Jump to content

250 Λιτρα Reef Με Sump Στη Πλατη..


isildur_13

Recommended Posts

Συμφωνώ και εγώ με τον Κώστα.Στην τιμή που πήρες την μία Vortech παίρνεις 2 Jebao μαζί με Controller και με τα ρέστα παίρνεις ψάρια..

Επίσης να τονίσω πως εγώ που άκουσα σε φίλου μου ενυδρείο μια 25άρα Jebao ήταν εντελώς αθόρυβη!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι! Εγώ στο ενυδρείο μου έχω μια 10άρα και μια 25άρα και δεν ακούγονται καθόλου.... Μα καθόλου όμως! Τώρα θα πάρω άλλες δύο 40άρες για το μεγάλο και θα σχηματίσω καλύτερη άποψη!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι! Εγώ στο ενυδρείο μου έχω μια 10άρα και μια 25άρα και δεν ακούγονται καθόλου.... Μα καθόλου όμως! Τώρα θα πάρω άλλες δύο 40άρες για το μεγάλο και θα σχηματίσω καλύτερη άποψη!

ουτε οι μεγαλες ακουγονται Κωστα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι! Εγώ στο ενυδρείο μου έχω μια 10άρα και μια 25άρα και δεν ακούγονται καθόλου.... Μα καθόλου όμως! Τώρα θα πάρω άλλες δύο 40άρες για το μεγάλο και θα σχηματίσω καλύτερη άποψη!

Κώστα αντί για τις wp40 δεν παίρνεις δύο από αυτές; http://www.fish-street.com/jebao_fs14000_wave_maker?category_id=35
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντυπωσιακές αντλίες οι jebao..και αυτό που λέμε value for money..

Αλλααα αμα οι vortech δεν ενοχλούν..νομιζω δε παίζονται..κ απο ποιότητα κ απο εμφάνιση

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλέον οι Vortech κερδίζουν καθαρά στην εμφάνιση...

Οι Jebao είναι απίστευτες για τα λεφτά τους.Δεν ισχύει για αυτές το "Made in China"...οι Κινέζοι είναι πολύ μπροστά!

Link to comment
Share on other sites

Οταν οι jebao εχουν ρυθμισεις απο το νετ, συχρονιζονται με φωτιστηκο, εχουν battery back up και προγραμμα προσαρμογης ροης, τοτε θα ειναι ανταξιες των vortech, κατα την γνωμη μου....

Για τον θορυβο δεν ξερω γιατι δεν ετυχε να δω ποτε απο κοντα εν λειτουργεια, αλλα δεν πιστευω να κανουν τοσο πολυ θορυβο....

Οτι πληρωνεις περνεις... Φιλικα παντα....

Link to comment
Share on other sites

Οταν οι jebao εχουν ρυθμισεις απο το νετ, συχρονιζονται με φωτιστηκο, εχουν battery back up και προγραμμα προσαρμογης ροης, τοτε θα ειναι ανταξιες των vortech, κατα την γνωμη μου....

Για τον θορυβο δεν ξερω γιατι δεν ετυχε να δω ποτε απο κοντα εν λειτουργεια, αλλα δεν πιστευω να κανουν τοσο πολυ θορυβο....

Οτι πληρωνεις περνεις... Φιλικα παντα....

Άγγελε η vortech από μόνη της δεν κάνει τίποτε από τα παραπάνω! Για να τα κάνουν, θα πρέπει να δώσεις ένα σκασμό λεφτά για να πάρεις τα backup, τα ecolink, το radion κλπ! Ε, αναλογίσου αν έδινες αυτά τα λεφτά στον Κινέζο τι θα σου έφτιαχνε... Μέχρι και τις παντόφλες θα σου έφερνε η αντλία! Άσε που όλα αυτά, με τον poseidon μπορείς να τα κάνεις πλέον, μιας και υποστηρίζει τις jebao αλλά και diy φωτιστικά (είναι και Ελληνικό προιόν) και μπορείς να σκαλίζεις τα πάντα μέσω του net! ;)

Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά και το υποστηρίζω 1000000%! Λεφτά στους Γερμανούς = πεταμένα λεφτά! Με τα μισά θα πάρεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα + ότι θα σου μείνουν και ρέστα! Εκτός κι αν σε ενδιαφέρει η μόστρα και όχι η ουσία.... Εκεί αλλάζει το θέμα!

ΥΓ. Όταν έχουν θέμα με τα ρουλεμάν, δεν φαντάζεσαι τι θόρυβο κάνουν..... Γενικά είναι θορυβώδης αντλίες!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Και μια διευκρίνιση, προσαρμογή ροής μπορεί πλέον να γίνει με τον καινούργιο controller! ;)

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Μόνο Bmw M3 ρε...!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :icon_dance:

Κι εγώ μαζί σου, αλλά γιαααα δες και τα σημερινά lexus...!

Σχιστομάτηδες rulle this world.-

ΥΓ. Κάμπριο το κάναμε το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της παλιάς σχολής εγώ ρε συ... :gunsmilie:

Lexus LFA για εμένα...Supercar...όλα τα άλλα Lexus για εμένα περισσεύουν...

Πλέον και η bmw έχει κάνει τεράστια βήματα βγάζοντας πολλά άξια μοντέλα (όχι μόνο γρήγορα) που θα συζητηθούν...

Σόρρυ για το off topic :usd:

Αν θες την γνώμη μου πάντως δοκίμασε τις Jebao...εγώ σε λίγο θα παραγγείλω...αν θέλετε ας κάνουμε μια ομαδική :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Αν κ γιαπωνέζος στους τροχούς...ακόμα αναρωτιέμαι αν κάποιος έχει ήχομονωσει με κάποια πατέντα το εξωτερικο μερος-μοτέρ της vortech...

Link to comment
Share on other sites

Αν κ γιαπωνέζος στους τροχούς...ακόμα αναρωτιέμαι αν κάποιος έχει ήχομονωσει με κάποια πατέντα το εξωτερικο μερος-μοτέρ της vortech...

Εδω δεν το εκαναν οι ειδικοι...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...