Jump to content

Μακροαλγη Περνει Το Χρωμα Του Κοραλιου


Recommended Posts

καλησπερα!η μακροαλγη στο νανο μου ακουμπαει πανω σε μια πορτοκαλι μοντιπορα πλατε που εχω.οπου ακουμπαει εχει γινει πορτοκαλι ενω η υπολοιπη ειναι μωβ.ξερει κανεις που οφειλετε αυτο?τι αλλο θα δω σε 30 λιτρα!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να δεις ενα "σκασμο" πραγματα φιλε βαρδας! :jig:

Ετσι ειναι το θαλασσινο,παντα σε εκπλησει και σου δειχνει κατι καινουργιο.

Ειναι ευκολο να βγαλεις καμια φωτο?

Link to comment
Share on other sites

φωτο μολις βρω καλη φωτογραφικη.απλα μου εκανε εντυπωση το οτι πηρε χρωμα εκει που ακουμπει επανω στο κοραλι.

Link to comment
Share on other sites

μπας κ εριξαν νεφτι τα διαολια μου?εψαξα και βρηκα μια φωτογραφια πριν 15 μερες περιπου.τοτε αρχισε και αλλαζε χρωμμα η μακροαλγη.αρχισε απο μια ακρουλα οπως βλεπετε και τωρα εχει καλυφτει ενα κομματι 2χ2 εκατοστα.

post-50102-0-44273600-1391608244_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια,δεν καταλαβα και πολλα απο τη φωτο αλλα η μοντι ειναι... :jig:

Αν μπορεσεις δοκιμασε να βγαλεις ακομα μια :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται λιγάκι η μακροάλγη σε ένα μικρό σημείο Μιχάλη!Ρε συ,μήπως γίνετε διάφανη και απλά περνά το πορτοκαλί της monti από μέσα;Αν ναι,τότε σε αφήνει σιγά σιγά η μακροάλγη!

Link to comment
Share on other sites

Απο την φωτογραφία οσο μπορώ βλέπω την μακροάλγη να την ακούει στα σημεία που έρχεται σε επαφή με την monti...

Συμβαίνει ακριβός το ίδιο που θα γινότανε αν ερχότανε σε επαφή με άλλο κοράλλι...

Link to comment
Share on other sites

η μακροαλγη ειναι ποιο τουμπανο απο ποτε.οπου ακουμπαει το κοραλι εχει παρει ΑΚΡΙΒΩς το χρωμα της μοντιπορας.θα βρω καλη φωτογραφικη και θα ξανατραβηξω.οσο για τη μοντιπορα μιχαλη moy ειχε προτεινει ο ταν να τη παρω.πορτοκαλι με μωβ γυρω γυρω.απο τα ποιο ωραια χρωματα στο μπρικι μου.

Link to comment
Share on other sites

Βρεεεεε δεν σου εχω ξαναπει να μη το υποτιμας? :sword:

Μονο μπρικι δεν ειναι...ειναι ενα μικρο διαμαντι το ενυδρειο! :thumbsu:

Αληθεια ειναι πολυ ενδιαφερον αυτο που λες αν ειναι ετσι,οποτε αν βρεις μια καλη φωτογραφικη για κλικ,ανεβασε αλλη μια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...