Jump to content

Αντλία Επιστροφής


omilos heraklion

Recommended Posts

Καλημέρα φίλοι μου όπως λέει και ο τίτλος ενδιαφερομαι για αντλία από το sub προς το ενυδρείο τι θέλω εντελώς αθοριβι έχετε να μου προτείνετε κάποια μάρκα ???

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα θές/πρέπει να είναι?

Επίσης έχεις κάποιο περισορισμό σε διαστάσεις ή προτίμηση σε κατανάλωση ρεύματος?

Τί μανομετρικό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

το κυρίως ενυδρείο είναι 160 λίτρα και το sub 70 λίτρα ,με ενδιαφέρει στα 2000 λίτρα την ώρα, περιορισμό δεν έχω ,το μανομετρικο τι εννοεις??

Link to comment
Share on other sites

Eheim Compact+ 3000 είναι μία καλή και αξιόπιστη λύση, βεβαίως μπορείς να χρησιμοποιείσεις οποιαδήποτε αντίστοιχη με παρόμια χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτή την αντλία http://www.fish-street.com/jebao_dc_water_return_pump?category_id=63 όπου βγαίνει σε 3000 - 6000 - 12000 l/h , εγώ πήρα την 12000 η οποία μου έκανε πραγματικά εντύπωση το πόσο αθόρυβη είναι και μάλιστα έχει και ηλεκτρονική ρύθμιση ροής και feeding mode, την έχω 3 μήνες τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το μανομετρικό (Ηmax 1.30m πχ) είναι η ικανότητα της κάθε αντλίας να σηκώσει το νερό σε ένα καθορισμένο ύψος.... από εκεί και πέρα ή μειώνεται δραματικά η ροή της, ή δεν βγάζει καθόλου νερό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...