Jump to content

Την Έκανα. ...την Πατάτα


Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος,εχθές το βράδυ που ταισα τα ψαρια,έκλεισα το εσωτερικό φίλτρο juwel ,και μετά ξέχασα να το ξαναβάλω στην πρίζα.το θυμήθηκα σήμερα το πρωί. ..

Παίζει η βιολογία να εχει χαθει?

Να θυμίσω ότι έχω το Rio 300,με δύο φιλτρα,εσωτερικό και εξωτερικό με spray bar ,αντικριστά. Το θέμα μου είναι ότι όταν ταιζω,ειδικά με flakes,σπρώχνει το spray bar την τροφή στο εσωτερικό και φεύγουν τα flakes μέσα στο εσωτερικό juwel πριν προλάβουν να τα φάνε τα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα,η βιολογια κρατα παρα πολυ.Απλα καλου κακου ,κανε μια αλλαγη νερου :)

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε γιατι θα την ξαναπαθεις, ευτυχως που εχεις και 2ο φιλτρο

Αυτο με την τροφη κοιτα να το λυσεις, βαλε ενυδρειακο βαμβακι στις τρυπες του εσωτερικου, και να το αλλαζεις τακτικα

Η βρες τροπο να μην ξεχνας το φιλτρο κλειστο, αφηνε ανοιχτη την πορτα του βασης π.χ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις 2 φίλτρα μην ανησυχεις καθόλου!

Ακόμη και να έχασε όλη την βιολογία του θα την ξανά αποκτησει !

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος,εχθές το βράδυ που ταισα τα ψαρια,έκλεισα το εσωτερικό φίλτρο juwel ,και μετά ξέχασα να το ξαναβάλω στην πρίζα.το θυμήθηκα σήμερα το πρωί. ..

Παίζει η βιολογία να εχει χαθει?

Να θυμίσω ότι έχω το Rio 300,με δύο φιλτρα,εσωτερικό και εξωτερικό με spray bar ,αντικριστά. Το θέμα μου είναι ότι όταν ταιζω,ειδικά με flakes,σπρώχνει το spray bar την τροφή στο εσωτερικό και φεύγουν τα flakes μέσα στο εσωτερικό juwel πριν προλάβουν να τα φάνε τα ψάρια.

Η βιολογία δέν χάνετε (αδρανοποιείτε) σε τόσο λίγο διάστημα.Μήν ανησυχείς....

Link to comment
Share on other sites

Για τη βιλογια σου ειπανε τα παιδια ,,για τα φιλτρα βαλε το εξωτ spray bar,,στη μεση του ενυδρειου στην πλατη για να πεφτη η τροφη κατω στο βυθο,,ωστε να μη την ρουφαει το εσωτ σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...