Jump to content

Αγρια Τιγράκια


Recommended Posts

παιδιά έχω 7 τιγράκια στο ενυδρείο μου το οποιο είναι 120L και πήγα εχτές και πήρα 3 μελανοταινίες λίγο μικρές και με το που τα βάζο μέσα άρχισαν τα τιγράκια το κυνηγητό με αποτέλεσμα μέσα σε 20 λεπτά να έχουν φαΐ το ένα από τις μελανοταινίες και φρίκαρα. σήμερα το πρωί που ξύπνησα είχαν φαΐ άλλο ένα μονο τα ματια και την ουρα με αποτέλεσμα νά τα πάρο στο κρανίο γιατί τα λυπήθηκα,και τώρα μου έχει mini μονο μια μελανοταινία με λίγο φαγωμένη ουρα. τι γίνετε γιατί έγινε αυτό ?

τα τιγράκια τα έχω περίπου 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Να βγαλεις τις μελανοταινιες και να αφησεις μονο τα τιγρακια.Εχεις μπλεξει διαφορετικες Ηπειρους αλλα και χαρακτηρες ψαριων.

Κρατα τα τιγρακια μονο και καντα 10.

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν βαζεις μυαλο εσυ και κανεις τα δικα σου! Τελοσπαντων, οταν λες σου εφαγαν τις μελανοταινιες τι εννοεις; Οπως δηλαδη ενας θηρευτης τρωει το θηραμα ή το κατατσιμπησαν;

Link to comment
Share on other sites

ασε καλυτερα μονα τα τιγρακια αδερφε ειναι διαολια τα ατιμα..

Link to comment
Share on other sites

ήταν τσιμπημένα και τα 2 και τους είχαν φαΐ τα ματια :blush: αλλα πριν τα βάλω είχα ψάξει στο internet και ida ότι πολύ είχαν βάλει αυτές τις ράτσες μαζί και πήγα τα πήρα και μου είπε και ο άνθρωπος εκεί ότι κάνουν μαζί δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. ρε παιδιά "πιτεμου" τι μπορώ να βάλω μαζί με τα τιγράκια?

Link to comment
Share on other sites

Στο ιντερνετ που το ειδες?Σε ξενα φορουμ?Στο youtube?Γιατι αν τα ειδες εκει την πατησες...οτι βλεπουμε σε βιντεο δεν σημαινει οτι ειναι σωστο.Και ο πετσοπας καλα σου ειπε,να πουλησει θελει.Γι αυτο φωναζουμε να ρωτατε πριν κανετε αγορες..

Με τα τιγρακια σ αυτα τα λιτρα μπορεις να βαλεις και αλλα τιγρακια και να τα κανεις 10-12 και τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν μπορώ να βάλω κάτι άλλο μέσα με τα τιγράκια ?αν όχι τι να κάνω θα βάλω και αλλα μέσα να τα φτάσω 10-12 και τέλος έτσι θα είναι καλύτερα για αυτούς!αλλα τώρα λυπάμαι την μια μελανοταινία που έχω μέσα τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτα τα λιτρα που εχεις κανεις τα τιγρακια 10-12 και εισαι μια χαρα.Την μελανοταινια την πας πισω.

Διαβασε και το προφιλ απο τα τιγρακια.

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτα τα λιτρα που εχεις κανεις τα τιγρακια 10-12 και εισαι μια χαρα.Την μελανοταινια την πας πισω.

Διαβασε και το προφιλ απο τα τιγρακια.

ok φίλος ευχαριστώ όλους για την βοήθεια αυτό θα κάνω !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...