Jump to content

Νεο Ξεκινημα..


argiris_volos

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια..ειχα πριν εξι χρονια ενα ενυδρειο και το ειχα βαρεθει και το παρατησα τωρα αποφασισα να το ξαναφτιαξω..εχω διαβασει καποιες συζητησεις εδω αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω τιποτα..νομιζα οτι ηξερα καποια πραγματα αλλα τελικα ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα..το ενυδρειο ειναι σε κομματια και θα πας να μου κοψουν τα τζαμια για να το μικρηνω λιγο...θα το κανω 100Χ40Χ60 υψος..και επισης θελω να φτιαξω και καπακι...εχω σκεφτει απο πλεξι γκλας... δεν εχω καταλαβει τι ειναι οι κοντρες..θελω να με βοηθησετε να το ξεκινησω..τι συλικονη να χρησιμοποιησω πως να φτιαξω τις κοντρες..και το καπακι...φιλτρο εχω κουβα εξωτερικο...ηθελα να κανω θαλλασινο ενυδρειο αλλα απο οτι ειδα ειναι παραπολυ μεγαλο το κοστος...και θα το κανω γλυκου νερου...αποιαδηποτε πληροφορια θα με βοηθησει πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα !

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω, αν έχεις κολλήσει ξανά κάποιο ενυδρείο.

Οι κόντρες, είναι κομμάτια γυαλιού, που κολλιούνται με τέτοιο τρόπο, ώστε να μην έχουμε μεγάλη καμπή του τζαμιού από την πίεση του νερού.

Εκτός από το βιντεάκι που σου παρέθεσε ο φίλος, ρίξε μια ματιά και σε αυτό

Σιλικόνη , πρέπει να πάρεις ενυδρειακή , πολλοί χρησιμοποιούν την BISON.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι η πρωτη φορα που θα κολλησω ενυδρειο..το συγκεκριμενο θα ειναι ανακατασκευη..πριν το ειχε κολλησει ο τζαμας..σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...διοτι διαβαζω διαβαζω και δεν μπορω να καταλαβω πολλα πραγματα..γτ δεν τα ξερω...

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι η πρωτη φορα που θα κολλησω ενυδρειο..το συγκεκριμενο θα ειναι ανακατασκευη..πριν το ειχε κολλησει ο τζαμας..σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...διοτι διαβαζω διαβαζω και δεν μπορω να καταλαβω πολλα πραγματα..γτ δεν τα ξερω...

Χωρις να θελω να σε προσβαλω καλυτερα να στο κολλησει ενας επαγγελματιας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..μπα δεν παιζει αυτο..οχι δεν με προσβαλεις..γτ ειναι κατι που αν παει στραβα εχεις σοβαρο προβλημα..απλα δεν θελω να το παρω ετοιμο...ειναι μεγλυτερη η χαρα μετα..

Έγινε επεξεργασία - argiris_volos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...