Jump to content

Γνωμες Για Ενυδρειο Με Χρυσοψαρα


ARIS F

Recommended Posts

Σε καταλαβαινω με το αμαξι και εγω ειχα κατι περιπετειες....

Το ενυδρειο ομως ειναι 5 τζαμια, εαν ειναι στο σωστο παχος με το σωστο κολημα και χωρις γρατζουνιες θα αντεξει πιο πολυ απ το αμαξι μας....

Οποτε θελεις βαζεις οσα φιλτρα εξωτερικα θελεις, αρκει να μην το κανεις μεσα πλυντηριο με την ροη, για μενα αμα βρεις κατι καλο στις αγγελιες πηγαινε και δεστο απο κοντα, μπορει να ειναι καλητερο απο καινουργειο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κι από μένα.Είμαι καινούρια και άσχετη!! :thumbsu: Αγόρασα ένα μικρό ενυδρείο 12 λίτρα και έβαλα δύο χρυσόψαρα,για να είναι παρέα.Μου είπαν ότι αρκεί αυτός ο χώρος.Επίσης πήρα φίλτρο και βακτήρια και βάζω και αντιχλώριο.Μου είπαν ότι πρέπει να αδειάζω το 1/3 του νερού μία φορά την εβδομάδα.Παρ'όλα αυτά μετά τη δεύτερη μέρα το νερό θολώνει.Να το αλλάζω πιο συχνά?Να το αλλάζω όλο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλως ηρθες στο φορουμ μας.

Καλυτερα να ανοιξεις ενα νεο θεμα για να συζητηθουν εκει οι αποριες σου.

Για αρχη θα σου πω οτι το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο για οποιοδηποτε ψαρι,ποσο μαλλον για χρυσοψαρα που θελει το καθενα τουχιστον 30λιτρα νερο.Οπωτε εσυ για 2 χρυσοψαρα που εχεις πρεπει να παρεις ενα ενυδρειο τουλαχιστον 60 λιτρων.

Link to comment
Share on other sites

που να το ήξερα.βλέπεις δυστηχώς στα πετ σοπ τους νοιάζει μονο η πώληση.να φανταστείς οτι και για φίλτρο μόνη μου το 'εψαξα.και είδα διαφορά.τωρα ειναι περισσότερο ζωηρά, και χαρούμενα.θα ασφυκτιούσαν χωρίς αυτό τα καημένα.και τα εχω ένα χρόνο τώρα........φαντάσου.θα κοιτάξω να δω πως ανοίγω νέο θέμα να μάθω περισσότερα.σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορείες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...