Jump to content

Fire Belly Newts 15L


Recommended Posts

το ενυδρειακι ειναι απο jumbo και ειναι λιγο minimal αλλα οι fire belly δεν ειναι και απαιτητικα ζωα B)


post-50129-0-75978700-1389623281_thumb.jpg

post-50129-0-77771200-1389623443_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να και ένας "διαφορετικός" μετά από καιρό....

Πολύ όμοεφα τα ζωάκια που διάλεξες, θα τα ευχαριστηθείς.... Φρόντισε να βάλεις κάποιο φιλτράκι, το οποίο θα σε διευκολύνει πολύ με την καθαριότητα του νερού.... Και τώρα που είναι μικρά δώσε ποικιλία τρωφών για να αναπτυχθούν γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

mfjones δεν ξερω αν μπορω να πω απο που τα πηρα αλλα σχεδον ολα τα πετ σοπ που εχουν και χελωνες εχουν και fire belly με τιμες γυρω στα 4ευρω .Το μονο ''προβλημα'' ειναι οτι δεχονται μονο ζωντανη τροφη

Πολυ ενδιαφερον.. Γινεται να μας πεις απο που τα πηρες και ποσο? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

wow ένα πολύ ωραίο είδος!τι ζωντανή τροφή βάζεις?έχω ένα 20λιτρο χωρίς καπάκι και δεν ξέρω τι να το κάνω και ψάχνομαι...

Link to comment
Share on other sites

δες εδω το προφιλ τους http://www.aquazone.gr/forums/topic/71097-cypselotriton-irientallis-ex-cynops-irientallis-chinese-fire-belly-eeiyceec-oaeaiuiaena-iaa-eueeeic-eieeeu/

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Piranhas2, απ όσο βλέπεις έχουμε κι εμείς το αντίστοιχο πριφίλ αυτού του είδους, στο δικό μας φόρουμ, και γι αυτό τον λόγο το πόστ σου επεξεργάστηκε, αφαιρέθηκε το "ξένο" link και προστέθηκε το δικό μας

Link to comment
Share on other sites

wow ένα πολύ ωραίο είδος!τι ζωντανή τροφή βάζεις?έχω ένα 20λιτρο χωρίς καπάκι και δεν ξέρω τι να το κάνω και ψάχνομαι...

Οι ζωντανές τροφές που τους δίνουμε συνήθως είναι bloodworms και γεωσκώληκες. Υπάρχει πιθανότητα, μεγαλώνοντας, να φάνε και γαρίδες (αυτές που δίνουμε στις χελώνες) και ποιό σπάνια, sticks

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Piranhas2, απ όσο βλέπεις έχουμε κι εμείς το αντίστοιχο πριφίλ αυτού του είδους, στο δικό μας φόρουμ, και γι αυτό τον λόγο το πόστ σου επεξεργάστηκε, αφαιρέθηκε το "ξένο" link και προστέθηκε το δικό μας

εκανα πατατα , συγνωμη δεν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...