Jump to content

Αρχάριος


aggelos257

Recommended Posts

Συμφωνω σε ολα,με αυτα τα οποια ειπαν τα παιδια παραπανω!

Πολυ καλες συμβουλες! :thumbsu:

Καλως ηρθες στο φορουμ αγγελε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγκρίνει το teem αυτά αν ναι θα ήθελα να μου πείτε δοσολογίες το ενυδρείο μου είναι 46λ με 8κιλά βράχο και 3,5 αραγονητη.

post-58352-0-50094800-1390660306_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το prime αμα βαζεις οσμωση το πετας εαν βαζεις βρυση βαζεις τωρα τα βακτηρια και τον αντιφωσφωρο οτι γραφουν οι οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά σήμερα έβαλα στο φίλτρο αντιφοσφορο έβγαλα το σφουγγάρι και έβαλα τρεις σταγόνες αντιχλοριο στο ενυδρείο έβαλα 10ml από το blend (βακτήρια) και ένα μλ κοραλινι τώρα περιμένω την άλλη βδομάδα να βάλω 6,5μλ blend την κοραλινι και αλλαγή νερού με 3 σταγόνες αντιχλοριο πάλι. Και θα κάνω την πρώτη μέτρηση με τα τεστ πχ κχ και όλα τα άλλα θα πάω να μετρήσω και ακριβός αλατοτιτα καλά μέχρι τώρα κοράλλια πότε μπορώ να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το δω στα τεστ κατάλαβα

Θα μπορώ να βάλω και σκληρό και μαλακό; Και άλλη μια ερώτηση μπορώ να βάλω 4 ψάρια 1 αχινο και 2 γαρίδες η είναι λίγα τα λίτρα;

Link to comment
Share on other sites

Λιγα τα λιτρα τωρα 2 γαριδες οκ αχινο δεν το χρειαζεσε ολο θεματα θα εχεις για τα ψαρια εξαρτατε εαν βαλεις 2 νεμο οκ.και κανα γοβιο πχ.απο κοραλια μπορεις οτι θες εφοσον εχεις τις δυνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια έβγαλα να δω το τεστ και δεν καταλαβαίνω τίποτα υπάρχει κάποιο βίντεο πώς γίνεται το τεστ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το marine test kit προσπαθώ να βρω ένα βίντεο με το πώς γίνεται και ποιες τιμές πρέπει να βγούνε. Κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα αγγλικά δεν ξέρω παρα πολύ καλά και θα κάνω λάθη σίγουρα αν έβλεπα ένα βίντεο καλά θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να στις μεταφρασω αλλα πρεπει να μου στειλη τις οδηγιες με pdf...

Επειδη εχω τα tropic marin και εγω , φοβαμε μηπως εχουν διαφορες και σου πω λαθος πως γινονται...

Εχω καταλαβει οτι αλλες ειναι οταν ενα τεστ ειναι μονο του και αλλες οταν 2-3 τεστ σετακι...χωρις συγουρια αυτο γιατι τωρα μπηκα στην θαλασσα και εγω...

Αμα εισαι καπου κοντα μπορω να περασω να τα κανουμε παρεα και να κρατησεις σημειωσης για το πως γινονται :-)

Ποσο πηγε το σετ εαν επιτρεπεται;;

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

στην αλλη ακρη εισαι, μενω λουτσα :(

βγαλε καλες φωτο τις οδηγιες και βαλτες εδω η σε πμ....

και εφοσον εγινε το ολο θεμα, νομιζω οτι πρεπει να φτιαξουμε οδηγιες και για τα τεστ της tropic marin(αν δεν υπαρχουν ηδη).....Κυριε γενικε!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου αγγελε για τη προσφορα σου για μεταφραση φιλε! :thumbsu:

Αυτο ειναι το πνευμα!

Αν δεν υοαρχουν ηδη απο τον βαγγελη,θες να αναλαβεις τη μεταφραση και να ανεβει σαν θεμα? :jig:

Αγγελε,λιγο υπομονη φιλε και θα τις εχουμε σε λιγες μερες :thumbsu:

Βρηκα καποιο βιντεο αλλα ειναι στα ισπανικα,οποτε δεν νομιζω να βοηθησει και πολυ :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μιχαλη το αναλαμβανω εαν δεν υπαρχουν, οτι θελεται, εχω την καθηγητρια σπιτι, οποτε και καπου να το κολλησω κλαιν...

Απλα να υπαρχουν γιατι η salifert ή tropic marin βλεπω να εχουμε οι περισσοτεροι...(εγω εχω tm+salifert πχ)....

Link to comment
Share on other sites

Οκ αγγελε,για να μη χαλαμε το θεμα του αλλου αγγελου θα σε ενημερωσουμε με π.μ :thumbsu:

Και παλι μπραβο!

Αγγελε(aggelos257),αν μπορεσεις ανεβασε φωτο των οδηγιων.

Βιαζεσαι να κανεις καποιο τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...