Jump to content

Εφαρμογή Διαχείρισης Ενυδρείων Για Συσκευές Android


Recommended Posts

Η εφαρμογή ονομάζετε Aquarium Manager και είναι δωρεάν, το link για το Google platy store είναι απο κάτω
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viselabs.aquariummanager

Ένα ενυδρείο με πολλά ψάρια απαιτεί πολλή προσοχή και τακτική φροντίδα. Ωστόσο στους γρήγορους ρυθμούς της καθημερινής μας ζωής όλο και κάτι μπορεί να μας ξεφύγει. Αυτό πλέον δε θα συμβαίνει με το νέο διαχειριστή ενυδρείων, Aquarium Manager!
Η δωρεάν εφαρμογή εξασφαλίζει ότι θα είστε πάντα ενήμεροι και προετοιμασμένοι για κάθε εργασία που απαιτεί το ενυδρείο σας. Αυτά είναι μερικά από τα χαρακτηριστικά που έχουμε ενσωματώσει:
- Πλήρης διαχείριση ψαρίων, ασπόνδυλων, φυτών, κοραλιών και εξοπλησμού
- Καταγραφή των τιμών του νερού
- Προγραμματισμός εργασιών συντήρησης , όπως ο καθαρισμός εξοπλησμού, αλλαγή νερού , τάισμα, λίπανση κ.α.
- Ημερολόγιο
- Φωτογραφικό αρχείο
- Σημειώσεις
Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να είστε σίγουροι ότι τα ψάρια σας θα είναι σε καλά χέρια και έχετε τα πάντα υπο έλενχο. Για να μην χάνονται οι πληροφορίες σας , μπορείτε να αποθηκεύσετε όλα τα δεδομένα όχι μόνο σε τοπικό, αλλά και σε Android εφεδρική εγκατάσταση (δεν διατίθεται με ορισμένους κατασκευαστές).
Το Aquarium Manager είναι ένα από τα πιο ολοκληρωμένα εργαλεία που διατίθενται σήμερα στην αγορά. Είναι κατάλληλο για χομπίστες όλων των επιπέδων. Είναι επίσης ιδιαίτερα βολικό αν θέλετε να πάτε για διακοπές: Επειδή η εφαρμογή με μια απλή ματιά ξεδιπλώνει αμέσως το τί και πότε πρέπει να γίνει, ώστε να δώσετε οδηγίες στο άτομο που ανέλαβε τη φροντίδα του!
Η εφαρμογή βρίσκεται ακόμα σε δοκιμαστικό επίπεδο και γιαυτό απαιτούμε την κατανόηση και βοήθειά σας. Με τα σχόλιά σας μπορούμε να βελτιοθούμε και να σας παραδώσουμε ενα καλύτερο προιόν.
Στόχος μας είναι να δημιουργήσουμε μία ολοκληρωμένη βάση δεδομένων για να σας βοηθήσει να κρατήσετε το ενυδρείο σας στην βέλτιστη κατάσταση, ανεξάρτητα από το αν το φροντίζετε εσείς ή δίνετε οδηγίες.

Σημείωση: Για βέλτιστη εμπειρία προτείνουμε ένα Tablet τουλάχιστον 7 ιντσών.
Ελπίζουμε να απολαύσετε την εφαρμογή μας!

post-58321-0-79060600-1390322283_thumb.png

post-58321-0-85029800-1390325511_thumb.png

post-58321-0-81021200-1390325551_thumb.png

post-58321-0-48931900-1390325553_thumb.png

post-58321-0-86232100-1390325554_thumb.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω το κατεβασα παντως στο κινητο μου και δουλευει κανονικα.Το μονο κακο μπου βρηκα μεχρι στιγμης ειναι οτι οταν φτιαχνεις το προφιλ του ενυδρειου σου και συμπληρωνεις καποια στοιχεια οπως ψαρια,φυτα ασπονδυλα αν δεν εχεις κατι απο αυτα και δεν το συμπληρωσεις δεν σε αφηνει να πας πιο κατω.Εκτος αν ειναι κατι που εγω δεν βρηκα..

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι μπήκα απο το κινητό, και πήγα στο λινκ του πρώτου ποστ και μου έβγαλε το μήνυμα που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπηκα απο το κινητο στο google play,εγραψα το ονομα της εφαρμογης,την βρηκε και την κατεβασα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέει πως " η έκδοση δεν είναι συμβατή με τημ συσκευή μου.'

χαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαααα εισαι ετεροχρονισμενος :P

Link to comment
Share on other sites

Τι γελάς ρε συ? Αφού δεν το δέχεται....φαίνεται θα είναι μόνο για το γλυκό νερό..... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τι γελάς ρε συ? Αφού δεν το δέχεται....φαίνεται θα είναι μόνο για το γλυκό νερό..... χαχαχα

Ειναι και για θαλασσινο ρε,εχει επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Τι γελάς ρε συ? Αφού δεν το δέχεται....φαίνεται θα είναι μόνο για το γλυκό νερό..... χαχαχα

Σωστα,το καταλαβε το τηλεφωνο σου γι'αυτο δεν τη δεχεται αχαχαχαχαχααααα :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κατάφερα και πάλι

και εσείς που γελάτε κύριε

χαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαααα εισαι ετεροχρονισμενος :P

αλλά και εσείς κύριε gadgetακια

Ειναι και για θαλασσινο ρε,εχει επιλογη.

θα μου το δείξετε το Σάββατο από κοντά....

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα λέει πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου :(

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα λέει πως δεν είναι συμβατή.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα λέει πως δεν είναι συμβατή η συσκευή μου :(

.....είναι μόνο για άντρες που έχουν ενυδρειο γλυκού νερού χαχαχαχχχαχχαχχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κατεβασα παντως στο κινητο μου και δουλευει κανονικα.Το μονο κακο μπου βρηκα μεχρι στιγμης ειναι οτι οταν φτιαχνεις το προφιλ του ενυδρειου σου και συμπληρωνεις καποια στοιχεια οπως ψαρια,φυτα ασπονδυλα αν δεν εχεις κατι απο αυτα και δεν το συμπληρωσεις δεν σε αφηνει να πας πιο κατω.Εκτος αν ειναι κατι που εγω δεν βρηκα..

Aυτο ακριβως!

Επισης σε ρωταει κατι πραγματα οπως το ονομα του ενυδρειου και επισης αν δεν συμπληρωσεις δεν σε αφηνει να προχωρησεις!

Κατι ακομη ειναι οτι σε ρωταει ή μπορεις να παντησεις για ενα μονο ειδος του ενυδρειου! Πχ λεει ψαρια αλλα εχει αν μονο πεδιο για ψαρια! Δεν ρωταει ήδη και ονοματα! Το ιδιο και στα φυτα!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβως!

Επισης σε ρωταει κατι πραγματα οπως το ονομα του ενυδρειου και επισης αν δεν συμπληρωσεις δεν σε αφηνει να προχωρησεις!

Κατι ακομη ειναι οτι σε ρωταει ή μπορεις να παντησεις για ενα μονο ειδος του ενυδρειου! Πχ λεει ψαρια αλλα εχει αν μονο πεδιο για ψαρια! Δεν ρωταει ήδη και ονοματα! Το ιδιο και στα φυτα!

Μπορεις να προσθεσεις και αλλα μετα.

Ηδη και ονοματα εχει κανονικα και τα επιστημονικα μαλιστα.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να προσθεσεις και αλλα μετα.

Ηδη και ονοματα εχει κανονικα και τα επιστημονικα μαλιστα.

Πως;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι μικρος ακομα,θα μαθεις..:P

Τα ονοματα των ψαριων και των φυτων τα φτιαχνεις καθως προχωρας,στις καρτελες που σου βγαζει.Οταν τελειωσεις με ολα σου βγαζει το κεντρο ελεχγου,πατας εκει που λεει εργασιες,σερνεις την οθωνη απο δεξια προς αριστερα και σου βγαζει κατι επιλογες.Πας πχ στα ψαρια που εχεις βαλει απο πριν και πανω πανω εχει ενα +,το πατας και προσθετεις και αλλα.Το ιδιο ισχυει και για τα φυτα.Ελπιζω να καταλαβες γιατι απο δω ειναι δυσκολο να σου εξειγησω.:P

Link to comment
Share on other sites

Εισαι μικρος ακομα,θα μαθεις.. :P

Τα ονοματα των ψαριων και των φυτων τα φτιαχνεις καθως προχωρας,στις καρτελες που σου βγαζει.Οταν τελειωσεις με ολα σου βγαζει το κεντρο ελεχγου,πατας εκει που λεει εργασιες,σερνεις την οθωνη απο δεξια προς αριστερα και σου βγαζει κατι επιλογες.Πας πχ στα ψαρια που εχεις βαλει απο πριν και πανω πανω εχει ενα +,το πατας και προσθετεις και αλλα.Το ιδιο ισχυει και για τα φυτα.Ελπιζω να καταλαβες γιατι απο δω ειναι δυσκολο να σου εξειγησω. :P

:bigemo_harabe_net-135::ooh2::bigemo_harabe_net-81::headonwall::fpc:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...