Jump to content

Ο Safarικάνος - Malawi Lake


Safarpn

Recommended Posts

Πάνο εξαιρετικό το ενυδρείο σου και τα ψάρια πανέμορφα, σου εύχομαι να το χαζεύεις ατελείωτες ώρες και να το ευχαριστηθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν ολο; Γιαυτο μας παιδευες τοσο καιρο;

Και πολυ καλα εκανες! Φιλε ειναι πανεμορφο! Αυτα τα maingano τι ομορφια εχουν βρε απιδι μου; Πολυ σπεσιαλ, μπραβο!

Εμενα με χαλαει το οτι δεν εβαλες φωτο απο κανα μικρο να χαζεψουμε!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο και ωραία ψαράκια. Να το ευχαριστηθεις

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκετη διαφημιση το ενυδρειο σου για μας τους Αφρικανους!!!Ειδες οτι μολις το παρουσιασες αρκετοι αρχισαν να το σκεφτονταΧα χα χα...Ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα βλεπω οτι τα μικρα μου ασει μια χαρα την περνανε και κει!Να τους δωσεις φιλια απ τον μπαμπα τους,ε?Αραξε και απολαυσε το τωρα.Αισθητικα το βρισκω πανεμορφο αλλα θα σε συνεπαρουν και οι συμπεριφορες των mbuna.Live ντοκιμαντερ του National Geografic στο σαλονι σου!Σου ευχομαι να το χαρεις για πολυ πολυ καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου αρέσουν πολύ οι φωτογραφίες σου! Ειδικά οι 2 πρώτες και η προτελευταία τα σπάνε πραγματικά!! Τα χρώματα που έχει το ενυδρείο σου μου αρέσουν πολύ όπως και το κρυστάλλινο νερό που διακρίνεται από τις φωτογραφίες. Σου αρέσει αυτό που κάνεις και φαίνεται. Συνέχισε έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μπράβο πολύ όμορφο .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και βιντεάκι για να δείξω στον μικρό!!! Αν μπορείς με κοντινό πλάνο παρακαλώ στην μέλλουσα μαμά....Έτσι θα μας αφήσεις??? :bigemo_harabe_net-135:

Αφού η ανούμπια έχει συναισθηματική αξία μην την βγάλεις (να σου πω και εγώ στη θέση σου θα την κότσαρα κάπου αφού την έχεις από τόσο μικρούλα....)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι πανεμορφο αποτελεσμα και φυσικο,στο ξαναειπα!!!!!!!!!

Πανεμορφα τα ψαρακια,να τα χαιρεσαι!!!!!!

Αραξε τωρα και απολαυσε το,παντα με καλη Hard Rock μουσικη!!!!!!!

:thumbsu::thumbsu::thumbsu::thumbsu::thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο αν και μικρής διάρκειας το βίντεο είναι εξαιρετικό !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξω ένα καλό και με λίγη περισσότερη διάρκεια γιατι αυτό το τράβηξα με το κινητό και δεν έχει την καλύτερη ποιότητα. Το άλλο θα γίνει με μοντάζ και μουσική υπόκρουση, χαχαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο το ενυδρείο σου και πολύ ωραία τα ψαράκια, πάνε χρόνια που χαιρέτησα της κιχλίδες αλλά.....

οι μικρές ανούμπιες όντως φαίνονται λίγο περίεργα εκεί, αν και ίσως, έτσι να βγαίνει πιο φυσικό το αποτέλεσμα, θα μπορούσες να τις βάλεις παρέα με την άλλη κάτω αριστερά ή να τις δέσεις όλες μαζί σε μια πέτρα και να την βάλεις μόνη της και όχι με τις υπόλοιπες. Νομίζω πως αν έπαιρνες τις τρεις πέτρες από την μέση και προς τα δεξιά και τις έβαζες μπροστά στην άμμο για να σπάσεις την έντονη ευθεία-τοίχο που δημιουργούν θα ήταν καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο το ενυδρείο σου και πολύ ωραία τα ψαράκια, πάνε χρόνια που χαιρέτησα της κιχλίδες αλλά.....

οι μικρές ανούμπιες όντως φαίνονται λίγο περίεργα εκεί, αν και ίσως, έτσι να βγαίνει πιο φυσικό το αποτέλεσμα, θα μπορούσες να τις βάλεις παρέα με την άλλη κάτω αριστερά ή να τις δέσεις όλες μαζί σε μια πέτρα και να την βάλεις μόνη της και όχι με τις υπόλοιπες. Νομίζω πως αν έπαιρνες τις τρεις πέτρες από την μέση και προς τα δεξιά και τις έβαζες μπροστά στην άμμο για να σπάσεις την έντονη ευθεία-τοίχο που δημιουργούν θα ήταν καλύτερα!

Σκέφτομαι να το κάνω κατά τη διάρκεια μιας αλλαγής νερού. Βέβαια θέλει δουλειά γιατί η μια κρατάει την άλλη και πρέπει να ξεστηθούν πολλές για να αφαιρέσω τις μεσαίες, δε ξέρω αν φαίνεται στις φωτογραφίες αλλά έτσι είναι. Σίγουρα θα έχω κατολίσθηση αλλά θα προσέξω για να έχω τη μικρότερη δυνατή.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει αν γίνεται! αν και γω βλέπω την μεσαία να κρατάει όλο το αριστερό μέρος αλλά τις 2 στην μέση δεξιά που κάθονται επάνω και προς τα πίσω μπορεί να τις μετακινήσεις χωρίς να υπάρξει καμία κατολίσθηση :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Πανο,μηπως τα 14000Κ που εχει η λαμπα η ασπρη ειναι πολλα?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τη μια έχω αναμμένη με τη ροζ. Η ροζ ειναι πολύ απαλή στο φωτισμό, δε γράφει καθόλου kelvin πάνω της, ούτε watts. Το πολύ πολύ να τη σβήσω κι αυτή αλλά γιατί; Υπάρχει κάποιος λόγος;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,απο τα λιγα που ξερω....οι λαμπες που χρησιμοποιουμε συνηθως δεν ειναι γυρω στα 6500Κ?

Απο 10000Κ και πανω ειναι συνηθως για θαλασσινο.

Πολυ πιθανο να εχεις αργοτερα προβλημα με αλγη με μια τετοια λαμπα 14000Κ....

Στο φυτεμενο που ειχες ποσα Κ ηταν οι λαμπες σου?

Link to comment
Share on other sites

Στο φυτεμενο είχα 2 λάμπες με 6500Κ και μια με 4100 για φυτά.

Δε νομίζω να έχω θέμα με τις άλλες όμως. Νομίζω οτι εκεί παίζουν ρόλο τα watt και όχι τα Kelvin.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Αφρικανικο δεν εχουμε θεμα με τις αλγες! Ισα ισα που τις θελουν οι Αφρικανες για να τρωνε!

Link to comment
Share on other sites

Οι άλγες έτσι κι αλλιώς μόνο στα τζάμια με ενοχλούν. Στις πέτρες αν πιάσει ένα καλό στρώμα, θα μου αρέσει πολύ, θα ειναι πιο φυσικό το περιβάλλον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι άλγες έτσι κι αλλιώς μόνο στα τζάμια με ενοχλούν. Στις πέτρες αν πιάσει ένα καλό στρώμα, θα μου αρέσει πολύ, θα ειναι πιο φυσικό το περιβάλλον.

Σωστο κι αυτο! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...