γιατί μου φαίνεται οτι πέσαμε καμπάνα για προσωρινή καλή λύση!

Μη σου πω και για μόνιμη.....

Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Έχω τάπερ τροφίμων στις διαστάσεις αυτές μόνο που είναι ελλειπτικό και από τις δύο πλευρές. θα μείνει κάποιο κενό γύρω γύρω αλλά δε σε χαλάει να μπει σαν αποστατικό για να πατήσουν καλά τα πάνω

καλαθάκια. το στουμπώνεις και βιολογικό υλικό και γίνεται overlay.Μόνο που πρέπει να μετρήσω το ύψος με ακρίβεια για να κάτσει σωστά η κεφαλή.Αν θες να στο φτιάξω βρες χρόνο και το κάνουμε άμεσα. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Έχω τάπερ τροφίμων στις διαστάσεις αυτές μόνο που είναι ελλειπτικό και από τις δύο πλευρές. θα μείνει κάποιο κενό γύρω γύρω αλλά δε σε χαλάει να μπει σαν αποστατικό για να πατήσουν καλά τα πάνω

καλαθάκια. το στουμπώνεις και βιολογικό υλικό και γίνεται overlay.Μόνο που πρέπει να μετρήσω το ύψος με ακρίβεια για να κάτσει σωστά η κεφαλή.Αν θες να στο φτιάξω βρες χρόνο και το κάνουμε άμεσα. :thumbsu:

οκ μεχρι δευτερα απογευμα μπορεις? αντε τριτι πρωι

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω ΠΜ, μη χτυπάνε κουδούνια για φάρσα..... :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, θελω να ευχαριστησω θερμα :camp: τον FotisGT για την ορεξη του να βοηθαει παιδια καινουργια στο Hobby σαν εμενα με οτι αποριες εχουνε η ακομα και με της εκπληκτικες πατεντες σαν αυτη που καναμε με το φιλτρο μου για να το φιαξουμε!!! και παλη πολλα ευχαριστω!! :thumbsu: :thumbsu: :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...