Jump to content

Ερωτήσεις Για Δίσκους


Sport Billy

Recommended Posts

Οι αρλεκίνοι μπήκαν για να γεμίσουν λίγο τον πάνω χώρο του ενυδρείου και θα αντικατασταθούν από καρδινάλιους

Link to comment
Share on other sites

Με δίσκους θα κράταγα μόνο δίσκους δεν έχει νόημα το κοινωνικό, τα κόρυ θα κρύβονται, ο ansistrus βγαίνει μόνο την νύχτα, τα κοπαδόψαρά δεν ξέρω ίσως και αυτά να κρύβονται όταν ξεκινήσουν τα ζευγαρώματα και τα άλλα ωραία των κιχλίδων (alpha male κτλ).

Μικροί δίσκοι τι εννοείς? Δεν θα μεγαλώσουν? ή εννοείς να βρείς απο χομπίστες δίσκους που έχουν μείνει πίσω σε ανάπτυξη?

Έκανα την μετάβαση απο κοινωνικό σε δίσκους με κόρρυ και ansistrus και μόνο τους δίσκους χαίρομαι τα άλλα μόνο το βράδυ βγαίνουν. Άσε άμα γεννήσουν τα κορυ οι δίσκοι κάνουν party με τα αυγά. Καί άμα γεννήσουν οι δίσκοι τα ansistrus εξαφανίζουν τα αυγά. Μονόδρομός το δισκάδικο σε species only πιστέυω.

Αλλαγές μην υπερβάλεις δεν τους κάνεις καλό, καλύτερα πολύ βιολογικό υλικό και καλή αντλία με συχνές αναπληρώσεις παρά ολικές σχεδόν αλλαγές, αποψή μου...

Link to comment
Share on other sites

Μικρους σε διαμετρο για οικονομια να τους μεγαλωσω εγω αυτο εννοω

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κι εγω οτι με δισκους μονο δισκους! Αν θες κορυ για σου ανακατευουν τον βυθο οκ δεν υπαρχει προβλημα αλλα μην βαλεις αλλα ψαρια γιατι δεν θα τους ευχαριστηθεις! Ειναι ψαρια με ιδιοτροπιες και αν θες να τα ευχαριστηθεις βαλτα μονα τους! Αν νομιζεις οτι λεω υπερβολες ριξε μια ματια στο δικο μου και θα πεισθεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεχουν τις θερμοκρασιες και υπαρχει η περιπτωση να γινουν και μεζες!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , συμφωνω με το sturm απολυτα . με τους δισκους κορυ μονο....... και ιδανικα κορυ ειναι τα leucomelas και δευτερη επιλογη τα sterbai

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...