Jump to content

Γιατί?????


Recommended Posts

Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Μεγαλώνω εδώ και 2 μήνες μικρά killifish..
Ολα οκ μεγαλώνουν τα μικρά..
Εχω 1 στο μεγαλο (που είναι μεγαλο σε μεγεθος) και άλλα 3 στο πιο μικρό ενυδρείο..

Ολα κομπλε μεχρι σήμερα!! Ξύπνησα και έψαχνα σε όλο το ενυδρείο τον μικρό(~3 εκατοστα)!!Απολύτως τίποτα!! Τρύπες δεν έχει το ενυδρείο..
ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΙΝΕ???

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο με τους γονείς του μικρού.. Ξύπνησα και είδα τους γονείς κομματιασμένους μέσα!!Δεν έχω άλλους κατοίκους εκτός από 3 blue ranshnom snails!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις φωτό από ψάρια και ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια ψάρι στο ενυδρείο...Μπορώ να βάλω του ενυδρείου μια γενική αν αυτό εννοείς..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι..

post-51821-0-07042700-1390215888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια ψάρι στο ενυδρείο...Μπορώ να βάλω του ενυδρείου μια γενική αν αυτό εννοείς..

Ναί και τί είδος ήταν?

Επίσης για περιέγραψε λίγο το προηγούμενο περιστατικό όπου "βρήκες κομματιασμένους τους γονείς"???Τί εννοείς?Πώς ήταν?Ήταν στο ίδιο ενυδρείο????

Έχεις ψάξει μήπως έχεις καμιά λάβρα από Dragonfly???

https://www.google.gr/search?q=dragonfly+in+aquarium&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=oQPdUuX4BPCp7Ab804HACw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1109&bih=575#q=dragonfly+aquarium+lavrae&tbm=isch

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να το περιγράψω ναι.

Ξυπνάω πάλι ενα πρωί και ακούω το φίλτρο να ζορίζεται.. Πάω κοντά και το βλέπω στην εισαγωγή του φίλτρου 2 μεγάλα κομμάτια από ψάρια Βλέπω στο υπόλοιπο παντού τετοια κομμάτια....

Δεν ξέρω τι έκανε, μάλλον αναρόφηση?? Πώς γίνεται αυτό??

Στο ίδιο ενυδρείο ναι..

Λες να είναι αυτό?? Δεν έχω ιδέα φίλε μου!! Το κακό είναι πως δεν έχω βρει το Πτώμα του μικρού!!!

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ το είδος ήταν killifish gardneri nigerianus "gold"

Link to comment
Share on other sites

??????????????

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σε βοηθησω φιλε μου μιας και δεν ξερω απο τα συγκεκριμενα ψαρια τιποτα, αλλα μηπως αλληλοφαγωθηκαν; Μιλαω για τα κομματιασμενα που ανεφερες.. τωρα για το μονο του.... τι να πω παιζει να πηδηξε εξω; Εχεις καπακι; Να το ρουφηξε το φιλτρο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν κομματιάστηκε ήταν μόνο του.. Το καπάκι δεν έχει τρύπες οπότε δεν έφυγε απο εκε΄...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι πολύ πιθανόν... Δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...