Jump to content

Διαφανές Ψάρι Εμφανίστηκε Στη Νέα Ζηλανδία (Pics)


Recommended Posts

Αμήχανος έμεινε ένας ψαράς από τη Νέα Ζηλανδία που έπιασε ένα ψάρι κοντά στη επιφάνεια του ωκεανού.

Ο λόγος για τον Stewart Fraser ο οποίος ψάρευε με τους γιους του Conaugh και Finn 43 μίλια βόρεια του Karikari Peninsula που εντόπισαν την ημιδιαφανή "γαρίδα" να επιπλέει κοντά στην επιφάνεια της θάλασσας.

Ο Fraser δήλωσε "Ήταν σαν ζελές. Το μόνο που έβλεπα ήταν μια μικρή πορτοκαλί σταγόνα κοντά στην ουρά του ψαριού" και πρόσθεσε "Δεν είχαμε ιδέα τι ήταν. Δεν είχα δει κάτι τέτοιο στο παρελθόν"

http://news247.gr/eidiseis/paraksena/diafanes_psari_emfanisthke_sth_nea_zhlandia.2605673.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι μούφα η ιστορία... υπάρχουν (σχεδόν) διαφανή ψάρια, αλλά δεν μπορεί να είναι διαφανή τα ζωτικά του όργανα (καρδιά, στομάχι, μάτια...)
Λέει ότι ήταν σαν ζελέ, και μάλλον από ζελέ είναι... δεν ξέρω όμως με τι γεύση !!!

Θα μου πείτε, και οι μέδουσες διαφανής είναι, αλλά είναι άλλο είδος οργανισμού αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά το συγκεκριμένο δέν είναι ψάρι....Το γένος και είδος είναι Salpa Maggiore

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά το συγκεκριμένο δέν είναι ψάρι....Το γένος και είδος είναι Salpa Maggiore

ακριβώς, απ'ότι διάβασα είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ σπονδυλωτών και ασπόνδυλων

βρήκα και κάτι εντυπωσιακές φώτο εδώ

taliaceo-salpa-6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιο κινεζάκι πέταξε το παιχνίδι του στην θάλασσα και το βρήκε αυτός και το ψάρεψε; πολύ φουσκωμένο πλαστικό μου μοιάζει να είναι. όπως εκείνα τα μπαλάκια που όταν τα πετάς πηδάνε από εγώ και από εκεί και δεν μπορεί να τα πιάσεις! :jig:

Ουπς τώρα είδα το γένος βιάστηκα να κάνω πλάκα!

Έγινε επεξεργασία - sammy
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...