Jump to content

Κοινωνικό Φυτεμένο 450Lt


Misirlis Aquarium

Recommended Posts

Πανεμορφα και τα δυο

αλλα αυτο ειναι πιο ωραιο

και αν ξεμπερδεψεις λιγο τα φυτα αριστερα

που εχουν μπερδευτει

θα ειναι πιο ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι πανεμορφο ειτε με δρομακι ειτε ετσι. Απλα ετσι ειναι πιο φυσικο και αυτο ειναι πιο ωραιο!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι πανεμορφο ειτε με δρομακι ειτε ετσι. Απλα ετσι ειναι πιο φυσικο και αυτο ειναι πιο ωραιο!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πουμε οτι με το δρομακι ηταν πιο ομορφο.....αντε να σε δω πως θα το ξαναφτιαξεις!!!! :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πουμε οτι με το δρομακι ηταν πιο ομορφο.....αντε να σε δω πως θα το ξαναφτιαξεις!!!! :D

:lmao::lmao::lmao::lmao:

Σωστος!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο και στις δύο περιπτώσεις είναι υπέροχο. :bigemo_harabe_net-117: :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

το δρομάκι το ξανά φτιάχνω πολύ εύκολα !

έχω τον τρόπο μου !

;)

Εμείς στο χωριό μου το κάνουμε με γκρέιντερ!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο χωριό μου το κάνουμε με γκρέιντερ!

Δεν τον παίρνει να κωλώσει για να πάρει την στροφή μέσα στο ενυδρείο. :hocky:

Link to comment
Share on other sites

Σε στυλ "ζουγκλας" τα "δρομακια" δε πολυκολανε (προσωπικη αποψη).Διαβασα απο την αρχη ολο το θεμα κ ειδα ολες τις φωτο σου με την εξελιξη του.Ενα εχω να πω φιλαρακι.Εχεις μερακι και αγαπη για το ευδρειο σου και αυτο ειναι απο τα πιο βασικα για καποιον που θελει να ασχοληθει με το συγκεκριμενο χομπι.
Εμενα προσωπικα δε μου αρεσει η μεγαλη ποικιλια φυτων,εννοω τα πολλα και διαφορετικα ειδη.Τα χρωματα ειναι πολυ ζωντανα και η αναπτυξη τους υποδειγματικη.Ταμπλετες καθε ποσους μηνες βαζεις;Τα ξυλα γατι δε τα βλεπω;Με αλγες πως εισαι;

Συνεχισε τη πολυ καλη δουλεια.Ελπιζω να με φτασεις καποτε.χαχαχαχαχαχαχα (φυσικα κανω πλακα για οσους με ξερουν)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πανο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τα υπόλοιπα παιδιά φυσικά , είναι ένα χόμπι που με έχει στεναχωρέσει αλλα μου έχει δώσει και μεγάλες χαρες
ταμπλέτες έβαλα τους πρώτους 6-7 πρώτους μήνες τις flourish tabs και μετά τίποτα
τις αλγείς τις έλεχο με σταθερές συνθήκες με το να είμαι πιστός στις ρουτίνες του ενυδρείου και με την σωστή ισορροπία των θρεπτικων

μερικές σημερινές φωτογραφίες

24-10-14

post-52580-0-05350700-1414180299_thumb.jpg post-52580-0-77642900-1414180510_thumb.jpg post-52580-0-71842800-1414180544_thumb.jpg post-52580-0-93462900-1414180523_thumb.jpg post-52580-0-35930500-1414180483_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ ομορφο ειναι....φοβερη ζουγκλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πραγματικά απίστευτο. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Κάθε πότε ανανεώσεις τα φυτά σου? δηλαδή κλαδευεις κλαδευεις.... Κάθε Πότε θα βγάλεις το κάτω μέρος του φυτού να το πετάξεις και να το αντικαταστήσεις με το κλάδεμα? δεν εξαντλούνται να κλαδεύουν ταξι συνεχώς?

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε κάνα ψάρι γιατί δεν χωρούν τα φυτά……

Ζούγκλα το έκανες Γιώργο!!!! Πραγματικά είναι υπέροχο !!!

Link to comment
Share on other sites

sotos συνήθως τα luwdvigia αν μείνει παρα πολύ καιρό το ενυδρείο ακλάδευτο σαπίζει το κάτω μέρος τους προφανώς γιατί δεν δέχεται φως και με ένα καλο κλάδεμα το ξεπατώνω και φυτεύω τα κλαδέματα.

Έχω μέσα 80 καρδινάλιους και 12 cory αλλα προτιμούν το σκοτάδι και βγαίνουν όταν αρχίσουν να κλείνουν τα φώτα η όταν ταΐζω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...