Jump to content

Νεος, Καλώς Σας Βρήκα


moraitisf

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

φυσικά φαίνεται ότι είμαι νέος στο χόμπι άλλα νομίζω ότι θα παλιώσω γιατί μου αρέσει αφάνταστα.

Θέλω να σας εξιστορίσω την αρχή που έχω κάνει να μου πείτε λάθη που σίγουρα έχω κάνει άλλα και ιδέες και συμβουλές θα είναι χρήσιμες. Αγόρασα ένα έτοιμο ενυδρείο 60 λίτρων με θερμοστάτη , φίλτρο τεσσάρων ορφόφων , λάμπα κτλ. Άκουσα τις οδηγίες του πωλητή άλλα όχι κατα γράμμα του πωλητή. Έκανα και του κεφαλιού μου δηλαδή για να είμαι δίκαιος. Λοιπόν. Την πρώτη μέρα έστρωσα χαλίκι μαζί με ένα διακοσμητικό και το γέμισα νερό. ύστερα έριξα το πρώτο υγρό πουμου είχε πει και μετά απο μία ωρα το άλλο. Έβαλα απο την πρώτη μέρα ένα χρυσόψαρο έτσι να το χαζεύω και μετά απο δύο μέρεσ πρόσθεσα ένα χρυσόψαρο και έναν γλέιφτη. Μετά απο 3 μέρες ε΄βγαλα τα χρυσόψαρα , τα έβαλα σε γυάλα και, έβαλα μέσα 4 γκάπι ( 3+1) . Μετά απο μία εβδομάδα ( εχτές δηλα΄δη ) εβαλα 3 φυτά απο ΙΚΕΑ!!!! και σήμερα πρόσθεσα ξα΄να ένα καπάκι απο το υγρό που είναι σα γάλα για την αμμωνία. Παρατηρώ πλεόν ότι φουσκώσανε κοιλίες!!!!

Ελπίζω να μη τα έχω κάνει μαντάρα...

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλαρακι και καλως ηρθες!

Αν δεν σου κανει κοπος ανοιξε ενα καινουριο θεμα στην κατηγορια "Γενικα περιγλυκου νερου" γιατι εδω ειναι μονο για καλωσορισμα και σε 7 μερες θα κλειδωσει! Κανε copy paste εκει θα και εχουμε ολο τον χρονο να βρουμε τα προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θα μπορούσε να μου πει κάποιος από που μπορώ να προμηθεύομαι είδη ενυδρείου στην Αθήνα;Έχω ένα θαλασσινό,60 λ,με κοράλλια και ψάρια αλλά το μαγαζί που ψώνιζα έως τώρα έκλεισε και πρέπει επειγόντως να αγοράσω κάποια πραγματάκια!!!!!Επίσης αν γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη σελίδα από όπου θα μπορούσα να παραγγέλνω διαδικτυακά θα σας παρακαλούσα να μου την πείτε!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θα μπορούσε να μου πει κάποιος από που μπορώ να προμηθεύομαι είδη ενυδρείου στην Αθήνα;Έχω ένα θαλασσινό,60 λ,με κοράλλια και ψάρια αλλά το μαγαζί που ψώνιζα έως τώρα έκλεισε και πρέπει επειγόντως να αγοράσω κάποια πραγματάκια!!!!!Επίσης αν γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη σελίδα από όπου θα μπορούσα να παραγγέλνω διαδικτυακά θα σας παρακαλούσα να μου την πείτε!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Καλησπερα και καλως ηρθες!

Επειδη αυτο το θεμα σε 2-3 μερες θα κλειδωσει και ειναι για καλως ορισμα κανε αν θες ενα κοπο και ανοιξε ενα θεματακι στο θαλασσινο κομματι του φορουμ οπου θα σε αναλαβουν οι θαλασσινοι μας!

Αν θες ανοιξε και ενα δικο σου στα καλωσορισματα να καλωσορισουμε κι εσενα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...