Jump to content

Αυγα Τα Χρυσοψαρα!


kixlida

Recommended Posts

παιδια εχω στο ενυδριο 6 χρυσοψαρα και εχτες βλεπω καμια τριανταρια αυγα κολιμενα σε ολοκλιρο διασκορπισμενα στο ενυδριο.τορα αυτα τα εχουν γονιμοποιηση?η οχι?τα ψαρια τα τρονε και εχω συνεχος κληστο το φως. τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Για βαλε μια φωτογραφια απο τα αυγα.Εχεις σαλιγκαρια στο ενυδρειο?Τα αυγα πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

σαλιγκαρια δεν εχω στο ενυδριο,δεν μετακινουντε για να ψηρες.ειναι διασκορπιθσμενα στο ενιδριο κολιμενα στα τζαμια και στο φιλτρο.φοτοφγαφια δεν μπορω να βαλω. τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

σαλιγκαρια δεν εχω στο ενυδριο,δεν μετακινουντε για να ψηρες.ειναι διασκορπιθσμενα στο ενιδριο κολιμενα στα τζαμια και στο φιλτρο.φοτοφγαφια δεν μπορω να βαλω. τι πρεπει να κανω?

Δύσκολη περίπτωση...άν είναι όντως από τα χρυσόψαρα δέν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι τώρα....καλό θα είναι για την επόμενη φορά να βάλεις σε ένα μέρος του ενυδρείου spawning mop:

http://www.ebay.com/bhp/spawning-mop

Έχεις παρατηρήσει αλλαγή στην συμπεριφορά τους?Έχεις δέι σε κάποιο από αυτά στα μάγουλα του 'αγκάθια'???Τα λεγόμενα και 'breeding tubercules'??

Μπορείς να μεγαλώσεις τα μικρά με παρόμοιο τρόπο όπως αυτό που πόσταρα εδώ:

http://www.aquazone.gr/forums/topic/91677-iaecauo-aaeeueaoecoiaaaaethiaoio-oeaeanethi-oio-lee-gordon-angelmania/

Άν μπορείς βάλε φωτογραφίες, είναι σημαντικό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυγα είναι και ειναι και γονιμοποιημενα! Αν μπορεις βγαλε το ξυλο που ειναι επανω τα αυγα και βαλτω σε ενυδρειακι ι μεγαλο ταπερ και δυνατη αεραντλια για καλη αναταραξη. Στους 21 βαθμους σε 3 μερες θα εκολαυθουν. Απο εκει και περα θες φιλτρο με πολυ χαμηλη ροη για να μην στα ρουφαει. Εγω προπερσυ μαζεψα παριπου 2000 ψαρια με mop πατεντα

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω πάρα πολύ για την απαντηση σου και τον χρόνο σου,αλλα αν είναι αυγα, δεν νομιζω ότι είναι γονιμοποιημενα γιατί η χρυσοψαρίνα μου είναι κυρα και αφέντρα μονάχη της σε ένα ενυδρείο...Αν είναι αυγα..καλα θα ναι...μην είναι τπτ αλλο...

Link to comment
Share on other sites

και τα δικα μου τα αυγα ειναι το ιδιο,μπορει να ειχαν καποιες ελπιδες αλλα ηταν διασκορπισμενα και τα εφαγαν τα χρυσοψαρα σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...