Jump to content

Νέο Ενυδρείο


Recommended Posts

καλησπερα σασ παιδια πηρα ενα ενυδρειο 115 λιτρα κ εχω μεσα καμπι... θελω να βαλω διαφορα ειδοι μεσα. τι μου προτινετε?

Link to comment
Share on other sites

Σου άνοιξα νέο θέμα , όπως σου είπα και στο προηγούμενο Post.

Link to comment
Share on other sites

κάμπι εννοείς τα guppies ; Αν ναι , μπορείς να κινηθείς σε ακόμα ένα είδος από ζωοτόκα.

Link to comment
Share on other sites

ναι guppies!!!! νεον,γατοψαρα κ γλυφτη μπορω να βαλω?

Καλως ηρθες φιλε μου!

Η απαντηση ειναι οχι γιατι τα γκαπυ θελουν σκληρο νερο ενω τα υπολοιπα μαλακο!

Επισης να προσθεσω οτι δεν υπαρχουν ψαρια γλυφτες!

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για βασικα ψαρια τα γκαπυ παντα, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις καποια αλλα ζωοτοκα οπως πλατυ! Εγω δεν το προτεινω γιατι υπαρχει περιπτωση να υβριδισουν μεταξυ τους!

Ποσα γκαπυ εχεις και σε τι αναλογια αρσενικων θηλυκων;

Link to comment
Share on other sites

εχω 3 αρσενικα 5θυλικα και περιπου 10 μικρα που γενισαν αλλα δεν μπορω να καταλαβω ακομα τι ειναι αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Ε μια χαρα εισαι! Εγω λεω αστο ετσι! Κανε μας και μια παρουσιαση αν θες συμπληρωνοντας την φορμα

Link to comment
Share on other sites

θα μαζεψω ολα τα στοιχεια κ θα το κανω!!!! που μπενω για να τα συμπληρωσω αυτα? να το συμπληρωσω κ να το κατεβασω σε θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και από μένα!

Μπορείς να κάνεις την παρουσίασή σου είτε εδώ, είτε στο θέμα "Παρουσιάσεις ενυδρείων μελών" κάνοντας copy paste την φόρμα και συμπληρώνοντάς την. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις καποια αλλα ζωοτοκα οπως πλατυ! Εγω δεν το προτεινω γιατι υπαρχει περιπτωση να υβριδισουν μεταξυ τους!

Ποσα γκαπυ εχεις και σε τι αναλογια αρσενικων θηλυκων;

Μια διορθωση τα πλατυ δεν υβριδιζουν με τα γκαπι αλλα με τους ξιφοφορους.

τα γκαπι υβριδιζουν με τα εντλερ.

Link to comment
Share on other sites

Μια διορθωση τα πλατυ δεν υβριδιζουν με τα γκαπι αλλα με τους ξιφοφορους.

τα γκαπι υβριδιζουν με τα εντλερ.

Eχω δει και υβριδια γκαπυ πλατυ! Tα εχω ποσταρει και σε πολλα αλλα θεματα αλλα ειναι αρκετα σπανιο.

Αν οι αναλογιες αρσενικων-θηλυκων ειναι σωστες τοτε πιστευω θα ειναι μια χαρα! Απλα πρεπει να το εχουμε και στο νου μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε μου.

Αλλο εκτος απο τα πλατυ δεν μπορεις να βαλεις κατι αλλο μαζι με τα γκαπυ,τα υπολοιπα ψαρια θελουν διαφορετικες συνθικες απο τα γκαπυ που εχεις η δεν μπορεις να τα βαλεις μαζι τους λογο συμβατοτητας.

Link to comment
Share on other sites

για να φτιαξω ενα κοινονικο ενυδρειο και να βαλω μεσα 5-6 διαφορετικα ειδοι τι ψαρια μου προτινετε? συγνωμη σας εχω ζαλισει λιγο αλλα ο σκοπος μου ειναι να φτιακσω ενα ενυδρειο με ποικιλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά σου είπαν ότι με ζωοτόκα που έχεις μόνο ζωοτόκα μπορείς να βάλεις, δεν μπορείς να συνδυάσεις αυτά τα ψάρια με άλλου είδους. Αν αυτό δεν σε ικανοποιεί μπορείς να δώσεις τα γκάπι και να δεις τι άλλα ψάρια μπορείς να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

για να φτιαξω ενα κοινονικο ενυδρειο και να βαλω μεσα 5-6 διαφορετικα ειδοι τι ψαρια μου προτινετε? συγνωμη σας εχω ζαλισει λιγο αλλα ο σκοπος μου ειναι να φτιακσω ενα ενυδρειο με ποικιλια!!!

5-6 διαφορετικα ειδη δεν μπορεις να βαλεις σε τετοιο ενυδρειο,ειναι μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...