Jump to content

Πρόβλημα Με Ανεμωνη


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονια σε ολους!

Εντελώς ξαφνικά η ανεμωνη άλλαξε τελείως μορφή και η μισή ειναι λες και χάλασε. Μου κανει εντύπωση γιατι όλο το αλλο ενυδρειο ειναι στα πάνω του.

Έχει ξανασυμβεί σε κανέναν;post-6555-0-29996900-1388956680_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλέ μου και εμενα μου εχει συμβεί αυτο αλλα την αλλη μερα ηταν ενταξει..τωρα δες την και αυριο και μας λες??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πώ ότι στο παλιό ενυδρείο, με φωτισμό από μπάρες led, μου το έκαναν αυτό κάθε δεύτερη μέρα (στα τελειώματα της μέρας) . Όταν άλλαξα τον φωτισμό, μου το έκαναν μία μέρα μετά το τάισμα , και αμέσως επανέρχονταν στην προηγούμενη μορφή τους.... Τώρα στο νέο, ακόμα και μετά το γεύμα, παραμένουν φουσκωμένες..... Μιά φορά μόνο μου έγιναν και οι 5 έτσι, όταν μου έπεσε η θερμοκρασία και είχα ξεχάσει να βάλω τον θερμοστάτη στην μπρίζα (βέβαια ίσως να μην έφταιγε ούτε αυτό).....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πώ ότι στο παλιό ενυδρείο, με φωτισμό από μπάρες led, μου το έκαναν αυτό κάθε δεύτερη μέρα (στα τελειώματα της μέρας) . Όταν άλλαξα τον φωτισμό, μου το έκαναν μία μέρα μετά το τάισμα , και αμέσως επανέρχονταν στην προηγούμενη μορφή τους.... Τώρα στο νέο, ακόμα και μετά το γεύμα, παραμένουν φουσκωμένες..... Μιά φορά μόνο μου έγιναν και οι 5 έτσι, όταν μου έπεσε η θερμοκρασία και είχα ξεχάσει να βάλω τον θερμοστάτη στην μπρίζα (βέβαια ίσως να μην έφταιγε ούτε αυτό).....

Είναι τόσο ευαίσθητες;Θέλω να μάθω τι χρειάζονται γιατί έχω σκοπό να βάλω μια σύντομα!Μετά το φαΐ γιατί το παθαίναν αυτό;από τα λεγόμενα σου είναι πολύ ευαίσθητες στον φωτισμό και στην θερμοκρασία!σωστός;

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πώ με συγουριά την θερμοκρασία.... για το φως απλά θα πώ ότι εκτιμάνε το έντονο φως....

Για το φαγητό δεν έχω να πώ κάτι, όλοι μας μετά το φαΐ "πέφτουμε"

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο ευαίσθητες;Θέλω να μάθω τι χρειάζονται γιατί έχω σκοπό να βάλω μια σύντομα!Μετά το φαΐ γιατί το παθαίναν αυτό;από τα λεγόμενα σου είναι πολύ ευαίσθητες στον φωτισμό και στην θερμοκρασία!σωστός;

Κωστα η συγκεκριμενη ειναι η ποιο σνθεκτικη για αυτο πρωτεινε σε ολα τα ενυδρεια εκτος οτι ειναι ομορφη εχει και τις λιγοτερς πιθανοτητες αμα παθει κατι να τρεχεις με το ενυδρειο.η δικια μου ηταν κολλημενη στο βραχο εκτος νερου 4 ωρες μπηκε μεσα και σε 3ωρες ηταν κανονικοτατη.νομιζω φιλε οτι σε καλυψα.
Link to comment
Share on other sites

Κωστα η συγκεκριμενη ειναι η ποιο σνθεκτικη για αυτο πρωτεινε σε ολα τα ενυδρεια εκτος οτι ειναι ομορφη εχει και τις λιγοτερς πιθανοτητες αμα παθει κατι να τρεχεις με το ενυδρειο.η δικια μου ηταν κολλημενη στο βραχο εκτος νερου 4 ωρες μπηκε μεσα και σε 3ωρες ηταν κανονικοτατη.νομιζω φιλε οτι σε καλυψα.

Με κάλυψες πλήρως....!:D

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πώ με συγουριά την θερμοκρασία.... για το φως απλά θα πώ ότι εκτιμάνε το έντονο φως....

Για το φαγητό δεν έχω να πώ κάτι, όλοι μας μετά το φαΐ "πέφτουμε"

:lolu: :lolu: :lolu: σε ενα καναπε.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πώ με συγουριά την θερμοκρασία.... για το φως απλά θα πώ ότι εκτιμάνε το έντονο φως....

Για το φαγητό δεν έχω να πώ κάτι, όλοι μας μετά το φαΐ "πέφτουμε"

Χαχαχαχα!!!Πεεεεεφτουμε σε λύθαργο ένα πράμα......μαμ κακά κ΄ νάνι....!

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπατε έγιναν. Μέσα στο βράδυ άρχισε να στρώνει και την επόμενη μέρα εγινε και πιο μεγάλη. Σαν ΄΄format΄΄ μου φάνηκε ότι έκανε!!! Πρώτη φορά μου το κανει και έγινε όταν έκλειναν τα φώτα και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...