Jump to content

Θανατος Απο .....ζευγαρωμα ?? .........


katerina

Recommended Posts

νομιζω ο τιτλος τα λεει ολα ,τι να πω......πιεστικο ξευγαρωμα και στο τελος θανατος της θηλυκιας δεν εχω ξανακουσει.την βρηκα οπως στη φωτο .ο αρσενικος την πιεζε παρα μα παρα πολυ .....περιμενω τα σχολια σας

post-17236-0-23857200-1389110581_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρι ειναι;Tropheus απ'οτι μπορω να καταλαβω απο τη φωτογραφια;Δωσε καποιες λεπτομερειες για το ενυδρειο.......

Link to comment
Share on other sites

ζευγαρωναν ετσι κι αλλιως ,αλλαξα και νερο και αρχισε ο χαμος, δεν την αφηνε να βγει απο τη φωλια ,πρεπει να φιλαει τ αυγα και καλα!!τα ηθελε και αυτη.....τι να πω .......μονο το χρωμα που εβγαλε και ψοφησε μ αυτο τα λεει ολα

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρι ειναι;Tropheus απ'οτι μπορω να καταλαβω απο τη φωτογραφια;Δωσε καποιες λεπτομερειες για το ενυδρειο.......

Σε τι ενυδρείο τα έχεις, σε τι αριθμό και ποιά αναλογία θηλ/αρσ, με τι συγκάτοικους?

Μηπως θα μπορουσες να δωσεις μια απαντηση;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν εχεις ορεξη για γραψιμο.......με το τσιγκελι στα βγαζουμε..............

Link to comment
Share on other sites

απλα δεν εχω ορεξη ν ακουσω οτι το ph ειναι 0,00001 πιο κατω ,οτι σ αυτο το ψαρι δεν αρεσει η φατσα του αλλου και γι αυτο ψοφησε και αλλα πολλα και εκλεκτα .

Διας , το ενυδρειο ειναι 400 λιτρα με αυτα τα 2 τροφεους και αλλες κιχλιδες και απο τις 2 λιμνες και ολα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

απλα δεν εχω ορεξη ν ακουσω οτι το ph ειναι 0,00001 πιο κατω ,οτι σ αυτο το ψαρι δεν αρεσει η φατσα του αλλου και γι αυτο ψοφησε και αλλα πολλα και εκλεκτα .

Διας , το ενυδρειο ειναι 400 λιτρα με αυτα τα 2 τροφεους και αλλες κιχλιδες και απο τις 2 λιμνες και ολα πανε καλα

Σαν πολυ φορα δεν πηρες;Σου μιλαω ετσι για να μιλας εσυ;

Σε ρωτησα κατι,δε γουσταρεις να απαντησεις.Οκ.Κακως ασχοληθηκα!!!

Το γιατι ανοιξες θεμα να ρωτησεις ομως δεν καταλαβαινω..............

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

400 λιτρα με αυτα τα 2 τροφεους και αλλες κιχλιδες και απο τις 2 λιμνες και ολα πανε καλα

...και μάλλον δεν πάνε καλά :wacko:

αλλά αφού δεν έχεις όρεξη..... :bye2:

Link to comment
Share on other sites

απλα δεν εχω ορεξη ν ακουσω οτι το ph ειναι 0,00001 πιο κατω ,οτι σ αυτο το ψαρι δεν αρεσει η φατσα του αλλου και γι αυτο ψοφησε και αλλα πολλα και εκλεκτα .

Διας , το ενυδρειο ειναι 400 λιτρα με αυτα τα 2 τροφεους και αλλες κιχλιδες και απο τις 2 λιμνες και ολα πανε καλα

Φίλη katerina, θα σε παρακαλέσω να χαλαρώσεις.

Άνοιξες ένα θέμα για να λάβεις κάποιες απαντήσεις ή έστω κάποια σχόλια όπως αναφέρεις.

Προτρέχεις και αναφέρεις κουβέντες που δεν έχουν ειπωθεί. Εξήγησε μου για ποιο λόγο άνοιξες το θέμα...

Καταλαβαίνω τη σύγχυση σου, όλοι το ίδιο νοιώθουμε όταν χάνουμε ένα ψάρι κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες.

Αυτός δεν είναι όμως λόγος να γινόμαστε επιθετικοί μεταξύ μας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εγω ευχαριστω για τις απαντησεις ,ειναι αγρια τα τροφεους ,αναμενομενο ηταν ,

Link to comment
Share on other sites

εγω ευχαριστω για τις απαντησεις ,ειναι αγρια τα τροφεους ,αναμενομενο ηταν ,

Αναμενομενο ηταν οχι επειδη ειναι αγρια,αλλα επειδη δεν ηταν κοπαδι.

Και ισως και για αλλους λογους,οι οποιοι θα μπορουσαν να σου ειπωθουν αν ειχαμε καποια εικονα και οπτικη του ενυδρειου σου.

Δεν ειμαστε εδω για να κανουμε τους πονηρους,αλλα για να αλληλοβοηθιομαστε.

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , οι άλλοι πιο πάνω που σου άπαντησαν έχουν δίκιο , μπορείς λοιπόν να βοήθησεις λίγο ; γιατί αν σε 400 λίτρα μιλάς για ζευγάρι torpheus μάλλον ατύχησες ,κάνε λοιπόν τον κόπο αν θέλεις βέβαια και παρουσίασε το ενυδρείο σου γιατί ψάχνω και δεν το βρίσκω .Δια με πρόλαβες πιο πάνω

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο ,στο προφιλ σου αναφέρεις RIO 400 με κιχλίδες ,ποιές κιχλίδες ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια την πηραμε απ τα μουτρα.Δεν ηταν καλος ο τονος της αλλα ας χαλαρωσουμε ολοι.Αν η Καθριν ζητουσε κ μια συγνωμη θα ηταν το ιδανικο!Κατερινα αν δεν δωσεις μια συλογικη εικονα δεν θα μπορεσεις να λαβεις κ μια εμπεριστατωμενη απαντηση...Δεν εχω φιλοξενησει ποτε τροφεους αλλα απ την ενασχοληση μου με τις μαλαουι εχω αντιληφθει οτι κ μπουκωμενη να ειναι ο αρσενικος δεν το αντιλαμβανεται κ εξακολουθει να την φλερταρει.Γι αυτο κ προτεινονται τα χαρεμια 1+3 ή 1+4.Ποσο μαλλον για τροφεους που προτεινονται ολοκληρες ομαδες του ειδους γιατι ειναι ακομη πιο επιθετικες!Δυστυχως το δυσκολο θα ειναι να βρεις ολοκληρη ομαδα τροφεους ομοια με τον αναπομειναν αρσενικο σου.Ποσων ετων κ εκατοστων ειναι ο αρσενικος σου?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος την πηρε απο τα μουτρα; Ουτε εγω ουτε ο Κλεόβουλος ειπαμε κατι κακο.Πληροφοριες ζητησαμε για να μπορεσουμε να βοηθησουμε.Αντι αυτου.....................

Στάλθηκε από το GT-I8160 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια την πηραμε απ τα μουτρα.Δεν ηταν καλος ο τονος της αλλα ας χαλαρωσουμε ολοι.Αν η Καθριν ζητουσε κ μια συγνωμη θα ηταν το ιδανικο!Κατερινα αν δεν δωσεις μια συλογικη εικονα δεν θα μπορεσεις να λαβεις κ μια εμπεριστατωμενη απαντηση...Δεν εχω φιλοξενησει ποτε τροφεους αλλα απ την ενασχοληση μου με τις μαλαουι εχω αντιληφθει οτι κ μπουκωμενη να ειναι ο αρσενικος δεν το αντιλαμβανεται κ εξακολουθει να την φλερταρει.Γι αυτο κ προτεινονται τα χαρεμια 1+3 ή 1+4.Ποσο μαλλον για τροφεους που προτεινονται ολοκληρες ομαδες του ειδους γιατι ειναι ακομη πιο επιθετικες!Δυστυχως το δυσκολο θα ειναι να βρεις ολοκληρη ομαδα τροφεους ομοια με τον αναπομειναν αρσενικο σου.Ποσων ετων κ εκατοστων ειναι ο αρσενικος σου?

Ανκαι δεν μου αρέσει να απαντώ να σου πω αγαπητέ οτι γενικώς υπάρχει χαλαρότητα απο κει και πέρα αν θέλει βοηθεια η φίλη καλώς αλλιώς υγεία και χαρά απλά θα ήταν καλό να δούμε το ενυδρείο σαν παρουσίαση γιατί διαβάζω και για άλλα ψάρια μέσα εκτός tropheus μάλλον.Τελοσπάντων καλό μεσημέρι και καλή όρεξη

:bbq:

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...