Jump to content

Κοπηποδα Κανουν Παρτυ


Recommended Posts

2 χρονια τωρα τρεχει το μπρικι μου(30λτ) με 4 κιλα ζωντανο και 4 κιλα αραγωνιτη,

ζωντανο που ν τρωει αυτα τα ζουζουνια δεν εχω βαλει με αποτελεσμα να τα βλεπω κατα χιλιαδες!

πηρα την αφορμη να γραψω αυτο το θεμα αφου παρατηρησα οτι σε ενα σημειο 5χ5 μετρησα καμια 200 ρια απο δαυτα.ειναι παντου! στην αμμο στο βραχο στο τζαμι.εχω μια μακροαλγη blueballmacro

και εκει μεσα κανουν trance παρτυ! :xmas_laugh: ..σκεφτομαι μηπως βαλω κανενα ....μανταρινο.

μη βαρατε μια ερωτηση κανω.εχω τη δυνατοτητα να ριχνω και ροτιφερ(ναναι καλα ο ευγενιος).

ξερω ειναι πολυ δυσκολο να τον κρατησω αλλα μακαρι να βλεπατε ποσα πολλα ειναι αυτα τα ζουζουνια!

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα τοσο περιορισμενο χωρο και χωρις σαμπ που θα μπορουσε να επανατροφοδοτει,μολις τελειωσουν τι θα γινει αν δεν τρωει αυτα που θα του ριχνεις;

Η τσαπα του γιου :D

Link to comment
Share on other sites

το ξερω.ναναι καλα το aquzone.απλα ρωτησα γιατι ειναι κατα χιλιαδες.!εχω ριξει και στο παρελθον ζωντανα (2 φορες) κοπηποδα για να μεγαλωσω τη βιολογια.αν κατα διαστηματα ριχνω μεσα κοπηποδα?δεν ειπα θα βαλω ντε και καλα.ερωτηση κανω.ευχαριστω για αλλη μια φορα

Link to comment
Share on other sites

το ξερω.ναναι καλα το aquzone.απλα ρωτησα γιατι ειναι κατα χιλιαδες.!εχω ριξει και στο παρελθον ζωντανα (2 φορες) κοπηποδα για να μεγαλωσω τη βιολογια.αν κατα διαστηματα ριχνω μεσα κοπηποδα?δεν ειπα θα βαλω ντε και καλα.ερωτηση κανω.ευχαριστω για αλλη μια φορα

Φιλαρακι μου,επειδη εγω δεν θελω να κρυβομαι πισω απο το δαχτυλό μου να σου πω πως στη θεση σου θα το δοκιμαζα κι οτι γινει.

Μαζι σου οτι κι αν κανεις :)

Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα.εισαι ο τριτος που μου το λεει ετσι χυμα.εδω κ καιρο εχω βαλει στα σκαρια σαμπακι. πρεπει να παρω αποφαση να το φτιαξω.

Link to comment
Share on other sites

Άντε κάνε την αρχή γιατί και εγώ βλέποντας να μην τα τρώει κανένα από τα ψαρακια μου, και έχοντας πλέον αποικησει και την πλάτη του ενυδρειου, σκέφτομαι να κάνω το βήμα μετά από κανένα δυμηνο που θα ξαναβαλω ψαρια. Ξεκινά και περιμένω την εμπειρία σου.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βάζεις ενα scooter blenny;

Είναι στην ιδια κατηγορία με τον μανδαρίνο, dragonet. τρωει κι αυτο κοπήποδα και είναι φοβερος χαρακτηρας. ( και πιο φθηνός...)

Εγω έβαλα έναν και τρωει τα κοπήποδα απο το refugium, αλλα τον εκπαιδεύω να τρωει και myssis κατεψυγμένη.

Link to comment
Share on other sites

και το scooter είναι dragonet, το ξερω οτι δεν είναι σαν τον μανδαρίνο αλλα είναι λιγο πιο εύκολο ψαράκι και θα δεχτει κι άλλη τροφη αν υπάρχει προβλημα με κοπήποδα..

Και δεν θα έλεγα οτι είναι ασχημος...

Link to comment
Share on other sites

και το scooter είναι dragonet, το ξερω οτι δεν είναι σαν τον μανδαρίνο αλλα είναι λιγο πιο εύκολο ψαράκι και θα δεχτει κι άλλη τροφη αν υπάρχει προβλημα με κοπήποδα..

Και δεν θα έλεγα οτι είναι ασχημος...

εγω αυτων εχω και ειναι πανεμορφο!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτων εχω και ειναι πανεμορφο!!!!

ιδιως οταν "περπατάει" πανω στο βράχο και ψάχνει για κοπήποδα, είναι υπέροχος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπηκε ο μανταρινος!μικρος και στρουμπουλος οπως τον ηθελα!τσιμπησε και λιγο κατεψυγμενη την επομενη!

ειναι κρυμενος απο προχθες που το πηρα σε μια θαλαμη πισω απο το νανο παρεα με ενα περιδερεον κλοουν.ο κλοουν δε βγαινει ποτε απο τη τρυπα του.ακομα και τη τροφη τη περιμενει με το ρευμα του νερου.και ο dragonet ετσι κρυμενος θα ειναι?τον βλεπω να τσιμπαει το τζαμι αλλα απο τσαρκες τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εεμ κατσε και εσυ!!!

Τα "μοντελα" θελουν τον χρονο τους πριν την πασαρελα!

Μεγεια και να σου ζησει...θελω και εγω ενα, αλλα πρεπει να παρω(αν βρω)αμφιποδα και κοπιποδα και να στρωσω καλα πρωτα....

Link to comment
Share on other sites

μπηκε ο μανταρινος!μικρος και στρουμπουλος οπως τον ηθελα!τσιμπησε και λιγο κατεψυγμενη την επομενη!

ειναι κρυμενος απο προχθες που το πηρα σε μια θαλαμη πισω απο το νανο παρεα με ενα περιδερεον κλοουν.ο κλοουν δε βγαινει ποτε απο τη τρυπα του.ακομα και τη τροφη τη περιμενει με το ρευμα του νερου.και ο dragonet ετσι κρυμενος θα ειναι?τον βλεπω να τσιμπαει το τζαμι αλλα απο τσαρκες τιποτα!

Αν είσαι απο Χαλκίδα και ψωνίζεις απο το καλύτερο (κατα τη δική μου άποψη) κατάστημα τότε τον έχω δει τον Μανδαρίνο σου ακριβώς όπως το λές : μικρός και χοντρούτσικος , να σου πώ την αλήθεια καθόμουν και τον θαύμαζα για ώρα !!!Να σου ζήσει !!

Link to comment
Share on other sites

ακριδα 2 χρονια δεν ειχα βαλει ζωντανο που τρωει κοπηποδα.και τα βλεπω κατα εκατονταδες! στον αργωνιτη στο βραχο,στο τζαμι.ειχα βαλει και 2 σακουλακια+1 τωρα που εβαλα και το κουκλο.κατα διαστηματα θα προσθετω κοπηποδα γιατι για σαμπ δε βλεπω να αξιονομαι να φτιαξω ακομα.αν φαει και κατεψυγμενο τοτε επιασα λαχειο.θα δειξει ο καιρος...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λίγο να ξεθαρέψει και θα τον βλεπεις να βολτάρει πανω στο βράχο και να τσιμπολογάει.

Ειναι φοβερά τα dragonets! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...